به نام خدا 
The Assembly Revolution انقلاب اسمبلی 
من قصد دارم به امید خدا و اگر خدا بخواهد ، با کمک زبان برنامه نویسی اسمبلی  ؛ یک انقلاب در دنیای فناوری اطلاعات ایجاد کنم . یک انقلاب نرم و مخملی و رنگارنگ   در شرف وقوع است !! انقلاب اسمبلی  را با روشهای زیر  ایجاد می کنم : 


۱. تبلیغ و ترویج زبان اسمبلی


۲. آپلود نرم افزارها و سیستم عاملهای تولید شده توسط زبان اسمبلی


۳. آپلود کامپایلرهای زبان اسمبلی


۴. آپلود نرم افزارها و درایورها و بازیهای کامپیوتری که توسط زبان اسمبلی ساخته شده اند 


۵. آپلود زبانهای برنامه نویسی که توسط زبان اسمبلی ساخته شده اند 


۶. آپلود کتابهای الکترونیکی مربوط به تاریخچه ی زبان اسمبلی 


۷. آپلود کتابهای مربوط به زبان اسمبلی پردازنده های مختلف


۸. آپلود کتاب مربوط به طراحی و ساخت و نگهداری  کامپیوتر بسیار قدیمی دهه ۴۰میلادی  یعنی کامپیوتر معروف  انیاک  . سالهای 1945 و 1946 میلادی ( جنگ جهانی دوم )  . 


لینک دانلود نسخه ی اصلی کتاب " راهنمای نگهداری از کامپیوتر انیاک " نوشته شده در تاریخ 1 ژوئن سال 1946 میلادی و با پشتیبانی ارتش آمریکا . دانشگاه پنسیلوانیا :

البته برخی از بخشهای این کتاب در ژوئن سال 1945 میلادی نوشته شده اند . بنابراین می توانیم بگوییم که این کتاب ، قدیمی ترین کتاب تاریخ کامپیوتر می باشد که در اوج جنگ جهانی دوم یعنی در  سال 1945 میلادی نوشته شده است .


لینک دانلود کتاب نگهداری از کامپیوتر انیاک :https://bayanbox.ir/download/786701018245417390/Report-on-THE-ENIAC-Moore-School-Pennsylvania-June-1-1946.pdfبه دلیل طولانی بودن نام این فایل ، مجبور شدم فونت اش را  کوچک کنم . لطفا روی لینک بالا کلیک کنید تا این کتاب ارزشمند و مفید و بسیار قدیمی را دانلود نمایید .


در این کتاب بطور کامل روش نگهداری از کامپیوتر بسیار معروف انیاک  توضیح داده شده است .

همانطور که می دانید ارتش ایالات متحده ی امریکا  با کمک کامپیوتر معروف انیاک که قدیمی ترین کامپیوتر تمام دیجیتال الکترونیکی همه منظوره و قابل برنامه ریزی بود توانست پروژه ی بمب هیدروژنی را کلید بزند اما به دلیل دشواریهای این فناوری ، در آن زمان تنها توانست با کمک این کامپیوتر معروف ، بمب اتمی بسازد که متاسفانه این بمب اتمی بر روی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی انداخته شد و موجب مرگ بیش از 200 هزار انسان بیگناه گردید . این اولین سو استفاده ی دنیا از کامپیوتر بود .


مطالعه ی ساختار این کامپیوتر بسیار معروف و البته بسیار قدیمی ، می تواند برای دانشجویان رشته ی مهندسی کامپیوتر خصوصا در صنایع دفاعی و نظامی ایران ، بسیار مفید واقع شود .


تاریخ نگارش و چاپ کتاب : 1 ژوئن سال 1945 میلادی ( تقریبا  همزمان با بمباران اتمی  شهرهای ژاپن توسط ارتش آمریکا و پایان جنگ جهانی دوم ) .


این کتاب در مقطعی بسیار حساس از تاریخ نوشته و چاپ شده است و ارزش مطالعه ی مکرر را دارد . خصوصا برای نیروهای مسلح ایران  و سایر قوای دفاعی .

۹ . معرفی اولین افرادی که لغت Assembly (مونتاژ کردن اجزای برنامه )  و برنامه نویسی اتوماتیک  را در یک کتاب  بسیار قدیمی بکار بردند و بعنوان مخترع زبان  برنامه نویسی اسمبلی  شناخته شدند . سال ۱۹۵۱ میلادی 

( این فایل را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید  . انجمن بین المللی مهندسین برق و کامپیوتر  یعنی IEEE  ، این افراد را که همگی مرد بودند بعنوان مخترع زبان برنامه نویسی اسمبلی ،  پذیرفته است در حالیکه اولین کسی که در عمل ، زبان اسمبلی را اختراع کرد و بکار برد یک زن به نام کاتلین بوث بود که به همراه شوهرش ، اقدام به نوشتن یک زبان سمبولیک دستی برای طراحی و ساخت سه نوع کامپیوتر  مختلف نمود و علاوه  بر آن در آن زمان یعنی در سال 1947 میلادی ،  اقدام به پردازش زبان و پردازش متن  نیز نمود . یعنی کاری که سالهای سال جلوتر از زمان خودش بود . اما طبق همیشه براساس تبعیض جنسیتی رایج در غرب ، اسم  کاتلین بوث به عنوان مخترع زبان برنامه نویسی اسمبلی درج نشده است .  )   .


به زودی در همین مکان لینک دانلود این فایل را قرار می دهم .نسخه ی اصلی و قدیمی و ویرایش دوم اولین کتاب تاریخ  که در آن رسما از لغت Assembly بعنوان کامپایلر زبان ماشین ، استفاده شده است


بعد از چاپ و انتشار این کتاب  در سال 1957 میلادی  ؛   شخصی با نام Wheeler که نام اش در بالای صفحه ی اول این کتاب نوشته شده است   بعنوان مخترع زبان برنامه نویسی اسمبلی از سوی انجمن بین المللی مهندسین  برق  ،  معرفی شد و عملا زحمات و تلاشهای طاقت فرسای  کاتلین بوث  مخترع اصلی و واقعی زبان اسمبلی  و مخترع سه نوع کامپیوتر و مبتکر پردازش زبان ( در بین سالهای 1947 تا 1949 میلادی ) ، نادیده گرفته شد .


اگر این کتاب را مطالعه کنید و کد برنامه های این کتاب را با کدی که کاتلین بوث در سال 1947 برای کامپیوتر a.r.c نوشت مقایسه کنید متوجه شباهت فراوان  و الگوبرداری می شوید . عملا  آقای  Wheeler  با الهام از کدی که کاتلین بوث در سال 1947 میلادی نوشته بود ، این زبان سمبولیک را بکار برد  و سپس این روش را بعنوان برنامه  نویسی اتوماتیک به دنیا معرفی کرد . اما هیچ اشاره ای به نام کاتلین بوث نکرده است که جای تاسف دارد . 


تمام کد برنامه که در این کتاب می بینید عملا نوعی الهام از روی کد نوشته شده توسط کاتلین بوث می باشد ولی متاسفانه در بخش پایانی کتاب که نام افراد تاثیر گذار را ذکر می کند هیچ اشاره ای به کد زبان اسمبلی کاتلین بوث نمی کند و صرفا سایر کارهای ایشان را انهم در دهه ی 50 میلادی ذکر می کند . لذا احتمالا این نادیده گرفتن خدمات کاتلین بوث موجب شد که انجمن بین المللی مهندسین برق ، کاتلین بوث را نادیده بگیرند . 


البته کاتلین بوث در کنار هر دستور زبان اسمبلی ، کد زبان ماشین را در مبنای باینری ( 0 و 1 ) نیز آورده است اما این افراد هرگز چنین کاری نکردند و اصلا کد زبان ماشین را در کنار کد زبان اسمبلی ، بکار نگرفته اند و بجای اینکار کد اسمبلی را تحت عنوان کد ماشین بکار بردند و عملا وقتیکه به محتوا و برنامه های درون این کتاب نگاه می کنید هیچ فرقی بین کد اسمبلی و کد ماشین که در این کتاب درج شده است دیده نمی شود . 


این به ابهام مسئله اضافه کرده است . ضمنا این افراد زبان اسمبلی را بعنوان زبان فرعی و در ساب روتین بکار می برند و از لغت order که کاتلین بوث نیز قبلا در سال 1947 میلادی  بکار برده بود استفاده می نمایند . این ثابت می کند که این افراد عملا تقلب کرده اند و از روی دست کاتلین بوث کپی برداری کرده و الهام گرفته اند اما هیچ اشاره ای به ایشان نکرده اند . ضمنا  منظور از order همان کد زبان اسمبلی می باشد . 


