به نام خدا

کاملترین صدای جهان متعلق به کیست


یک نگاه به کلمات کلیدی این پست بیاندازید :


شاید به جواب این سوال برسید !!


از نظر من ،  خودم یعنی وحیدمی  ؛ صاحب کاملترین صدای جهان هستم هم در آواز و هم در تلاوت قرآن


لطفا مرا به خودشیفتگی و توهم و خودمتشکر بودن و از خودراضی بودن و عقده ای بودن  متهم نفرمایید .


ولی خب من از کودکی قاری قرآن بودم و از نوجوانی به سبک استاد عبدالباسط و استاد سعید مسلم قرآن می خواندم و هنوز هم می خوانم .


من از نوجوانی به سبک استاد محمد رضا شجریان و استاد شهرام ناظری آواز می خواندم و هنوز هم می خوانم .


من سالهاست که از حنجره ام مثل یک تراکتور  کار کشیده ام و هرگز حنجره ام را سوسول بار نیاورده ام .


حنجره ی من سوسول و  لوس نیست و مثل چیز....  از او کار کشیده ام !!


من سالهاست که مقلد بزرگترین و بهترین خواننده ها و قاریان قرآن بوده ام 


من چند سال است که از نرم افزارهای تخصصی موسیقی برای کامل کردن صدایم استفاده می کنم و بارها و بارها سعی کرده ام رکورد خودم را بشکنم و درواقع با خودم رقابت می کردم نه با اساتید و بزرگان .
اگر نمی دانستید بدانید که کاملترین صدای جهان به وحیدمی تعلق دارد . یعنی به خودم !مرد حنجره دریده من بودم  . نه علی خان نایب السلطنه .


یک نمونه از اوازخوانی علی خان نایب السلطنه را برایتان آپلود می کنم بعد با صدای من مقایسه کنید ببینید آیا من بهتر می توانم  پرده ی گوشتان را پاره کنم یا علی خان نایب السلطنه ؟؟؟


جدی می گویم  مرد حنجره دریده باید بتواند پرده ی گوش مخاطب را پاره کند و دیوار صوتی را بشکند !


این صدا که به علی خان نایب السلطنه منتسب  است گرچه خوب و پرحجم و قوی و  زیباست اما پرده ی گوش مرا اصلا اذیت نکرد و اصلا از آن صدای قدرتمند و غرا و پرحجم و گوشخراش و افسانه ای  خبری نبود .


مرد حنجره دریده خودم هستم که صدایی پرحجم و قوی و گوشخراش دارم و پرده ی گوش تان را پاره می کنم    .  اگر کسی نتواند با صدایش پرده ی گوش تان را پاره کند شایسته ی لقب  مرد حنجره دریده نیست .نمونه  ی صدای مرا که از قبل از همین وبلاگ دانلود کردید ( خصوصا تلاوت آیات 1 تا 24 سوره ی بقره ) را با نمونه ی صدای علی خان نایب السلطنه مقایسه کنید و بعد قضاوت کنید .


قضاوت را بر عهده ی شما می گذارم .  من می گویم علی خان نایب السلطنه اگر هم صدایی داشت که پرده ی گوش را پاره می کرد الان هیچ نمونه ای از آثارش را نداریم . پس کسانیکه از صدای  ایشان افسانه سازی کرده اند مدرک محکمی در دست ندارند .


ضمن اینکه تلاوت قرآن بسیار بسیار دشوارتر و سخت تر از خوانندگی است .


وقتیکه در تلاوت قرآن به اوج قدرت برسید عملا در خوانندگی نیز به اوج قدرت رسیده اید . زیرا تلاوت قرآن باعث افزایش قدرت و  حجم و دامنه ی صدایتان می شود .


ضمنا تلاوت قرآن باعث تقویت عضلات فک و صورت و  حنجره می شود و شما را به یک خواننده ی فوق قوی  و فوق حرفه ای تبدیل می کند .


ضمنا  تحریر زدن فقط بخشی از خوانندگی است و وحی منزل نیامده که تمام خواننده ها  تحریر بزنند .


