In  the  name  of  God.The weblog of vahidmy.

vahidmy.blog.ir


 


vahidmy = vahid mohammady
به نام خدای عظیم الشان


 وبلاگ  وحیدمی :


vahidmy


وحیدمیفکر کنم نیازی نباشه  خودم رو معرفی کنم .  اکثرتون من رو می شناسید .   من  وحید محمدی   مدیر  وبلاگهای  گلاسری ، اسمبلر ،  فسمجی ،  روسسم ،  دیکت ، دک ، فسم  و   البته  وبلاگ وحیدمی  .......... هستم !!


  هدف ِ  من از  ایجاد این وبلاگها  (بجز وبلاگهای دیکت و گلاسری)    احیای زبان برنامه نویسی  اسمبلی می باشد .  فقط همین . هیچ منظور دیگری ندارم.  دنبال شهرت نیستم . دنبال  بالا بردن رتبه ی وبلاگم نیستم . فقط میخواهم  زبان برنامه نویسی اسمبلی را احیا کنم .تمامی وبلاگهایم بجز اون دو وبلاگ بالایی (گلاسری و دیکت)  در خدمت زبان اسمبلی هستند . ( گلاسری که مرد و به تاریخ پیوست . دیکت هم هنوز اماده نیست  و اگر اماده شود فقط یک دیکشنری است و دیگر هیچ ) .وبلاگی که الان درحال مطالعه ی پست اش هستید  نامش   وحیدمی  می باشد . وبلاگ وحیدمی  ،  وبلاگ اصلی و رسمی  اینجانب می باشد .


در وبلاگ وحیدمی  که وبلاگ اصلی ام هست  سعی می کنم  در کنار حرفهای عادی و بیان  دغدغه هایم  و اظهار عقاید و نظرات شخصی و تجربیاتم  ، گه گاه  بصورت غیرمستقیم  زبان اسمبلی را نیز تدریس کنم .  درواقع وبلاگ وحیدمی  وبلاگ شخصی ام می باشد که موضوع و محتوای اصلی اش عقاید و نظرات و مشاهدات و تجربیات شخصی ام می باشد و زبان اسمبلی موضوع فرعی است .

به همین دلیل از لغت vahidmy بعنوان نام مستعار و  تنها موضوع و تنها کلمه ی کلیدی استفاده خواهم کرد . زیرا وبلاگ وحیدمی وبلاگ شخصی و اصلی ام می باشد و طبیعی است که نام خودم را بعنوان کلمه ی کلیدی و موضوع وبلاگ تعیین نمایم . هدف از اینکار کسب شهرت نیست و فقط می خواهم از سروکله زدن با هزاران  کلمه ی کلیدی خلاص شوم و کارم را اسانتر نمایم .


وبلاگ وحیدمی  به میزان 90 درصد به عقاید  و تجربیات و نظرات شخصی ام  می پردازد و تنها 10 درصد از این وبلاگ به احیای زبانهای برنامه نویسی سطح پایین ( ماشین و اسمبلی ) می پردازد زیرا وحیدمی یک وبلاگ عمومی است و من برای احیای زبانهای سطح  پایین به تعداد کافی وبلاگ تخصصی ساخته ام لذا نیازی نیست در این وبلاگ  نیز به این زبانها بپردازم .


زبان اسمبلی موضوع فرعی وبلاگ وحیدمی می باشد .

 

 


زبان اسمبلی  برخلاف تمامی تصورات   ،  هیچوقت   نرم افزارهای باگدار تولید نمی کند. چون برنامه نویس زبان اسمبلی  با چشم کاملا باز  و بصورت دستی یا  نیمه اتوماتیک  و با دسترسی کاملا مستقیم به منابع سیستم ،    برنامه نویسی می کند  و دقیقا  همه ی اجزای مخفی سیستم عامل و  سخت افزار را مستقیما با چشم  می بیند و با دست ،  ویرایش و اصلاح می کند .


هیچ مانع یا حجاب بین چشم برنامه نویس و سخت افزار سیستم وجود نداردبنابراین  برنامه نویس زبان اسمبلی هیچوقت  یک نرم افزار یا سیستم عامل پر از باگ  نمی سازد .  چون قبل از ساختن چنین نرم افزاری  عملا از باگهای محصولش  اگاه است و انها را  شخصا  برطرف می کند .  البته اگر اسمبلی اجازه دهد که شما باگ تولید کنید !!!!اسمبلی  سرسخت ترین و جدی ترین   و  دقیق ترین    زبان برنامه نویسی دنیاست و هرگز اجازه نمی دهد که شما نرم افزاری  پر از باگ  تحویل ملت بدهید !!!من  در وبلاگهایم قصد دارم از  زبان قدرتمند و ضد باگ و  همه منظوره و البته مظلوم  اسمبلی  دفاع کنم  .اینکه  این روزها  زبانهای مختلف سطح بالا  بدجوری   ملت  را   اغفال کرده اند  به من ربطی ندارد .  من کاری ندارم  که زبانهایی همچون  پایتون  و .......     تا چه حد  گول زننده هستند و تا چه حد  شستشوی مغزی داده اند  .  به من چه ؟؟؟


مگه من فضولم ؟؟؟من   راه  خودم را  می روم .  من اسمبلی را به شما هدیه می دهم   . اسمبلی ؛  زبانی   رایگان ، اوپن سورس ،  آزاد  ، قدرتمند ، دقیق ، سریع  ،  مستحکم، ضد باگ  و همه منظوره است . 


پس  با  اسمبلی  به جنگ  باگها بروید و دنیای نرم افزار را متحول کنید .