من هرچه به این کدهای اسمبلی نگاه کردم چیز زیادی نفهمیدم زیرا گنگ و پیچیده بودند . اما کدهایی که کاتلین بوث نوشته بود ساده تر و خواناتر هستند  و در کنار هر کد اسمبلی ، کد زبان ماشین در مبنای باینری نیز آمده است . البته امروزه تمام اهل فن  و افراد آگاه ، می دانند که کاتلین بوث ، مخترع واقعی و اصلی زبان برنامه نویسی اسمبلی ، می باشد .


نکته :

قبل از کاتلین بوث ،  آلن تورینگ ، پدر علوم کامپیوتری جهان و پدر هوش مصنوعی و مخترع اولین بازی شطرنج جهان و  پدر رمزشکنی که رمز ماشین معروف انیگما متعلق به آلمان نازی را در سال 1945 میلادی ،  شکست و باعث پایان جنگ جهانی دوم شد ، در همان سال 1945 میلادی ، به دانشمندان علوم کامپیوتری پیشنهاد داد که یک زبان بسازند که جایگزین زبان ماشین ( 0 و 1 ) باشد تا قابل فهمتر و ساده تر و خواناتر باشد . این پیشنهاد ابتدا رد شد اما بعدها توسط کاتلین بوث اجرا شد . 


بنابراین آلن تورینگ را می توان به عنوان پیشنهاد دهنده ی زبان اسمبلی در سال 1945 میلادی  ، در نظر گرفت و به دنیا  و به مردم معرفی کرد . 


درواقع ، دنیای کامپیوتر به سه  نفر به شدت مدیون است :


1- کنراد زوس


2- آلن تورینگ 


3- کاتلین بوث 


اگر این سه نفر نبودند و ایده های خود را عملی نمی کردند و کارهای محیر العقول انجام نمی دادند کامپیوترها در همان دهه ی چهل میلادی ، نابود می شدند  و امروزه چیزی به نام کامپیوتر وجود نداشت . 


باید توجه داشت که طراح اصلی کامپیوتر معروف انیاک  ، عملا با دزدی و سرقت از روی طرح کامپیوتر معروف ABC  که یک کامپیوتر بسیار قدیمی در آلمان بود و توسط یک دانشمند آلمانی ساخته شده بود ، کامپیوتر جنجالی انیاک را اختراع کرد و عملا تقلب کرد طوریکه بین این دو نفر دعوای حقوقی شدیدی ایجاد شد و کار به دادگاه کشیده شد . 

اما متاسفانه دادگاه ، کامپیوتر انیاک را به عنوان نخستین کامپیوتر الکترونیکی تمام دیجیتال همه منظوره ، قبول کرد .  


بعدا در همین پست در قالب فایلهای فشرده ، عکسها و طرح های این کامپیوتر قدیمی آلمانی را به شما نشان می دهم . نکته :


کامپیوتر به معنای امروزی ، ابتدا توسط کنراد زوس دانشمند آلمانی و سایر دانشمندان آلمانی در آلمان اختراع شد سپس دانشمندان انگلیسی در بریتانیا  کامپیوترهای مدرن تر و بهتری ساختند و معروف شدند و سپس دانشمندان آمریکایی کامپیوترهای معروف از قبیل انیاک را ساختند و به دنیا معرفی کردند . 


می خواهم بگویم :  آلمان ؛ مهد و گهواره ی کامپیوتر است و انگلیسی ها و آمریکاییها صرفا با الهام از روی دستاوردهای  آلمانیها توانستند کامپیوتر بسازند زیرا آلمانیها بسیار باهوشتر و زیرکتر و سختکوش تر بودند و انگلیسی ها با الهام از روی دست نوشته ها و طرح ها  و دستگاههای ساخت آلمان نازی ، توانستند کامپیوتر بسازند . 


البته کامپیوتر معروف و کوچک و سبک و قابل حمل انیگما ابتدا توسط آلمان نازی ساخته شد که رمزشکنی اش بسیار دشوار بود و آلن تورینگ با هزار سختی توانست رمز این کامپیوتر را بشکند . این را مقایسه کنید با کامپیوترهای بسیار بزرگ و سنگین و حجیم ساخت انگلستان و آمریکا تا بفهمید که دانشمندان آلمانی چقدر باهوشتر و آینده نگرتر بودند و از همان ابتدا یعنی در اوایل دهه 40 میلادی  یک کامپیوتر کوچک و قابل حمل و سبک  یعنی انیگما را   ساختند که البته بعدها ژاپن و سایر کشورها نیز نسخه های مختلفی از کامپیوتر انیگما را بازطراحی کردند . 


در همین پست ، تصاویر و سایر مستندات مربوط به ماشین انیگما را آپلود خواهم کرد . انشاا... 

عنوان فایل :


programs-for-an-elecrtonic-digital-computer


https://bayanbox.ir/download/3241428370300959234/programs-for-an-elecrtonic-digital-computer.pdf


به دلیل طولانی بودن نام این فایل ، مجبور شدم فونت اش را  کوچک کنم . لطفا روی لینک بالا کلیک کنید تا این کتاب ارزشمند و مفید و بسیار قدیمی را دانلود نمایید .

موضوع کتاب :


شرح کامل معماری و ساختار کامپیوتر بسیار بسیار قدیمی (EDSAC) همراه با  اولین مقاله ی آموزش برنامه نویسی و طراحی کامپایلر برای زبان ماشین و برنامه نویسی اتوماتیک در سال 1957 میلادی .

این کتاب به عنوان قدیمی ترین منبع آموزش برنامه نویسی و طراحی کامپایلر تاریخ  محسوب می شود  و نخستین کتاب و رفرنس است که از لغت Assembly  به عنوان زبانی که جایگزین زبان ماشین باشد ، یاد شده است .

این کتاب ، ویرایش دوم از نسخه ی اصلی است . ویرایش اول را هنوز پیدا نکرده ام . کتاب مذکور به صورت واقعی و چاپی می باشد  و بعدها اسکن شده است . یعنی شما نسخه ی اصلی و واقعی از این کتاب را مشاهده می فرمایید .

بعد از انتشار این کتاب در سال 1957 میلادی ، کم کم نام زبان اسمبلی بر زبانها جاری شد و  لغت " اسمبلی" به عنوان نام زبان جایگزین زبان ماشین برای اولین بار در تاریخ بکار رفت .


حجم فایل : حدود 17 مگابایت


اگر ویرایش اول این کتاب که در سال 1951 نوشته شده است را پیدا کنم شاید بتوانم اطلاعات دقیقتری به شما عرضه نمایم و بسیاری از ابهامات برطرف شوند . 


به احتمال زیاد ، لغت Assembly  بعد از ویرایش اول  این کتاب  یعنی بعد از سال 1951 میلادی بکار رفته است . 

هنوز اطلاعات کافی و کامل بدست نیاورده ام . باید باز هم تحقیق و پژوهش نمایم

شما از  لینک بالا ، ویرایش دوم این کتاب که در سال 1957 میلادی نوشته و چاپ شده است را دانلود می نمایید . ( نکته ی مهم : لغت Assembly  به معنای  مونتاژ و ترکیب و سرهم بندی کردن اجزای یک دستگاه یا یک نرم افزار می باشد . دقیقا شبیه به ساختار ماژولار سیستم عامل گنو لینوکس که از سرهم بندی و مونتاژ هزاران نرم افزار به یکدیگر ، ساخته شده است . درواقع نام سیستم عامل لینوکس را باید سیستم عامل اسمبلی می گذاشتند  زیرا اسمبلی یعنی مونتاژ ، و لینوکس نیز از مونتاژ و سرهم بندی کردن هزاران نرم افزار مختلف ، ایجاد شده است و هرگز یک سیستم عامل یکپارچه و منسجم نیست . ) 

 . ۱۰. آشنا کردن مخاطب ،  با قدیمی ترین کد زبان اسمبلی که توسط یک زن به نام کاتلین بوث  بکار رفت . بین سالهای 1947 تا 1949  میلادی بر روی سه نوع کامپیوتر بسیار بسیار قدیمی  . شرح ماجرا در بالا آمده است . اینجا فقط لینک دانلود فایلهای پی دی اف مربوط به کاتلین بوث ( مخترع اصلی و واقعی زبان برنامه نویسی اسمبلی )  را خواهم آورد .

اسامی فایلهای مربوط به قدیمی ترین کد دستی زبان اسمبلی در سال 1947 میلادی توسط    Kathleen_Booth

مخترع واقعی و اصلی زبان برنامه نویسی اسمبلی :


نام فایل : پنجاه سال محاسبه

محتوای فایل :

زندگینامه و شرح اقدامات کاتلین بوث مخترع زبان اسمبلی در طول پنجاه سال کار با کامپیوتر

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : کمتر از 30 مگابایت !https://bayanbox.ir/download/847472201224413044/50yearsofcomputing.pdf+


نام فایل :


Principles and Progress in the Construction
of High-Speed Digital Computers


موضوع : نوشته ها و محاسبات و نمودار و جدول مربوط به زبان اسمبلی کامپیوترهای بسیار قدیمی ادواک و ARC  دهه چهل میلادی (دوران طلایی کامپیوتر ) :


در این فایل ، شاهد یک جدول هستیم که در ستون مربوط به سیمبول ، با یکسری دستورات ساده و قابل فهم مواجه می شویم که اینها همان اولین کد دستی زبان برنامه نویسی اسمبلی می باشند که توسط کاتلین بوث در سال 1947 میلادی نوشته شده اند .