بنابراین تحریر را بعنوان فاکتور قدرت در نظر نگیرید  بلکه ادای قوی کلمات را بعنوان فاکتور در نظر بگیرید  .


تحریر یک چیز اضافی است و ضرورتی ندارد که خواننده تحریر بزند .من تحریر نمی زنم زیرا حنجره ام برای تحریر ساخته نشده است اما می توانم حتی در اوج و بالاترین نت ها نیز کلمات دشوار عربی خصوصا قرآن را براحتی ادا نمایم  .


این بنده ی حقیر ، این امکان را بدست آوردم  که با  کوله  باری از تجربه و دانش  چند ساله  و البته با  کمک نرم افزارهای تخصصی موسیقی و بدون  شاگردی کردن نزد هر استاد موسیقی ،  بتواند آواز و قرآن بخواند بدون اینکه نیازی به تحریر  یا سواد موسیقی داشته باشد . 


من به تحریر نیازی ندارم . به سواد موسیقی و ردیفهای آوازی و شناخت دستگاهها و مقامات و گوشه ها نیز هیچ نیازی ندارم زیرا من در اصل قاری قرآن هستم و خوانندگی و آواز  را صرفا بعنوان تفریح انجام می دهم .


من خودم را درگیر این پیچیدگیهای زائد علم موسیقی نمی کنم . من بیشتر روی صداسازی و پرورش حنجره   کار می کنم . 


از نظر من و البته از نظر استاد داوود محمدی ، صداسازی  بر سایر قوانین از جمله ردیف خوانی و سولفژ و شناخت دستگاهها و مقامات و گوشه ها و تئوری موسیقی و نوازندگی و ......  ارجحیت دارد .


دنیای موسیقی روز به روز مدرن تر می شود . این روزها اکثر خواننده ها و حتی قاریان قرآن ابتدا به صداسازی و رفع مشکلات حنجره می پردازند و بعد به سراغ سایر مباحث می روند .


+


یکی از آثار جدید اینجانب وحیدمی ( ببینید چه صدای مخملی و نانازی دارم !!!!!) :


تلاوت سوره اخلاص ( توحید) :https://bayanbox.ir/download/4182282807086765914/ALIklas.3gp

بروزرسانی :


دانلود تمام آثار اینجانب وحیدمی  با اون صدای مضحک و خنده دار و   انکرالاصوات و گوشخراش :تلاوت سوره بقره . آیات 1 تا 24  با صدای خودم :


https://bayanbox.ir/download/9002610037022778423/AL-Baqara-1-24.3gp


تلاوت سوره بقره . آیات 25 تا 29 با صدای خودم :


https://bayanbox.ir/download/1280910961756872009/AL-Baqara-25-29-vahidmy.3gpآواز . بداهه خوانی . تحت عنوان " نقش دیوار " با  صدای خودم:https://bayanbox.ir/download/4565792347213854855/NaghshDivaar.3gpتلاوت سوره ی حمد . با صدای خودم :
https://bayanbox.ir/download/2656480904557734085/Alhamd.3gpتلاوت سوره ی مریم . با صدای خودم:
https://bayanbox.ir/download/7204621917547094400/TheMostCompleteVoice-Quran.3gp
آواز . بداهه خوانی . مزرع سبز فلک . با صدای خودم . (کاملترین و زشت ترین صدای جهان در  آوازخوانی سنتی )https://bayanbox.ir/download/6298826100795479001/TheMostComplete-UglyVoice.3gp

یکی از آثار علی خان نایب السلطنه معروف به مرد حنجره دریده ( سال 1284 شمسی - تهران - ضبط توسط موسسه ی گرامافون ) :
https://bayanbox.ir/download/6070550466983578377/Ali-khaan.mp4
این آثار را با هم مقایسه کنید و بعد خودتان قضاوت کنید که کاملترین صدای جهان و لقب مرد حنجره دریده  متعلق به کیست ؟؟؟؟قصد ندارم خدای ناکرده ، بزرگان و اساتید رشته ی موسیقی را تحقیر کنم بلکه فقط می خواهم بگویم که هرچیزی که در وب خصوصا ویکی پدیا می نویسند را باور نکنید . بلکه اول سعی کنید تحقیق و مقایسه کنید بعد ببینید حقیقت کدام است .


