بنام خدا
اطلاعات شناسنامه ای 80 میلیون ایرانی هک شد :
متن کامل این  فاجعه ی قرن   و این رسوایی  بزرگ  را در سایت زومیت جستجو نمایید . 


اطلاعات 80 میلیون ایرانی از سرورهای سازمان ثبت احوال فاش شد منبع :  سایت زومیت :https://www.zoomit.ir/tech-iran/347036-information-iranians-leaked-registrar-servers/

 


+


کپی کل متن مربوطه از سایت زومیت :


تاریخ کپی برداری :


یکشنبه مورخ  29 مرداد سال 1402 خورشیدی :

اطلاعات ۸۰ میلیون ایرانی از سرورهای سازمان ثبت احوال فاش شدفناوری ایران

امنیت


پنج‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲مطالعه 4 دقیقهبنفشه نیک‌بخت

اطلاعات ۸۰ میلیون ایرانی ازطریق رباتی که اطلاعات را مستقیما از سرورهای ثبت احوال دریافت می‌کند در دسترس قرار گرفت.


 درحال‌حاضر این روبات غیرفعال شده است.اخباری در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که نشان می‌دهد ازطریق روباتی می‌توان کد ملی هر فرد ایرانی را استعلام و به آن دسترسی پیدا کرد. همچنین گفته می‌شود که روبات، اطلاعات را مستقیما از سرورهای ثبت احوال دریافت می‌کند. تیم امنیتی پشتیبان این بات نیز اعلام کرده است که پیش‌از این موضوع را، هم به‌صورت کتبی و هم به‌صورت شفاهی با سازمان افتا مطرح کرده است اما این سازمان در پاسخ به ادعای آن‌ها گفته است «هیچ‌کاری نمی‌توانید بکنید». 


ماجرا از این قرار است که شب گذشته یک روبات تلگرامی مدعی شد که توانسته با دسترسی مستقیم به سرورهای ثبت احوال اطلاعات کاربران مانند نام، نام خانوادگی، شماره ملی و نام پدر را در اختیار درخواست‌کنندگان مختلف بگذارد.


طبق ادعای صاحبان ربات، این اطلاعات مستقیم از دیتابیس‌های ثبت احوال استخراج شده و به کاربران نشان داده می‌شود؛ به‌عبارتی اطلاعات ۸۰ میلیون ایرانی با مشخصات کامل شناسنامه‌ای قابل استخراج است و حتی امکان دسترسی به اطلاعات افراد متولدشده در روز نیز وجود دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که دلیل درز اطلاعات از سرورهای ثبت احوال اشتراک‌گذاری این اطلاعات، اقدامی ازسوی وزارت بهداشت بوده است، در حالی‌که مجوزهای لازم برای اشتراک‌گذاری اطلاعات میان این دو نهاد از کارگروه تعامل‌پذیری اخذ نشده؛ همچنین پروتکل‌های امنیتی لازم برای اشتراک‌گذاری داده‌ها که پیش از این از سوی کارگروه تعامل‌پذیری تدوین شده در این اشتراک‌گذاری رعایت نشده است. درحال‌حاضر این بات غیرفعال شده است و با ارسال پیام به آن، پشتیبان تیم پاسخ می‌دهد که تیم، فردا ربات را آزاد می‌کند.


سیف‌الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور توضیحاتی را دراین‌زمینه ارائه داده است. او از توقف دسترسی عمومی به پایگاه اطلاعاتی این سازمان از نیمه‌شب گذشته (۱۴ فروردین)‌ خبر داده و اعلام کرده که این یک اشتباه غیرعمدی بوده که توسط وزارت بهداشت صورت گرفته است.


براساس توضیحات ابوترابی، دسترسی غیرمجاز تنها به اطلاعات بخش محدودی از شهروندان ایرانی بوده که حالا در امنیت کامل قرار دارد. براساس اظهارت او باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور وزارت بهداشت نیاز به اطلاعات سامانه‌ی احراز هویت ثبت احوال داشته و براساس تفاهم‌نامه‌ای که آن‌ها با این وزارت‌خانه داشته‌اند قرار بوده تا این اطلاعات با حفظ حریم خصوصی با وزارت بهداشت به اشتراک‌ گذاشته شود؛ اما در نهایت به دلیل یک اشتباه وزارت بهداشت، اطلاعات این سامانه در اینترنت قرار گرفته است. ابوترابی در توضیح جزییات گفت:


به‌گفته‌ی ابوترابی، سامانه‌ی ثبت احوال از نظر امنیتی از بالاترین پروتکل‌های حفاظتی استفاده می‌کند و آن‌ها بعد از اینکه متوجه افزایش عجیب استعلام از سامانه‌ی خود شده‌اند، شروع به بررسی کرده و بعد ازاینکه متوجه مشکل شده‌اند جلوی دسترسی‌ها را گرفته‌اند. او همچنین تأکید کرد که هیچ اطلاعاتی از کاربران روی این سامانه درز پیدا نکرده است.