این کدهای ساده که ظاهرا هیچ شباهتی به زبان اسمبلی ندارند درواقع ، اولین کد زبان اسمبلی در طول تاریخ می باشد که با دست نوشته شده و با دست به زبان ماشین ترجمه شده است ( ترجمه ی لغت به لغت زبان اسمبلی به زبان ماشین ) .


https://bayanbox.ir/download/3203119877398496991/Principles-and-Progress-in-the-Construction-of-High-Speed-Digital-Computers.mhtml


به دلیل طولانی بودن  نام فایل ، مجبور شدم فونت اش را کوچک نمایم . لطفا روی لینک بالا کلیک نمایید تا با اولین کد زبان اسمبلی در طول تاریخ ، آشنا شوید . کد اسمبلی در جدول انتهای فایل ، تحت عنوان Symbol  بصورت عبارات ساده و قابل فهم نوشته شده است .

Code of A.R.C.

این کد اسمبلی توسط کاتلین بوث برای کامپیوتر بسیار بسیار قدیمی A.R.C  با دست و در سال 1947 میلادی نوشته شده است . نکته ی جالب :


نام واقعی کاتلین قبل از ازدواج با همسرش  ANDREW D. BOOTH :


KATHLEEN H. V. BRITTEN


+

+

+


نکات  مهم :


این فایل بصورت فایل آرشیو صفحات وب،  در محیط اینترنت اکسپلورر ذخیره شده است . لذا برای باز شدن این فایل باید از اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید . البته از طریق گوشی هوشمند و مرورگر  کروم نیز می توانید این فایل را باز کنید . 


در مورد تاریخ برخی کتابها و اسناد و کامپیوترها  ممکن است با ارقام مختلف روبرو شوید . این اختلاف کاملا طبیعی است زیرا در آن زمان کمتر کسی به فکر مستندسازی بوده و البته فناوریها نیز بسیار قدیمی  و بدوی  بودند و امکانات امروزی برای مستندسازی وجود نداشتند .  لذا ممکن است تاریخها عینا ان چیزی که ما می خواهیم نباشند  و به مدت چند سال پس و پیش باشند . .به دلیل تعداد بسیار زیاد فایلها و خستگی شدید ، باقیمانده ی فایلها را در وقتی دیگر آپلود خواهم  کرد . انشاا....


+


زندگینامه ی کوتاه کاتلین بوث ، مخترع زبان برنامه نویسی اسمبلی (تاریخ اختراع زبان برنامه نویسی  اسمبلی = سال 1947 میلادی ) :

همراه با لینک به منابع خارجی و فایلهای مربوطه


https://bayanbox.ir/download/1690858682532701752/Kathleen-Booth.pdf


+

+


شرح مختصر معماری و جدول زبان اسمبلی و ماشین کامپیوتر بسیاربسیار قدیمی ادواک در سال 1945 میلادی :

احتمالا این کتاب ، قدیمی ترین کتاب تاریخ کامپیوتر می باشد زیرا تمام کتابهای قدیمی مربوط به کامپیوترها و زبانهای برنامه نویسی و سیستم عاملها ، به بعد از سال 1945 میلادی مربوط می شوند . یعنی از سال 1947 میلادی به بعد . لذا این کتاب را می توان قدیمی ترین سند مربوط به دنیای کامپیوتر دانست .


در این کتاب بسیار بسیار قدیمی و ارزشمند ، بصورت مختصر ، در مورد معماری و زبان ماشین کامپیوتر بسیار بسیار قدیمی ادواک ، توضیحاتی داده شده است .

edvac


https://bayanbox.ir/download/966576682943301728/edvac.pdf


 

بروزرسانی :


در اولین فرصت ، سعی می کنم تعدادی فایل با پسوند zip که حاوی صدها فایل مفید و ارزشمند می باشند را آپلود نمایم . اینطوری از تعداد لینک ها کاسته شده و در وقت و هزینه نیز صرفه جویی می شود و مانع از طولانی شدن این پست می گردد . 


از این قسمت به بعد به مرور زمان ، فایلهای فشرده با پسوند zip را با لینک مستقیم و بدون هرنوع رمز ، آپلود خواهم کرد . انشاا... 


قصد دارم از قدیمی ترین چرتکه ها و کامپیوترهای مکانیکی قدیمی قرون گذشته  شروع کنم و به کامپیوترهای مدرن امروزی برسم و عملا کل تاریخچه ی کامپیوترها را برای شما کاربران عزیز ، در قالب چند فایل فشرده ، بازخوانی نمایم . 


تا جای  ممکن سعی می کنم کتابهای مربوط به انواع کامپیوترها و پردازنده ها را نیز معرفی می نمایم . 


هم اکنون که این بروزرسانی را دارم می نویسم ، مشغول جمع آوری و تدوین فایلهای مربوطه و فشرده سازی آنها هستم تا در اولین فرصت ، آنها را اپلود نمایم . 


از صبر و شکیبایی شما کاربران عزیز ، کمال تشکر را دارم . 


نکته ی آخر :

من برای همیشه و تا ابد از اینستاگرام خداحافظی کردم زیرا محیط اینستاگرام اصلا با روحیات و اخلاق و سازوکار و تخصص من و اندیشه های من سازگار نیست و فالوورهای فیک اعصاب مرا خرد کردند لذا آخرین پست را با عصبانیت خطاب به فالوورهای فیک که اکثرا جاسوس یا هکر هستند نوشتم و خداحافظی  کردم . 

فالوورهای فیک وبلاگ وحیدمی نیز بهتر است که به خانه های خود رفته و دست از سر کچل این وبلاگ بردارند . اگر کسی حقیقتا به زبان ماشین و اسمبلی و تاریخچه کامپیوترها و هگز ادیتور علاقه مند است بیاید و این وبلاگ را فالو کند وگرنه اگر از این موضوعات لذت نمی برد می تواند وبلاگ وحیدمی را انفالو کند .هرچه سریعتر انفالو کنید بهتر است . اینطوری من نیز حواس ام پرت نمی شود و می توانم با آرامش و خیال راحت روی کارم تمرکز نمایم . 


وبلاگ ، کاروانسرا نیست که هی فالوو و انفالوو شود . اینکار نوعی توهین به شعور بلاگر محسوب می شود . اگر فالوور واقعی نیستید همین الان انفالوو کنید و خیال خودتان و مرا راحت کنید . هرچند می دانم که اکثر فالوورهای وبلاگ وحیدمی ، فیک و تقلبی و جاسوس و هکر می باشند .  من کور نیستم و حرکات شما فالوورهای فیک را زیر نظر دارم . پس لطفا همین الان این وبلاگ را برای همیشه انفالو کنید  . متشکرم . 


از تاریکی شب استفاده کنید و این وبلاگ را برای همیشه انفالو کنید . من حجت ام را از شما برداشتم


این وبلاگ به کاربران دلسوز و جویای علم و دانش و افراد تشنه ی حقیقت ، تعلق دارد نه به یک مشت هکر و جاسوس و خرابکار و افراد مشکوک


اسمبلی با هیچکس شوخی و تعارف ندارد  و من نیز مبلغ و مروج اسمبلی هستم . پس لطفا مرا درک کنید و دست از سر این وبلاگ بردارید . از اینهمه حملات سایبری که تا به این لحظه به این وبلاگ روانه کرده اید بجز بدنامی و رسوایی و بی آبرویی و عذاب الهی و نفرین من ، چیز دیگری نصیبت تان نشده است . 


من IP اکثر هکرهای کلاه سیاه و مجرمین سایبری را افشا کرده ام و اگر صلاح بدانم سایر  IP های متعلق به مجرمین سایبری را نیز افشا می کنم . پس به نفع خودتان هست که از حملات سایبری دست بردارید و گرنه شما را رسوا و بی آبرو می کنم . 

این آخرین اخطار خطاب به هکرهای کلاه سیاه و مجرمین سایبری می باشد . از تمام هکرهای کلاه سیاه و مجرمین سایبری و کاربران خرابکار و جاسوس ،  متنفر هستم . 

+


این پست ، دستکم به مدت 365 شبانه روز یعنی دستکم به مدت یکسال کامل به همین حالت باقی می ماند و پست بعدی را هرگز منتشر نمی کنم زیرا قصد دارم انقلاب اسمبلی را در قالب تنها یک پست ، به مردم معرفی نمایم . 

این پست به مرور زمان ، آپدیت می شود  و فایلهای جدید در این پست ، آپلود می گردند . بنابراین ، هرگز این پست را بعنوان آخرین پست درنظر نگیرید . زیرا پست بعدی نیز بعد از گذشت یکسال ، به امید خدا منتشر خواهد شد . انشاا...