ویکی پدیا فارسی پر از غلو و نوشته های ناقص یا مغرضانه و غلط  است و  در نتیجه ویکی پدیا فارسی اصلا و ابدا   اعتبار علمی  ندارد و نوشته های ویکی پدیا فارسی را نباید به همین سادگی باور کرد . ساده لوح نباشید .


چیزهایی که در مورد علی خان نایب السلطنه در ویکی پدیا فارسی  نوشته اند به افسانه و تخیل و توهم  بیشتر شباهت دارد تا واقعیت


بله اگر ولوم اسپیکر را روی 125 درصد قرار دهید کمی گوشتان را اذیت می کند اما هرگز  خراش نمی دهد . مرد حنجره دریده باید بتواند گوش تان را پاره کند و شما را ناشنوا کند . آنهم بدون میکروفون و  بدون هر نوع دستگاه و صرفا با صدای واقعی اش .


با همه ی احترامی که برای بزرگان و اساتید رشته ی موسیقی قائل هستم  اما معتقدم که در مورد علی خان نایب السلطنه ،  غلو  و زیاده روی و اغراق  کرده اند و صدای ایشان اصلا  مناسب لقب مرده حنجره دریده نیست زیرا گوش شنونده را اصلا  اذیت نمی کند  و پرده ی گوش را پاره نمی کند .


مرد حنجره دریده  یعنی  کسی که صدایش پرده ی گوشتان را پاره کند و قابل تحمل نباشد .


مرد حنجره دریده  اصلا یک متلک است نه یک امتیاز .


این لقب را به کسی باید بدهند که صدایی انکرالاصوات داشته باشد یعنی یکی مثل من ( وحیدمی ) .


هر کس که همچون من صاحب زشت ترین و مضحکترین و گوشخراشترین صدا بود شایسته ی این متلک  ( مرد حنجره دریده ) می باشد .


وگرنه صدای علی خان نایب السلطنه واقعا خوب و زیبا می باشد  و قابل تحسین است .


من صدای  علی خان نایب السلطنه  را تحسین می کنم .  واقعا  زیبا   و از روی سوز جگر و اعماق دل ،   آواز می خوانده است .  خدا رحمت اش نماید .
کاملترین صدای جهان  می تواند همان مرد حنجره دریده ی داستان ما ( یک صدای زشت و گوشخراش )   باشد و می تواند یک صدای زیبا و جذاب و استاندارد ( علی خان نایب السلطنه )   باشد .


بهرحال بجز خدا هیچکس نمی تواند تعیین کند که کاملترین صدای جهان  متعلق به کیست .   من نیز فقط حدس و گمان زدم . همین و بس .


سایر مردم و حتی کارشناسان نیز هرچه بگویند فقط حدس و گمان  و نظر شخصی است و هرگز وحی منزل نمی باشد .


+

+


بروزرسانی :


1- برخلاف نوشته ها و گفته های وب فارسی خصوصا ویکی پدیای فارسی  ،  حسین خواجه امیری ملقب به ایرج و  اکبر گلپایگانی ملقب به  گلپا هرگز شش دانگ گستره ی صدا نداشتند زیرا  در هیچکدام از آثارشان  به اندازه ی سه اکتاو یعنی شش دانگ آواز نخوانده اند .


لذا این فقط یک تعارف از طرف مرحوم استاد محمدرضا شجریان بود که گفته بود صدای ایرج در تاریخ موسیقی  ، متر و معیار و شش دانگ است .


بله این یعنی تعارف و ادای احترام استاد شجریان به اساتید قدیمی .