این ادعای ابوترابی درحالی است که گزارش‌های مختلف برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی همراه‌با عکس‌های منتشر شده دراین‌زمینه نشان می‌دهد باتی که به‌صورت مستقیم به سامانه‌ی ثبت احوال متصل شده، توانسته اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، شماره‌ی ملی و نام پدر را در اختیار جست‌وجوگران در بات خود بگذارد.


این اولین باری نیست که در روزهای اخیر خبر انتشار اطلاعات کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود. اولین خبر مربوط به درز اطلاعات بیش از ۴۲ میلیون کاربر ایرانی بود که از نسخه‌ی غیررسمی تلگرام استفاده می‌کردند. پس از آن فروشگاه اپلیکیشن سیب اپ با انتشار بیانیه‌ای تأیید کرد اطلاعات ۵ میلیون از کاربران این اپلیکیشن فاش شده است و همچنین اعلام کرد که این اتفاق به دلیل پیکره‌بندی اشتباه فایروال روی یکی از ابزارهای سرچ مورداستفاده توسط کاربران رخ داده است.


مقاله رو دوست داشتی؟


مقاله را عینا اینجا کپی کردم تا بفهمی که من با تو فرق دارم ای زومیت احمق و بی عرضه و ترسو !!!


بله مقاله را دوست دارم ولی بدون کسب مجوز کتبی و این غرتی بازی ها ، آن را عینا در وبلاگ شخصی ام کپی کردم !!!


گور پدر کپی رایت و مجوز کتبی و این کاغذ بازی ها . 


تو هم بیا و مطالب وبلاگ مرا عینا کپی برداری کن و به اسم خودت منتشر کن زومیت جان !!


اینطوری می توانی از من انتقام بگیری و حال کنی ای موجود بدبخت و ترسو !!!
لایک

نظرت چیه؟


خوب بود . 
© 1402 - 1389 کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب زومیت تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است


برو بابا . برو پی کارت ای زومیت ترسو و بزدل . من هرگز برای کپی برداری از مطالب تو ،  مجوز کتبی نمی گیرم زیرا مثل تو ترسو و بزدل نیستم و با تبلیغات کور کننده  پدر کاربر را در نمی آورم . پس لطفا خفه شو ای زومیت بی شعور  و احمق . گور پدر تو و مجوز کتبی ات . والا به قرآن البته تو جناب زومیت می توانی تلافی کنی و کل وبلاگ مرا با کمی تغییر به نام خودت بازنشر کنی و از روی مطالب وبلاگ من کپی برداری کنی  . من مثل تو انحصارطلب و تک خور نیستم و اتفاقا از اینکه مطالب مرا کپی و بازنشر کنی خوشحال می شوم . 


کپی برداری از مطالب وبلاگ وحیدمی کاملا آزاد و بلامانع است و هیچ نیازی به مجوز کتبی و کاغذبازی و ... ندارد . 


+


+


تفسیر شخصی وبلاگ وحیدمی بابت این خبر هولناک :دیگه فکر نکنم چیزی از این مملکت بی در و پیکر و بی صاحب باقی مانده باشد .  الان تمام  دنیا به امنیت نداشته مان می خندند . یعنی خااااک بر سر این حکومت احمق و بی عرضه  و منافق  و  بی عقل  که رسوایی هاش باید تو کتاب  گینس  ثبت بشود . 


مسخره ی تمام دنیا شدیم به برکت حماقت مسوولین بی کفایت و احمق جمهوری اسلامی ایران . 
معلوم نیست سازمانهای امنیتی اطلاعاتی ایران دارند چه غلطی می کنند.  خاک بر سرشون . منتظر ماست مالی و  ماله کشی این دو سازمان با کمک اخبار 20:30   باشید !! 


  


یک دل سیر به حماقت ذاتی  مسوولین جمهوری اسلامی ایران خندیدم . 


با این اوضاع  فکر کنم بهتره  دیگه از فضای ناامن مجازی (وبلاگ و ... )  دور باشم . 


از نظر من این مملکت بشدت بی درو پیکر است و امنیت وجود ندارد نه در فضای مجازی و نه در دنیای واقعی .  بله  به عقیده من  این مملکت بشدت ناامن شده است .


بدلایل امنیتی و در پی این رسوایی بزرگ صلاح را در این دیدم که دیگه وبلاگنویسی نکنم .  چون دیگه امنیت ندارم و به لطف بی تدبیری آقایون  ممکنه زندگی ام بره روی هوا  و سر از  ناکجاآباد در بیارم . پس دیگه نمی تونم بیش از این ریسک  کنم.  