 

این پست نوعی ادای دین به موزه ی تاریخ کامپیوترها  می باشد .


 همچنین در این پست شما را با زبان اسمبلی انواع و اقسام کامپیوترهای قدیمی و جدید ،  آشنا خواهم کرد . مثل زبان اسمبلی کامپیوترهای کمودور یا زبان اسمبلی دستگاههای آتاری یا زبان اسمبلی پردازنده ی 6502 یا زبان اسمبلی ....


قصد دارم شما را با زبان اسمبلی تمام پردازنده ها و کامپیوترهای جهان ؛ آشنا نمایم . شاید واقعا دوست داشته باشید علاوه بر زبان اسمبلی اینتل ، زبان اسمبلی سایر پردازنده ها و البته زبان اسمبلی کامپیوترهای قدیمی را نیز یاد بگیرید !!


می خواهم بدانم تفاوتها و شباهتهای بین زبان اسمبلی این پردازنده ها و معماریهای مختلف ، دقیقا در چه بوده است . شاید شما نیز به این موضوع علاقه مند باشید . پس با من همراه باشید . 


هرکس که به کامپیوتر و تاریخ کامپیوتر و زبان ماشین و اسمبلی و مدارات الکترونیک و ... علاقه مند هست می تواند این پست را دنبال نماید و از فایلهای این پست استفاده کند . 


به اینکار می گویند : انقلاب اسمبلیاسمبلی یعنی همایش . اسمبلی یعنی گردهمایی 


بله این پست به معنای واقعی یک  ااسمبلی ( همایش - گردهمایی - اجتماع جهانی - جلسه - رویداد  و .... )  می باشد زیرا قصد دارم زبان اسمبلی تمام کامپیوترهای مختلف را گرد هم آورم ( اسمبل کنم )  و یک همایش مجازی ( اسمبلی )  راه بیاندازم . 


این یک بازی ظریف با لغت اسمبلی می باشد !!


انقلاب اسمبلی یعنی اسمبل کردن و مونتاژ کردن و گردهمایی کردن زبان اسمبلی پردازنده های مختلف !!!


این انقلاب باعث می شود که در مورد فلسفه ی اختراع زبان اسمبلی و البته اختراع زبانهای سطح بالا به فکر فرو رویم و از خود بپرسیم : آیا می توانیم زبان اسمبلی را به یک زبان قابل حمل و همه منظوره  و قابل فهم تبدیل کنیم و از زبانهای سطح بالا بی نیاز شویم ؟؟؟!!!
فایلهای مربوط به این زبانهای اسمبلی مختلف  را به زودی آپلود خواهم کرد . انشاا... شروع عملیات آپلود فایلها :
مکان آپلود فایلها :


چرتکه ( قدیمی ترین ابزار محاسبه در ایران و جهان که هنوز هم پس از هزاران سال از اختراع ، توسط برخی مغازه داران بکار می رود و گویا عمری ابدی دارد )


چرتکه را می توان قدیمی ترین و ساده ترین و ماندگارترین کامپیوتر جهان در نظر گرفت که برخلاف کامپیوترهای نسل بعدی ، هرگز منسوخ نشد زیرا برای محاسبات ساده و با دست بکار می رفت و می رود و عملا عمری ابدی دارد و هرگز خراب نمی شود . چرتکه تنها کامپیوتر دنیا می باشد که هرگز منقرض نخواهد شد .


https://bayanbox.ir/download/4114009137878150012/Abacus.zip+


کامپیوتر ساخت چارلز بابیج ملقب به پدر کامپیوتر جهان :


این کامپیوتر بسیار قدیمی و مکانیکی توسط بابیج معروف به پدر کامپیوتر جهان ، بصورت ناقص در قرن 19 میلادی  ساخته شد ولی خیلی زود منقرض شد زیرا بسیار جلوتر از زمان خودش بود  و بابیج نتوانست ایده ی خود را عملی کند چون هیچنوع امکاناتی در آن دوران وجود نداشت .


این کامپیوتر معروف که کاملا مکانیکی بود خیلی زود منسوخ ومنقرض شد و به تاریخ پیوست .  


https://bayanbox.ir/download/6558928243955677076/Babbage.zip+


اولین کامپیوتر قابل برنامه ریزی مکانیکی جهان که توسط کنراد زوس ، دانشمند آلمانی در سال 1936 میلادی ساخته شد و عملیاتهای ممیز شناور را با زبان ماشین و بصورت باینری ( 0 و 1 ) اجرا می کرد  . این کامپیوتر اولین دستگاه دنیا می باشد که زبان برنامه نویسی ماشین را عملا بکار برد .


 درحقیقت ، کامپیوتر z1  که توسط کنراد زوس ساخته شد نخستین کامپیوتر جهان است که بصورت عملی ، زبان برنامه نویسی ماشین ( 0 و 1 ) را در سال 1936 میلادی بکار برد و نسلهای مختلفی از آن ساخته شد و حتی مورد تشویق آدولف هیتلر نیز قرار گرفت  .


اولین نسل این کامپیوتر تحت عنوان z1  در بمباران شهر برلین در جنگ جهانی دوم ، تخریب شد ولی چون نقشه هایش در دست کنراد زوس بود ، بعدا توسط او بازسازی شد و سپس نسخه های بعدی این کامپیوتر معروف و کاربردی و بسیار قدیمی،  توسط کنراد زوس ساخته شدند .

زبان برنامه نویسی ماشین در قالب باینری ( 0 و 1 ) نخستین بار بصورت کاملا عملی در کامپیوتر z1  و در  سال 1936 میلادی  بکار رفت و از آن زمان تا به امروز ، کامپیوترها منحصرا زبان باینری را می فهمند و اجرا می نمایند .


  عملا کامپیوتر  زد 1 را می توان جد بزرگ و نیای اول تمام کامپیوترهای امروزی دانست . زیرا تمام کامپیوترهای بعدی تا به امروز ، براساس زد 1 کار می کنند یعنی فقط باینری ( 0 و 1 )   را می فهمند و بکار می گیرند .  بنابراین زد 1 یک کامپیوتر و یک پروژه ی موفق و ماندگار تاریخ است زیرا ایده ی این کامپیوتر یعنی استفاده از باینری برای برنامه نویسی ، تا به امروز در کامپیوترها عملا بکار رفته و موفق بوده است .

شاید اگر کنراد زوس ، مبنای باینری را ابداع نمی کرد کامپیوترها در همان سال 1936 میلادی منقرض می شدند و ما امروزه چیزی به نام کامپیوتر نداشتیم .


بنابراین پدر واقعی کامپیوتر ، چارلز بابیج  یا آلن تورینگ نیست بلکه کنراد زوس می باشد که ایده ی او باعث شد کامپیوترها با کمک ساده ترین و کوچکترین زبان دنیا یعنی باینری بخوبی و با سرعت شگفت انگیز رشد کرده و تولید شوند و نسلهای بعدی را بسازند و دنیا را فتح کنند .


علت رشد بسیار سریع صنعت کامپیوتر ، استفاده از زبان ماشین در مبنای باینری ( 0 و 1 ) می باشد . علت دیگری ندارد !!


کنراد زوس را باید پدر واقعی و حقیقی کامپیوتر دانست .


در فایل زیر،  عکسهایی از کامپیوتر زد 1 به همراه یک صفحه ی وب (ویکی پدیا )  همراه با توضیحات و نقشه ی این کامپیوتر قرار گرفته اند :


https://bayanbox.ir/download/8241818113358630810/Zuse.zip


گرچه کامپیوتر سری زد ، دیگه ساخته نشدند و به تاریخ پیوستند اما ایده ی درون این کامپیوترها باعث اختراع نسلهای بعدی کامپیوتر شد و در نتیجه منجر به رشد بسیار سریع صنعت ساخت کامپیوتر گردید و این ایده یعنی استفاده از زبان ماشین در مبنای 0 و 1 موجب شد که کامپیوترها عمری ابدی داشته باشند .


درواقع آن چیزی که زد 1 را جاودانه کرد هوشمندی کنراد زوس در بکارگیری مبنای باینری برای برنامه نویسی ، بود . باینری عملا ساده ترین و سریعترین زبان برنامه نویسی دنیا می باشد که در کمترین زمان و به بهترین شکل توسط کامپیوترها و دستگاههای الکتریکی درک و اجرا می شود .

باینری یعنی همان روشن و خاموش کردن لوازم برقی !

0 = خاموش

1= روشن

بنابراین باینری زبان مشترک کامپیوتر و سایر لوازم برقی و البته زبان انسان می باشد !

زیرا باینری براساس جبر بولی و براساس بله یا خیر طراحی شده است

0 = خیر

1= بله

به همین سادگی !

این است رمز ماندگاری کامپیوتر .


هیچ رمز دیگری در کار نیست .