اما حقیقت اینست که صدای خود استاد محمد رضا شجریان  شش دانگ کامل می باشد یعنی بیش از 3 اکتاو


گلپا و ایرج هیچوقت اوج  نگرفتند و صدایی تیز و ریز  نداشتند و تحریرهایشان هیچوقت به اوج نرسید . چون حنجره شان فقط 2 اکتاو  یعنی 4 دانگ گنجایش داشت .


در میان خواننده های موسیقی سنتی ایران ، اتفاقا صدای استاد محمد رضا شجریان ،  شش دانگ کامل ( بیش از سه اکتاو ) می باشد و اکثر آثار ایشان همراه با اوج خوانی های بسیار قوی و محکم و زیبا می باشد .


لذا این نوشته های ویکی پدیا فارسی که به نفع گلپا و ایرج  نوشته شده است سرتاسر دروغ و مکر و عوامفریبی  است.  فریب نخورید .


نکته ی بعدی :


هردوی گلپا وایرج ، هم انحراف اخلاقی داشتند و هم اینکه  سایر خواننده ها را در زمان طاغوت ، از راه بدر کردند .  رفتار گلپا با هایده و مهستی بسیار بد و توهین آمیز و تحقیرآمیز  بود و این دو خواننده ی زن را  از راه بدر کرد و منحرف نمود چون خودش هم یک انسان منحرف و هوس باز بود و  موسیقی سنتی را به کاباره  و مراکز فساد  کشاند و با آبروی موسیقی سنتی بازی کرد و موسیقی سنتی ایران را بدنام و بی آبرو کرد .


هردوی گلپا و ایرج  ، دو خواننده ی مغرور و از خودراضی و منحرف و بدنام می باشند که موسیقی را به کاباره  و فساد آلوده کرده اند .


لذا من هرگز هیچکدام از آثار این دو انسان منحرف و مغرور را در وبلاگ ام آپلود نمی کنم زیرا اکثر  آثارشان  مبتذل و مستهجن و خلاف شرع می باشد .


انتظار نداشته باشید آثار سخیف و مستهجن  دو خواننده ی کاباره ای را برایتان آپلود کنم . هرگز .


استاد شجریان به این دو مردک  جایزه داد و به آنها احترام گذاشت اما گلپا در کمال وقاحت در شرایطی که استاد شجریان در بستر بیماری بود  با  سو استفاده از وضع موجود شروع به توهین و اهانت به استاد شجریان کرد و حتی در مسائل خانوادگی و ناموسی استاد شجریان نیز مداخله کرد و عملا وقاحت و بی شرمی را به حد اعلا رساند . اگر باور نمی کنید بروید فایل صوتی حاوی توهین گلپا به استاد شجریان را در آپارات گوش داده و دانلود نمایید .

بروید به آپارات و بنویسید : توهین گلپا به شجریان  یا  بنویسید اظهارات گلپا علیه شجریان و ....
گلپا ( اکبر گلپایگانی )  انواع توهین ها و اهانت ها و تهمت ها  و حتی دخالت  در مسائل ناموسی  و خانوادگی    را به مرحوم استاد شجریان روا داشت و حتی یک عذرخواهی خشک و خالی از فرزند استاد یعنی همایون شجریان نکرد .

عملا به استاد شجریان  بابت طلاق از همسر اول ،  اهانت کرد و حریم خصوصی استاد شجریان را نابود کرد و مرتکب فسق و فجور شد و می بایست زندانی شود و شلاق بخورد  اما افسوس که آخوندها خصوصا سید علی خامنه ای لعنت ا... علیه    ، دشمن شجریان و دوست گلپا بودند لذا  هیچ غلطی نکردند  . تازه خوشحال نیز شدند این کفتارهای نجس .
او یعنی گلپا با سو استفاده از قانون کپی رایت  قبل از انقلاب ، عملا  به بهانه های واهی  از دست یکی از کارگردانهای غربی به دادگاه شکایت کرد و میلیونها دلار در زمان طاغوت  از ان کارگردان بدبخت  غرامت گرفت تا هفت پشت اش سیر باشند و بابت کنسرت از کسی پول نگیرند و بتوانند به استاد شجریان تهمت بزنند  و بر سر مردم منت بگذارند و عوامفریبی نمایند .