اگر شما هم  کمی عقل داشته باشید دیگه هیچ فعالیتی در فضای مجازی نباید داشته باشید از جمله وبلاگنویسی . 


اگه از من می شنوید  دیگه وبلاگنویسی نکنید چون دیگه در فضای مجازی  هیچ امنیتی ندارید .  


پس خداحافظ برای همیشه . 


این وبلاگ بدلایل امنیتی  تعطیل شد .  اخبار امنیتی و فناوری اطلاعات را از سایت  زومیت  دریافت کنید . 


تکرار می کنم دیگه هیچ فعالیتی در  اینترنت انجام ندهید مگه بصورت ناشناس . 


اگر برای امنیت خودتان ارزش قایل هستید هیچکدام از نرم افزارهای ایرانی که توسط صدا و سیما  تبلیغ می شوند را نصب نکنید . همه ی این آت و آشغالها،  جاسوس افزار می باشند. 


متاسفانه بدلیل این فاجعه ی ملی و این رسوایی بزرگ   دیگه امنیت ندارم و نمی توانم به وبلاگنویسی ادامه دهم . 


این توصیه های تکراری بخاطر عمق این فاجعه است . خودتان را نجات دهید. 
در پناه خدای بزرگ باشید . 


خدا نگهدار . 


+

موضوعات وبلاگ وحیدمی :

من  در تمامی پستهای وبلاگ وحیدمی ، سعی می کنم لااقل یک اشاره ای به موضوعات این وبلاگ داشته باشم . به همین دلیل برای تمامی پستهای این وبلاگ ،  تمام جعبه های موضوعات  وبلاگ  شامل  Idea ،  Assembly  ،  vahidmy  ، Music  ، Binary ، OS ، Weblog ، IT   ؛  را تیک می زنم که البته در دنیای وبلاگنویسی،  این رفتار ؛   کاری مضحک  و بی معنا و غیرحرفه ای محسوب می شود  ولی من به این قواعد و استانداردهای وبلاگنویسی اهمیت نمی دهم و دوست دارم هرطور که دلم می خواهد وبلاگنویسی نمایم و آزاد باشم . لذا  همینقدر که یک اشاره ی کوچک به این موضوعات در همین پاراگراف شد ،  از نظر خودم ، کافی است !!

من تافته ی جدابافته هستم و به سبک خودم وبلاگنویسی می نمایم  و به استانداردهای دنیای وبلاگنویسی اهمیت نمی دهم و برایم مهم نیست که مخاطبان پشت سرم چه می گویند . من به اشتهای مردم غذا نمی خورم و نگران حرف و حدیثهایی که مردم پشت سرم در می آورند نیستم و بی خیال و خونسرد هستم .

من رسومات  کهنه ی دنیای  وبلاگنویسی و مرزهای علم را جابجا می کنم !!

از نظر من ضرورتی ندارد که محتویات یک پست با موضوع مربوطه همخوانی داشته باشد لذا مجبور نیستم در تمام پستها در رابطه با  موضوعات وبلاگ ام  ، مطلب بنویسم . همینقدر که در همین پاراگراف که در تمام پستها انرا کپی  و الصاق می نمایم ، به این موضوع اشاره کردم از نظر خودم کفایت می کند !!


از نظر شما اینکار نوعی ترول گری و اسپم سازی است ولی من اهمیت نمی دهم که اینکار اسپم می باشد یا نه . می توانید پشت سرم هرچه قدر خواستید حرف بزنید و مرا مسخره کنید و به من بخندید ولی من اصلا اهمیت نمی دهم  .


این پاراگراف در تمامی پستهای وبلاگ وحیدمی  توسط خودم ، عینا الصاق و تکرار می شود .+


وحید محمدی .  وبلاگ  وحیدمی https://vahidmy.blog.ir


بروزرسانی

براثر حملات سایبری به وبلاگ وحیدمی ؛ تمام کامنت های کاربرها و پاسخ های من به کاربرها  ؛ حذف شدند 


لعنت خدا و نفرین ملائکه بر هکرها و اتکرها و مجرمان سایبری . 


تاریخ بروزرسانی 


یکشنبه مورخ 29 مرداد 1402 خورشیدی 


نکته : 

آدرسهای  آخرین پست وبلاگ وحیدمی را در زیر مشاهده می فرمایید . 
در پناه خداوند متعال عظیم الشان باشید 

ِ

الهم  عجل  لولیک الفرج . امضای همیشگی اینجانب  در جهت تایید صحت و درستی مطالب وبلاگهایم   : 


وحید محمدی . وبلاگ  وحیدمی 


https://vahidmy.blog.ir

https://vahidmy.blog.ir/archive


https://vahidmy.blog.ir/post/764