کامپیوترهای بعدی که معرفی می کنم بعضا از این قاعده تخلف کردند و در نتیجه خیلی زود منقرض شدند :


کامپیوتر معروف ABC

سازنده : یک دانشمند آلمانی به نام آتاناسوف

سال ساخت : 1939 میلادی

مدل : اولین کامپیوتر الکترونیکی جهان ( دارای مدارات الکترونیکی )

قابلیت برنامه ریزی : خیر

زبان ماشین : دسیمال ( اعداد 0 تا 9 - سیستم شمارشی انسان - آسان برای انسان و دشوار برای کامپیوتر )

وضعیت : نیمه کاره و ناقص . خیلی زود  توسط کامپیوتر انیاک ، منقرض شد و به تاریخ پیوست .https://bayanbox.ir/download/5310662450791027049/Atanasoff-Berry-Computer.zip


کامپیوتر معروف ABC در سال 1939 میلادی توسط یک دانشمند آلمانی به نام آتاناسوف بصورت کاملا الکترونیکی و با رعایت سه اصل که هنوز هم در کامپیوترها اجرا می شود ساخته شد . این کامپیوتر اولین کامپیوتر الکترونیکی جهان بود که به دوران کامپیوترهای مکانیکی ( از جمله کامپیوتر معروف زد 1 تا زد 4 کنراد زوس ) خاتمه داد .


آتاناسوف با وجود اینکه اولین کامپیوتر الکترونیکی جهان بود و سه استاندارد جدید را پایه ریزی کرد که هنوز هم در کامپیوترهای امروزی بکار می روند اما به دلایل زیر ، شکست خورد و خیلی زود منقرض و منسوخ شد :


1- تخلف از اصل استفاده از باینری ( 0 و 1 ) بعنوان زبان برنامه نویسی . این درحالی بود که کامپیوتر مکانیکی زد 1 که قدیمی تر بود این اصل را رعایت کرد که این اصل تا به امروز در کامپیوترها رعایت می شود زیرا مبنای باینری عملا برای کامپیوتر ، بسیار آسان و راحت است و سرعت توسعه ی کامپیوتر را بالا می برد .


لذا آتانوسوف مهمترین اصل را زیر پا گذاشت و به دلیل استفاده از مبنای دسیمال که اجرا کردن اش برای کامپیوتر ( حتی کامپیوترهای مدرن امروزی ) کاری دشوار و سنگین است ،  خیلی زود منقرض شد . عملا بجز مبنای باینری سایر مبناهای زبان ماشین  ، فاقد کارایی هستند و کامپیوتر را به زحمت انداخته و مانع از پیشرفت می شوند و عملیاتها با کندی و خطای فراوان صورت می گیرد و سیستم نیز پیچیده و دشوار می شود  و پیاده سازی چنین سیستمی نیز غیر ممکن است .2- عدم قابلیت برنامه ریزی  . برخلاف کامپیوتر زد 1 که قدیمی تر  و مکانیکی بود ، آتانوسف که جدیدتر بود و الکتریکی نیز بود اما  قابلیت برنامه ریزی نداشت . این عیب نیز عملا موجب منسوخ شدن سریع این کامپیوتر شد . کامپیوتری که قابلیت برنامه ریزی نداشته باشد به چه دردی می خورد ؟؟؟؟


3- بروز وقفه زمانی در تکمیل ساخت کامپیوتر به دلیل مشکلات ناشی از جنگ جهانی . پروژه  به دلیل غیبت طولانی مدت آتاناسوف ، متوقف شد و این فرصتی مناسب برای سایر رقبا بود که بتوانند آتاناسوف و کامپیوترش را شکست داده و خودشان را بعنوان اولین کامپیوتر الکترونیکی تمام دیجیتال قابل برنامه ریزی همه منظوره ی جهان ( انیاک ) معرفی نمایند .


4- ملاقات کردن طراح کامپیوتر انیاک از کامپیوتر آتاناسوف و الگوبرداری غیرمجاز و بی سرو صدا و مخفیانه  طراح انیاک از روی آتاناسوف و استفاده ی کامل انیاک از مبنای باینری و قابلیت برنامه ریزی و پیاده سازی سیستم الکترونیکی تمام دیجیتال همه منظوره که تمام این عوامل به همراه موفقیت انیاک در ساخت بمب اتمی و پایان دادن به جنگ جهانی دوم ، موجب شد که کامپیوتر آتانوسوف شکست بخورد و به گوشه ی موزه بخزد و فراموش شود .


+


نکته : تنها ایراد کامپیوتر انیاک این بود که رسانه ای برای ذخیره سازی داده ها نداشت که این عیب در کامپیوترهای بعدی از جمله ادواک و یونیواک و .... وجود نداشت و عملا انیاک ، راه را برای سایر کامپیوترهای مدرن ، هموار و صاف کرد و موجب پیشرفت سریع صنعت کامپیوتر گردید .پایان تاریخچه ی کامپیوترها !!!


به دلیل معرفی اجمالی برخی کامپیوترهایی که بعد از انیاک ظهور کردند ( از جمله ادواک ) و نیز به دلیل آشنایی کلی مردم با کامپیوترهای شرکت آی بی ام ، از جمله IBM 7090  که شبیه ساز این کامپیوتر را در همین وبلاگ وحیدمی آپلود کرده ام ، مبحث تاریخچه ی کامپیوترها را همینجا جمع می نمایم  .


می خواستم در مورد کامپیوتر انیگما نیز توضیح بدهم ولی چون دیدم که انیگما یک کامپیوتر دستی مکانیکی بود و بیشتر یک دستگاه رمزگذاری بود تا کامپیوتر ،  از معرفی کامل انیگما خودداری می کنم و فقط فایل مربوطه را آپلود می نمایم .کامپیوتر معروف انیگما  ارتش آلمان نازی که در سال 1945 میلادی  توسط آلن تورینگ رمزگشایی شد :


حجم فایل : 30 مگابایت


https://bayanbox.ir/download/6139263481650800965/Enigma.zipالبته انیگما بیشتر از اینکه کامپیوتر باشد سیستم رمزگذاری و جنگ الکترونیک بود .


در فایل فوق سعی کردم تمام نسخه های مختلف کامپیوتر معروف انیگما را قرار دهم . لذا حجم فایل افزایش یافت .امروزه ، انیگما بعنوان سمبول هوش در برخی بازیهای تست هوش اندروید ، بکار می رود !!

من با یکی از این بازیهای تست هوش اندروید  که براساس ماشین انیگما  طراحی شده بود کار کردم و بهره ی هوشی ام را 55 اعلام کرد !!!


تنها راه برای حل این تست هوش ، استفاده از حس ششم  و تفکر شهودی و کل گرا ( شبیه به تفکر اینشتین )  می باشد . هیچ راه دیگری وجود ندارد .


+


کامپیوتر معروف انیاک (نسخه ی کپی و کامل شده ی کامپیوتر آتاناسوف و بعنوان اولین کامپیوتر الکترونیکی تمام دیجیتال همه منظوره ی جهان با قابلیت برنامه ریزی و استفاده از باینری . با توانایی انجام محاسبات مربوط به ساخت بمب اتم در سال 1945 میلادی )


https://bayanbox.ir/download/5161215709422816668/Eniac.zip


+

کامپیوتر بسیار قدیمی ادواک :


https://bayanbox.ir/download/8960388965848679110/Edvac.zip+

کامپیوتر معروف ادساک که برای اولین بار از زبان برنامه نویسی اسمبلی استفاده کرد و روش برنامه نویسی اتوماتیک و اسمبل کردن برنامه در مورد آن به اجرا در آمد . سال 1951 میلادی :


https://bayanbox.ir/download/6740558283744490187/EDSAC.zip


در مورد این کامپیوتر ، در بخش بالایی همین پست یک کتاب معروف را که برای نخستین بار از لغت Assembly  استفاده کرده بود به شما معرفی کردم و لینک دانلود این کتاب را در بالای همین پست قرار داده ام . البته این لینک ، به ویرایش دوم کتاب که در سال 1957 میلادی چاپ و نشر شده است مربوط می شود وگرنه زبان اسمبلی بصورت غیررسمی در سال 1947 میلادی توسط کاتلین بوث و  بر روی کامپیوتر A.R.C  و بصورت رسمی در سال 1951 بر روی همین کامپیوتر ادساک ، بکار رفت .


البته زبان اسمبلی در یک دوره ای از تاریخ ، بصورت همزمان بر روی چندین کامپیوتر مختلف با معماریهای متفاوت ، بکار می رفت و برنامه های این کامپیوترها با زبان اسمبلی نوشته و اسمبل و تولید می شدند . ادساک یکی از این کامپیوترها می باشد . شاید کامپیوتر یونیواک نیز از زبان اسمبلی استفاده می کرده است . دقیقا اطلاع ندارم .


