به نام خدا


کشف چند سیستم عامل کوچک اسمبلی در گیتهاب


من مدتی است که دارم پروژه های تولید شده توسط زبان اسمبلی را در گیتهاب جستجو و دانلود می نمایم . در این میان به چند سیستم عامل بسیار کوچک که تقریبا تمام یا بخش اعظمی از سورس کدشان منحصرا با زبان اسمبلی نوشته شده است مواجه شدم که در اینجا نام این سیستم عاملها را می آورم . پیدا کردن شان با خودتان !!!


کافیست نام این سیستم عاملها را در باکس مربوط به جستجو در بالای صفحه ی اصلی  سایت  گیتهاب  وارد کرده و کلید Enter   را فشار دهید تا آنها را پیدا نمایید .  سیستم عاملهای کوچک اسمبلی در گیتهاب :


fasm_os-master


minos-master


nemesis-master


PiscisOS-master


اگر موفق به کشف اینها نشدید به سادگی می توانید پسوند master را حذف کنید و نام خالص این سیستم عاملها را جستجو نمایید .


امیدوارم که بتوانید این سیستم عاملهای کوچک و بامزه ی زبان اسمبلی   را پیدا و دانلود نمایید و با کمک اینها بتوانید به احیای زبان اسمبلی در ایران ،  کمک نمایید .


آیا دوست ندارید در طرح جهانی احیای زبان برنامه نویسی اسمبلی ، سهیم باشید و از اجر معنوی اش برخوردار شوید ؟؟؟

اگر در گیتهاب به دنبال چنین سیستم عاملهای کوچک و جالب بگردید بازهم می توانید چیزهای بیشتری پیدا کنید که می تواند برای پروژه هایتان بخصوص در درس طراحی سیستم عامل در دانشگاه ، برایتان مفید باشند .


شما با کمک این سیستم عاملها می توانید یک سیستم عامل کوچک را منحصرا  و کاملا با زبان اسمبلی بسازید و به استادتان نشان دهید تا از تعجب   دهانش باز شود !!!


بهرحال اگر من دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر بودم قطعا این پروژه های  جالب  زبان اسمبلی را اصلاح و تکمیل کرده و به استادم نشان می دادم تا بدین طریق به روشی کاملا نرم و مخملی و غیرمستقیم ، زبان برنامه نویسی اسمبلی را در ایران ترویج نمایم !!از نظر من ؛  ترویج زبان برنامه نویسی  اسمبلی در ایران،   نوعی انقلاب مخملی محسوب می شود !!!البته  حضرات آیات عظام رجل سیاسی نباید خوف کنند !  زیرا من از سیاست بیزارم  .   منظورم از انقلاب مخملی ،  انقلاب در دنیای زبانهای برنامه نویسی می باشد و هیچ ربطی به سیاست و امور کشورداری و ...  ندارد .


پس آسوده بخوابید که مملکت در امن و امان است !


+

+

وحید محمدی - وبلاگ وحیدمی