همان بهتر که بیش از بیست سال ممنوع الصدا بود و ایکاش این حکم ممنوع الصدا بودن  ابدی بود تا صدای نحس این مردک شارلاطان را نشنویم و  عملا  می بایست از او خسارت و غرامت می گرفتند زیرا با آبروی ایران  در زمان طاغوت ، بازی کرد و عملا ایران را در دنیا بی اعتبار کرد : هم با به مفسده کشاندن هنر موسیقی و هم با دریافت غرامت ناحق از کارگردان غربی که نوعی بی ابرویی برای ایران رقم زد .گلپا یک شارلاطان و دلال است نه یک خواننده . این مردک حقه باز  و شیاد  به روشهای مختلف ، به   آبرو و حیثیت موسیقی ایران و مردم ایران لطمه و ضربه وارد کرد .


من هرگز  گلپا و ایرج را بعنوان خواننده و هنرمند  و استاد موسیقی  قبول ندارم زیرا  عملا  به هنر موسیقی گند زدند و این هنر مقدس را بی حیثیت و بی آبرو کردند . اینها دلال و مفتخور و شیاد و کاباره خوان و مفسد اخلاقی   بودند نه استاد موسیقی .


ضمن اینکه صدای نحس شان نیز هرگز شش دانگ نیست بلکه چهار دانگ است 


خودتان بروید صدای استاد محمد رضا شجریان را با صدای این دو مردک شیاد و  فاسد و دلال  یعنی  گلپا و ایرج  ( حسین خواجه امیری )  مقایسه  کنید تا به صحت این متن ایمان بیاورید .


من صدای این دو مردک را بارها گوش دادم . هیچوقت  صدایشان شش دانگ گستره صوتی نداشت و عملا بجز هجو خوانی و مبتذل خوانی کار دیگری نکردند . 


استاد محمد رضا شجریان  در رژیم طاغوت  وقتی که دید گلپا و ایرج ، موسیقی و رادیو را به فساد اخلاقی و کاباره خوانی  آلوده کرده اند در اعتراض به این رفتار سخیف این دو مردک ، رادیو را ترک کرد و به میان مردم آمد و از آن زمان تا آخر عمر  از هرنوع محتوای سخیف و مستهجن خودداری کرد و مناجات ربنا و دعای سحر و مناجات افشاری و تلاوت قرآن را به ملت ایران تقدیم کرد و تواضع داشت و یک خواننده و هنرمند متواضع و مردمی و خاکی و شجاع بود و هرگز اهل مصالحه با دشمنان مردم نبود . او یک مبارز و قهرمان بود که علیه  حکومتهای فاسد قبل و بعد از انقلاب مبارزه کرد و مردانه و  قهرمانانه از این دنیا رفت . روح اش شاد و یادش گرامی باشد .

استاد شجریان تنها خواننده ی ایرانی است که هرگز در مقابل ظلم و ستم  کوتاه نیامد و با ستمگران و دشمنان شادی مردم ایران ، جنگید و مبارزه کرد و پیروز شد .  استاد شجریان یک قهرمان ملی است .


مابقی خواننده ها فقط به دنبال منافع خود بودند و مثل کبک سرشان را زیر برف کردند .


هنرمند واقعی باید فقط از خدا بترسد و مصلحت گرایی را کنار گذاشته و با ظلم و فساد بجنگد .  شجریان یک هنرمند واقعی بود که دیگه تکرار نشد . افسوس .  روح اش شاد و یادش گرامی بود.خواننده فقط محمد رضا شجریانقاری فقط عبدالباسط محمد عبدالصمد .


مرد حنجره طلا در آواز ، فقط استاد شهرام ناظری و در تلاوت قرآن ، فقط استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد می باشد . 


بجز شهرام ناظری و عبدالباسط  شخص دیگری را بعنوان مرد حنجره طلایی یا  مرد حنجره طلا  ، قبول ندارم . 


  خلاص .  


+

+

وحید محمدی - وبلاگ وحیدمی