متاسفانه هیچکس به تاریخچه ی دقیق و کامل زبان اسمبلی اهمیت نداده و در مورد زبان برنامه نویسی کامپیوترهای معروف و قدیمی نیز اطلاعات چندانی در دست نیست .

فعلا اطلاعات من،  در همین حد می باشد .

هنوز هم افرادی هستند که برنامه نویسی با زبان اسمبلی را احمقانه توصیف می کنند آنهم به این دلیل که زبان اسمبلی هرگز از ما نمی پرسد : آیا مطمئن هستید ؟؟ و خیلی سریع دستورات را به تراشه می دهد و تراشه نیز سریعا اجرا می کند و هیچ سیستم محافظت شده ای در کار نیست !!


من نمی دانم کجای زبان اسمبلی و ساختار طبیعی پردازنده ها که سوالات احمقانه از ما نمی پرسند از نظر این دوستان ، احمقانه است ؟؟؟  واقعا نوشتار این افراد ، آدم را از رشته ی مهندسی کامپیوتر بیزار می کند .  مهندس هم مهندسین دهه ی چهل میلادی . بقیه ،  یک مشت شارلاطان و دروغگو و شیاد هستند  و مدام زیر پرچم زبانهای سطح بالا  سینه می زنند و یقه ی خود را جر می دهند و مدام از زبان اسمبلی و حتی از تراشه و پردازنده ایراد می گیرند و برای یادگیری زبان اسمبلی ، از پیش نیازهای احمقانه و جعلی یعنی زبانهای سی و پاسکال یاد می کنند . در حالیکه برای یادگیری زبان اسمبلی باید تمام زبانهای سطح بالا را از مغزمان و از روی هارد کامپیوترمان دور بریزیم  و اسمبلی را با کمک زبان ماشین یاد بگیریم .

این افراد اصلا مهندس نیستند . یک مشت بیسواد و تنبل با افکار انحرافی هستند . اسمبلی را منحصرا از سایتهای معتبر خارجی یاد بگیرید نه از مهندسین بی سواد ایرانی .


من هرگز شما را به سمت مهندسین بی سواد و پول پرست و مکار ایرانی  روانه نمی کنم بلکه از شما می خواهم که با مراجعه به سایتهای معتبر خارجی ، زبان اسمبلی را با کمک خود اسمبلی یا با زبان ماشین ، یاد بگیرید .  کتابهای این افراد که در مورد آموزش زبان اسمبلی است فقط نوعی کلاهبرداری و دروغ و جفنگ  و فریب است و من هرگز کتابهای این شبه مهندسین دروغگو را به شما معرفی نمی کنم و آپلود نمی نمایم .


+

کامپیوتر معروف یونیواک :


https://bayanbox.ir/download/3721367044214703879/UNIVAC.zip+


IBM


در مورد کامپیوترهای فراوان و گسترده ی شرکت IBM باید بگویم که تعداد این کامپیوترها و مستندات شان آنقدر زیاد و حجیم است که امکان آپلود برایم وجود ندارد و البته تعداد لینکهای دانلود نیز بی جهت افزایش می یابد .


اما شما می توانید شبیه ساز کامپیوتر معروف IBM 7090   که روی ویندوز 10 بخوبی اجرا می شود را از لینک زیر دانلود نمایید :


https://vahidmy.blog.ir/post/IBM-7090-Simulator-Download+

انقلاب اسمبلی ، را با کمک زبان اسمبلی اینتل ، شروع می کنم . سایر اسمبلرها بدلیل منسوخ شدن پردازنده ها و کامپیوترهایشان ، عملا منسوخ و منقرض شده اند .


لذا در این مرحله از این انقلاب ، مستقیما به سمت زبان اسمبلی  پردازنده های خانواده ی اینتل خصوصا اینتل ایکس 86 می روم .

نباید  بی جهت بابت زبان اسمبلی صدها معماری مختلف و منسوخ شده  ، وقت را هدر بدهم .

+

در مورد زبان اسمبلی اینتل ، من تمام تلاش ام را کردم که با  آپلود فایلهای  FasmFull.zip   و  RosAsmFull.zip  در پیکوفایل و قرار دادن لینک دانلود این دو فایل در وبلاگ وحیدمی  ، تا حدودی دین خودم را نسبت به زبان اسمبلی ادا کرده باشم و افکار غلط علیه زبان اسمبلی که هنوز هم توسط مهندسین بی سواد ایرانی منتشر می شوند را از بین ببرم .


به کوری چشم شبه مهندسین دروغگوی ایرانی ، زبان اسمبلی به جمع  10 زبان برنامه نویسی محبوب و پرکاربرد جهان برمی گردد و زبانهای کودکانه ی سطح بالا را درو می کند و از بین می برد . انشاا...


از لحن من عصبانی نشوید . زیرا این افراد به شما خیانت کرده و خیانت می کنند و فقط بلد هستند به روشهای مختلف جیب شما را خالی کرده و ذهن شما را با زبانهای سطح بالا فاسد کنند و آزادی را بر شما حرام نمایند و شما را به زبانهای سطح بالا معتاد و وابسته نمایند و به غل و زنجیر بکشند . اینها از قاچاقچیان مواد مخدر هم خطرناک تر و بی وجدان تر می باشند .


علت خشم و عصبانیت ام دقیقا همین دروغهای مهندسین ایرانی علیه زبان اسمبلی ، می باشد . دلیل دیگری ندارد .


به این سه آدرس مراجعه کنید و زبان اسمبلی را به شکل واقعی و حقیقی ببینید و یاد بگیرید و هرگز به سمت اساتید و مهندسین ایرانی نروید که شما را فریب می دهند و جیب تان را خالی می کنند .


حتما توصیه می کنم فایلهای موجود در این لینکها را دانلود و در سرتاسر وب ، بازنشر کنید تا زبان اسمبلی  هرچه سریعتر احیا شود و به امپراطوری پوشالی و دروغین و ظالمانه ی زبانهای سطح بالا  خاتمه داده شود و به آزادی و قدرت و استقلال برسیم  .


لینکهای مربوط به آموزش زبان اسمبلی و پردازنده ی اینتل :


اسناد و مستندات شرکت اینتل و منابع اموزشی مربوط به پردازنده های شرکت اینتل و زبان اسمبلی اینتل :


https://vahidmy.blog.ir/post/IntelFull


تمام دستورات زبان اسمبلی پردازنده های مختلف شرکت اینتل را از لینک بالا می توانید دانلود نمایید . البته حجم فایلها روی هم  چیزی حدود 2 گیگابایت می باشد !


+https://vahidmy.blog.ir/post/RosAsmFull


کاملترین پکیج برنامه نویسی با زبان اسمبلی  ویندوز 32 بیتی از طریق اسمبلر قدرتمند و آموزشی RosAsm .  حجم فایل : بیشتر از 30 مگابایت !!این پکیج شامل تمام نسخه های اسمبلر RosAsm به همراه صدها برنامه ی نمونه و صدها فایل آموزشی و حتی نرم افزارهای آموزشی واکنش گرا و برنامه نویسی شیئ گرا می باشد که عملا بسیاری از ابهامات را از ذهن تان پاک می کند و شما می توانید با دقت بسیار زیاد ، با زبان اسمبلی و البته با کمترین میزان کد و در محیط تمیز و خلوت RosAsm  برنامه نویسی نمایید . 


بدلیل اینکه اسمبلر RosAsm و سایتهای اصلی اش  توسط دشمنان ، از دسترس خارج شده اند ، شما می توانید از وبلاگ وحیدمی و سایر وبلاگهایم ، این اسمبلر رایگان و عالی و قدرتمند و آموزشی و اوپن سورس و آزاد و خودمیزبان را دانلود نمایید و از برنامه نویسی با زبان اسمبلی لذت ببرید و به ماهیت واقعی و کثیف زبانهای سطح بالا پی ببرید .

البته برخی اوقات ، یکسری آپدیتهای کوچک در گیتهاب برای این اسمبلر می آید که چندان کاربردی ندارند و عملا کارایی آنچنانی ندارند . .  همین وبلاگ وحیدمی مکان بهتری برای شما می باشد . زیرا من می توانم قابلیتهای سایر کامپایلرهای مدرن زبان اسمبلی را به RosAsm اضافه کنم و این قابلیتها را به شما معرفی نمایم  و حتی فایلهای مربوطه را برای شما آپلود کنم .


بنابراین وقت تان را در وب هدر ندهید و منحصرا به وبلاگ وحیدمی مراجعه فرمایید تا در اسرع وقت بر زبان اسمبلی مسلط شوید .


+

+

https://vahidmy.blog.ir/post/FasmFull


کاملترین پکیج مربوط به قدرتمندترین و بهترین کامپایلر زبان برنامه نویسی اسمبلی یعنی Fasm

Fasm که مخفف Flat Assembler می باشد ، کوچکترین و سریعترین و قدرتمندترین و همه منظوره ترین و رایجترین کامپایلر زبان اسمبلی است که هزاران برنامه نویس از سرتاسر دنیا آنرا بکار می برند و دارای سایت رسمی و انجمن رسمی کاملا فعال و بروز می باشد .


آدرس سایت رسمی Fasm :


https://flatassembler.netپس از تسلط بر RosAsm  حالا وقت ان رسیده که بر قدرتمندترین و همه منظوره ترین و بهترین کامپایلر زبان اسمبلی یعنی Fasm نیز مسلط شوید .


پکیج  FasmFull را از آدرس بالا واقع در وبلاگ وحیدمی ، پیدا کرده و بر روی لینک مربوطه کلیک کنید تا بتوانید فایل FasmFull.zip را دانلود نمایید . حجم فایل : بیشتر از 30 مگابایت .


این پکیج عالی و بی نظیر ، عملا تمام قدرت و مانور و امکانات و توانمندیهای عجیب و غریب زبان اسمبلی را به شما عینا نشان می دهد و شما را با تمامی اسرار ویندوز آشنا می کند .

در این پکیج ، شاهد صدها نرم افزار قدرتمند و فناوریهای مختلف شرکت مایکروسافت هستید که با زبان اسمبلی بازنویسی شده اند .


این پکیج ، شما را به یک برنامه نویس فوق حرفه ای زبان اسمبلی تبدیل می نماید و عملا شما از دانلود صدها فایل آموزشی ناقص بی نیاز می شوید .


من توصیه می کنم بجای فایلهای اموزشی که به زبان فارسی نوشته شده اند و اکثرا علیه زبان اسمبلی چرت و پرت می گویند و ذهن شما را فریب می دهند ،  همین 3 فایل حجیم را دانلود کرده و برای همیشه از دانلود کردن صدها فایل بی مصرف و مزخرف  ، بی نیاز شوید و حجم نت خود را هدر ندهید .


برای انقلاب اسمبلی ، همین سه لینک کاملا کفایت می کند . بی جهت ، وب را شخم نزنید و وقت خودتان را هدر ندهید و هرگز بابت دوره های آموزش زبان اسمبلی که توسط مهندسین ایرانی تدوین شده است ( خصوصا سایتهای فرادرس و .... ) پول ندهید و گول این مهندس نماهای دروغگوی دلال صفت را نخورید . فرادرس و سورس سرا و سایر سایتهای ایرانی توسط یک مشت شیاد اداره می شود و شما هرگز نمی توانید از این افراد چیز  مفیدی یاد بگیرید و فقط گول می خورید و پول زبان بسته تان را هدر می دهید .


امثال مهندس وحید نصیری ، مهندس فرشید شیرافکن ، مهندس هاله کسمایی ، مهندس صمدی ( از نویسندگان احمق سایت سکان آکادمی که سالها پیش ، مرگ زبان اسمبلی را پیشگویی کرد و خوشبختانه دماغ سوخته شد و ملت به او حمله کردند و او را بی آبرو نمودند و به کوری چشم اش ، زبان اسمبلی هنوز هم در اوج قرار دارد .  )  و .... یک مشت شیاد و  دروغگو و شارلاطان و دلال هستند . از این موجودات خبیث فاصله بگیرید و خودتان و پولتان را نجات دهید . اینها مهندس نیستند ، دلال و دروغگو و پول پرست و مکار  می باشند .


+

اکثر مهندسین ایرانی خصوصا مهندسین کامپیوتر ، یک مشت دلال و دروغگو و پول پرست و مکار می باشند . فریب حرفها و نوشته هایشان را نخورید .

+


انقلاب اسمبلی با معرفی همین سه لینک از همین پست شروع شد .


سایر زبانهای اسمبلی متعلق به پردازنده های قدیمی و منسوخ یا پردازنده های کمیاب را معرفی نمی کنم زیرا نمی خواهم شما را با صدها معماری عجیب و دشوار ، خسته و عصبی و کلافه کنم . 

معماری پردازنده ی اینتل برای شما کاملا کفایت می کند .


لذا سایر اسمبلرها و پردازنده ها را معرفی و اپلود نمی کنم  .


انقلاب اسمبلی همینجا شروع شد و همینجا نیز به پایان رسید !!


پست بعدی ، انقلاب هگز ادیتور یا اسرار هگز ادیتور نام دارد .   من فقط مبلغ زبان اسمبلی هستم و وقت ندارم که زبان اسمبلی را به شما آموزش دهم . همین سه لینک بالایی که معرفی کردم خودشان به بهترین شکل ، زبان اسمبلی را به شما آموزش می دهند .


هدف اصلی ام از وبلاگ نویسی ، افشای اسرار هگز ادیتورها بود . لذا با زبان اسمبلی دیگه کاری ندارم و مستقیما به سمت زبان ماشین ( باینری)  می روم  .  احیای زبان اسمبلی بصورت یکجا در همین پست ، انجام شد و من در قبال زبان اسمبلی ، هیچ مسئولیتی ندارم و هیچ دینی بر گردن ام نیست . من دین خودم را به زبان اسمبلی ادا کردم و الان با خیال راحت به سمت زبان ماشین می روم .


پروژه ی احیای زبان اسمبلی در همین پست به پایان رسید . 


+

+


تعداد کامپیوترهای تاریخی آنقدر زیاد است که می ترسم توضیح دادنشان موجب طولانی شدن این پست شود .


شما می توانید با مراجعه به ویکی پدیا انگلیسی ، با سایر کامپیوترهای معروف و قدیمی آشنا شوید . لذا نیازی نیست که من انها را به شما معرفی نمایم .


با مراجعه به ویکی پدیا انگلیسی ، خودتان شخصا  می توانید با تمام کامپیوترها و سیستم عاملها و زبانهای برنامه نویسی  بطور کامل آشنا شوید  .+

خب اینجا با شما کاربران گرامی موقتا خداحافظی می کنم تا بتوانم مطالب و محتوای آموزشی مربوط به اسرار هگز ادیتورها را برای پست بعدی آماده نمایم .


فقط یادتان باشد که :

من و شما و میلیاردها انسان در سرتاسر دنیا منحصرا از پردازنده ی اینتل استفاده می کنیم . بنابراین من فقط روی زبان اسمبلی اینتل تمرکز می نمایم .


+


این پست به حد کافی طولانی شد . باید بحث را جمع نمایم .


+


پست بعدی به آموزش برنامه نویسی با هگز ادیتور ( برنامه نویسی بدون باگ )  و افشای اسرار هگز ادیتورها  و برنامه نویسی تک فایلی ( تولید نرم افزار تنها در قالب یک فایل اجرایی و با کمک دست و هگز ادیتور )  تعلق دارد . اما یکسال دیگه ،  این آموزش را ارائه می دهم زیرا باید معماری ویندوز را از اول تا اخر بازنویسی و اصلاح کنم و از ویندوز ، یک سیستم عامل فشرده و ساده و کوچک بسازم تا امکان برنامه نویسی دستی در آن براحتی فراهم شود و در وقت و هزینه صرفه جویی گردد که ناگفته پیداست انجام چنین کاری تا چه حد دشوار و سخت و طاقت فرسا و حوصله سوز و وقتگیر است   . لطفا صبور و شکیبا باشید . متشکرم . 


+

+11  .   آموزش طراحی فونت و آیکون با کمک زبان ماشین ( هگز ادیتور) 


۱۳..  آپلود مستندات زبان اسمبلی . انجام شد . همین سه لینک بالا .


۱۵.. آموزش برنامه نویسی شیی گرا با کمک زبان اسمبلی . انجام شد . RosAsmFull

را مطالعه نمایید .۱۶. آموزش روشهای جالب مهندسی معکوس و هک و کرک 


۱۷. آموزش برنامه نویسی واکنش گرا با کمک زبان اسمبلی

RosAsmFull را مطالعه نمایید .


۱۸. آموزش برنامه نویسی با هگز ادیتور با کمک روشها و متدهای متنوع و جالب.


۱۹. آموزش برنامه نویسی با زبان اسمبلی با کمترین تعداد کد در جهت صرفه جویی در وقت و  هزینه 


RosAsmFull را  مطالعه نمایید .


۲۰ . آموزش بهینه سازی کد زبان اسمبلی . RosAsmFull را  مطالعه نمایید .


۲۱. آموزش برنامه نویسی سریع و راحت با کمک زبان اسمبلی . RosAsmFull را  مطالعه نمایید .


۲۲. آموزش برنامه نویسی مینی مالیستی در زبان اسمبلی . RosAsmFull را  مطالعه نمایید .


۲۳.  آموزش ترجمه دستی کد اسمبلی به کد ماشین . RosAsmFull را  مطالعه نمایید .


۲۴. بازنویسی کتابخانه ها و هدرهای زبانهای سطح بالا برای زبان  اسمبلی . یک کار احمقانه که قبلا توسط  احیاگران زبان اسمبلی انجام شده است و لازم نیست من این حماقت را تکرار کنم !!


اسمبلی به کتابخانه های زبانهای سطح بالا نیاز ندارد . زیرا اسمبلی مادر تمام زبانها می باشد و به شدت انعطاف پذیر و قدرتمند و غنی و کامل  است و به کتابخانه و سایر جنگولک بازیها نیاز ندارد .
۲۵. آموزش هک ویندوز با کمک زبان اسمبلی . به منابع معتبر خارجی مراجعه کنید . من هکر نیستم . لذا نمی توانم هک را به شما یاد بدهم .۲۶. آموزش هک سخت افزار با کمک زبان ماشین .  افشای اسرار هگز ادیتورها . اگر عمری باشد در پست بعدی این نوع هک را آموزش می دهم !! البته اینکار ، هک نیست . یک چیز دیگه است !!!!
۲۷ . آموزش ساخت نرم افزارهای کوچک و فشرده با کمک زبان ماشین . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


۲۸. طراحی دیکامپایلر دستی زبانهای سی و پاسکال با کمک زبانهای ماشین و اسمبلی . یک کار جالب و البته یک تجربه ی شکست خورده . تجربه را تجربه کردن خطاست . این پروژه از نظر من کاملا شکست خورده و منتفی است .
۲۹. رمزگشایی توابع ویندوز با کمک زبانهای ماشین و اسمبلی . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


۳۰ . طراحی صفحات وب با کمک زبان ماشین . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


۳۱. رمزگشایی کامپایلر و لینکر زبانهای سطح بالا با کمک هگز ادیتور . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


۳۲. برنامه نویسی آسان و سریع با کمک هگز ادیتور . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


۳۳. طراحی و ساخت انیمیشن با کمک هگز ادیتور . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


۳۴. آموزش فشرده سازی نرم افزارها با کمک زبان ماشین . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...۳۵. آموزش برنامه نویسی ساخت یافته با زبان اسمبلی . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


36- آموزش برنامه نویسی وب با زبان ماشین (هگز ادیتور) در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


37 - رمزگشایی از معماری تمامی انواع فایلهای ویندوز با کمک هگز ادیتور . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


38- آموزش تغییر زبان رابط کاربری ویندوز با کمک هگز ادیتور . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


39- پیدا کردن و حذف کردن فایلهای سیستمی ویندوز که باعث بروز خطای صفحه ی آبی مرگ می شوند .  در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


40- بی نیاز کردن ویندوز از ریستارتهای مکرر در حین نصب ویندوز و یا بعد از دریافت آپدیتهای تجمعی . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


41 - پیدا کردن و حذف کردن یا هک کردن فایلهای جاسوس ویندوز که از سخت افزار و نرم افزار و مشخصات کاربر جاسوسی می کنند . در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


42- رایگان کردن  و اوپن سورس و آزاد کردن ویندوز با کمک زبان ماشین ( هگز ادیتور ) و بدون نیاز به فایلهای فعالساز مشکوک که توسط هکرها ساخته می شوند . 


در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


حذف کردن اکانتهای مختلف از جمله اکانت مایکروسافت که عملا بزرگترین ابزار جاسوسی شرکت مایکروسافت می باشد . باید این ابزارهای جاسوسی را با کمک هگز ادیتور پیدا و حذف کرد . 


در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


43 - ساختن مشتق ها و فورک های مختلف از روی باینری ویندوز و ایجاد سیستم عاملهای شبه ویندوزی رایگان و اوپن سورس و آزاد با کمک هگز ادیتور

بهتر است که سورس کد این سیستم عاملهای شبه ویندوزی ، با زبان اسمبلی نوشته شود . 


در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


44- آفلاین کردن کامل ویندوز 10 . ویندوز 10 نباید حجم اینترنت را هدر دهد . راهنما و مستندات ویندوز باید کما فی السابق بصورت آفلاین باشند . دقیقا مثل ویندوز ایکس پی یا ویندوز سون . 

در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...


اینکار نیز با کمک هگز ادیتور براحتی قابل انجام است . 45 - حذف کامل فناوری دات نت از درون شکم ویندوز 10 . مایکروسافت باید بمیرد . من دات نت را نابود خواهم کرد. انشاا... 


در پست بعدی آموزش خواهم داد . انشاا...
و صدها  ایده  و برنامه و هدف و  مستندات  و کتابها  و ابزارهای جالب در  جهت وقوع انقلاب اسمبلی . انقلاب اسمبلی همینجا خاتمه یافت . پست بعدی نام بهتری دارد  : انقلاب هگز ادیتور یا  انقلاب باینری یا .....  فعلا نام پست بعدی را نمی گویم تا کسی نتواند سو استفاده کند !!!!!انقلاب اسمبلی را به امید خدا  شخصا  پایه گذاری خواهم کرد . انشاا...


پایه گذاری شد !!!!   مابقی اش بر عهده ی کاربران است .


نکته :

زبانهای سطح پایین یعنی ماشین و اسمبلی ، فقط یک آپشن هستند و من این دو زبان را فقط  پیشنهاد می کنم  و هرگز آینها را بر شما کاربران  گرامی تحمیل نمی کنم . شما آزاد هستید که با هر زبان برنامه نویسی که دلتان خواست برنامه بسازید و باید بدانید که من دیکتاتور نیستم و هرگز زبانهای ماشین و اسمبلی را به زور در  حلق  شما فرو نمی کنم .


صرفا اگر دوست داشتید ، یک نیم نگاهی به زبانهای ماشین و اسمبلی بیاندازید .


خداحافظ تا دیداری دیگر !!!!پایان انقلاب اسمبلی و آغاز انقلاب .......


اسم انقلاب بعدی را بعدا خواهم گفت . انشاا...


+

+


وحید محمدی . مبلغ و مروج زبانهای سطح پایین . ماشین و اسمبلی . 

مقاله مرتبط:


اسرار اسمبلی:


https://vahidmy.blog.ir/post/Assembly-Secrets


https://vahidmy.blog.ir/rss

Site map


https://vahidmy.blog.ir/sitemap.xml


Robothttps://vahidmy.blog.ir/robots.txtInstagram


https://www.instagram.com/vahidmohammadi353


البته جالب اینجاست که من از اینستاگرام برای همیشه خداحافظی کردم !!!!!


رفتارهای من غیرقابل پیش بینی می باشد و من همیشه شما را غافلگیر می کنم !!

به کلمات کلیدی نگاه کنید .  نقشه ی راه  را در این کلمات  پیدا می کنید . نکته : این پست در حکم یک نقشه ی راه و مقدمه می باشد و فایلهای مربوطه در همین پست یا در پستهای بعدی ، آپلود می شوند . لذا این پست به مرور زمان کامل می شود . انشاا...


+


بروزرسانی :


تصمیم گرفتم تا مدت 365 روز ، روی این پست کار بکنم و هر چند وقت یکبار لینک دانلود تعدادی فایل مربوط به زبان اسمبلی یا کامپیوترهای قدیمی را قرار دهم . 


اما سعی می کنم از طولانی شدن پست جلوگیری کنم تا هم خودم خسته نشوم و هم مخاطب ، بی حوصله و عصبی نشود .  


در اولین فرصت سعی می کنم چند فایل را در قالب یک فایل زیپ شده آپلود کنم تا تعداد لینکها کاهش یابد و از طولانی شدن این پست خودداری گردد !!


بهرحال من از فضای مجازی خداحافظی نکرده ام . لااقل تا زمان خروج سفیانی (یعنی تا هشت سال دیگه ) می توانم با خیال راحت محتوای جدید و مفید تولید کنم !!! 


پس لطفا هر چند وقت یکبار به این پست یک نگاه بیاندازید و فایلهای جدید را دانلود و بازنشر نمایید . با تشکر . 


تاریخ جدیدترین بروزسانی :


جمعه 3  تیر 1401 شمسی  . ساعت 5 و 45 دقیقه عصر . 


+

+

+


جدیدترین بروزرسانی :


انقلاب اسمبلی در همین پست شروع شد و در همین پست نیز به پایان رسید !!!  


 در پست بعدی پدیده ی بهتری را به شما معرفی خواهم کرد . انشاا...


اگر تمایل داشتید  مطالب وبلاگ وحیدمی را دنبال کنید . مطالب را نه خود وبلاگ !!!!


+

پایان پست .


تاریخ آخرین بروزرسانی :


شنبه 4 تیر 1401 شمسی ساعت  4 و 35  دقیقه عصر . 


من بروم استراحت کنم  تا خودم را برای افشای اسرار هگز ادیتورها ( پستهای بعدی این وبلاگ یا سایر وبلاگها )  آماده نمایم .  هروقت به آمادگی کامل رسیدم پستهای بعدی را منتشر خواهم کرد . فعلا خداحافظ .


ضمنا حضرات آیات مهندسین عظام کامپیوتر ، اگر دوست داشتید می توانید از دست من به دادگاه شکایت کنید ولی یادتان باشد من خیلی گرفتار هستم و وقت ندارم در جلسه ی دادگاه شرکت کنم . شرمنده !!!!