با اسمبلی  می توانید چرخ را  از نو بسازید و یا می توانید همین چرخ را  طوری بازسازی کنید که هیچوقت از   چرخش نیفتد !من بجای تدریس روش برنامه نویسی با اسمبلی ،  نرم افزارها و  سیستم عاملهای ساخته شده  با  زبان اسمبلی ، را به کاربران معرفی می کنم تا با نمونه ی محصولاتی که  برنامه نویسان  حرفه ای ساخته اند از نزدیک  اشنا شوید .


صِرفِ  تدریس زبان اسمبلی هرگز نمی توانیم  قدرت این زبان را به  کاربر نشان دهیم .بجای تدریس ، از روشی ساده تر و سریعتر و کارامدتر یعنی  معرفی نمونه کار   (نرم افزار)   استفاده می کنم .همینکه شما در این وبلاگ و سایر وبلاگهایم  نرم افزارها و سیستم عاملهای تولید شده توسط زبان اسمبلی را  دانلود و اجرا کنید  برای  نشان دادن قدرت و عظمت زبان اسمبلی  کاملا کفایت می کند .


حقیقتا  بجای تدریس زبان اسمبلی ،  باید  از طریق معرفی  محصولات زبان اسمبلی ،  قدرت این زبان را  به کاربران نشان داد . این روش  بهتر جواب می دهد .


وقتیکه کاربر خودش  مستقیما با نرم افزارها و سیستم عاملهایی که توسط زبان اسمبلی ساخته شده اند  کار کند   عملا می تواند به عمق قدرت این زبان  پی ببرد  و نیازی به  مدرس و استاد   ندارد .


هرچند اسمبلی  اقیانوسی بیکران است که شما هیچوقت نمی توانید ابعاد و  عمق انرا  تصور کنید .


زبان اسمبلی   چیزی بنام  0 تا 100  ندارد .  عناوینی همچون  0 تا 100  برنامه نویسی  ،  عناوینی است که شایسته ی زبانهای سطح بالا هستند که محدود و دست و پاگیرند و حرف جدیدی برای گفتن ندارند و از یک نقطه شروع شده و در یک نقطه به اتمام می رسند . اما در زبان اسمبلی ، شما هر لحظه یک نکته ی جدید و مفید یاد می گیرید و هیچوقت خسته و کسل نمی شوید زیرا اسمبلی همیشه حرفهای تازه و جذاب برای گفتن دارد و خستگی را از شما می شورد و می برد  . اما زبانهای سطح بالا یک 0 تا 100 مشخص دارند و عملا مرزبندی شده هستند و چیزی به نام انعطاف پذیری و آزادی ندارند و پر از مشکلات و محدودیتهای آزاردهنده می باشند چون ناقص الخلقه و معیوب و دروغین و جعلی و ساختگی می باشند .   زبانهای سطح بالا  همچون  آدمهای عقب افتاده  هستند  که  به سوالات مختلف ، جواب یکسان و کلیشه ای و تکراری می دهند !


0 تا 100  یعنی محدودیت .  یعنی آغاز و پایان .    اسمبلی   محدودیت ندارد .  نه آغاز دارد و نه پایان .  اسمبلی  یک زبان ازلی ابدی می باشد .    زبانهای سطح بالا  یک 0 تا 100 مشخصی دارند و دیگر هیچ .


اما در زبان اسمبلی شما  در هر لحظه  یک نکته ی جدید و جالب کشف می کنید و اینست که اسمبلی را  به یک  ابزار شگفت انگیز و  یک معجزه  شبیه کرده است . 


شیرینی و لذت برنامه نویسی در اسمبلی اینست که  اسمبلی همیشه شما را  غافلگیر   و هیجان زده می کند و شما  به  آن  معتاد می شوید . 


 کافیست یکبار با زبان اسمبلی  برنامه نویسی کنید  دیگر هیچوقت حاضر نمی شوید به سمت زبانهای سطح بالا  برگردید زیرا  مزه ی شیرین اسمبلی را تا ابد زیر دندانهایتان حس می کنید .یک نکته :  من  وبلاگ گلاسری را  رها کردم .   وقت تان را در وبلاگ گلاسری  هدر ندهید .  دلیلش  هم این بود که من  هرچی فکر کردم  و  دودوتا چهارتا کردم  دیدم نمی توانم حدود  4 تا 5 میلیون لغت انگلیسی را در قالب  5000  پست  معرفی کنم .  یعنی واقعا  گنجایش نداشت و از نظر فنی امکان پذیر نبود .   لذا از خیر اینکار گذشتم .اما شاید بتوانم  در وبلاگ دیکت (http://dict.blogsky.com )   با توجه به آزادیهای بیشتری که بلاگ اسکای  به بلاگر می دهد    این تعداد فراوان لغت انگلیسی را  در آن  جای بدهم .


البته هنوز  کاملا با سیستم   وبلاگدهی    بلاگ اسکای   آشنا نیستم  پس  بی جهت  وعده    نمی دهم  و شما را  سر کار نمی گذارم .    باید ببینم  بلاگ اسکای برای ایجاد یک وبلاگ با  بیش از 4 میلیون پست رایگان  ، گنجایش   و ظرفیت فنی دارد یا خیر .  اگر  این گنجایش را داشت و وبلاگم  و البته  خود  بلاگ اسکای   نترکیدند    انوقت   خبر می دهم .  

فعلا  وبلاگ دیکت ، خالی است و من نمی دانم آیا در میانه ی راه  به مانع برخورد می  کنم یا  نه .

ضمن اینکه در بلاگ اسکای امکان دنبال کردن  وبلاگها وجود ندارد . یعنی من چیزی بنام جعبه ی دنبال کنندگان ندیدم هنوز .بجای وبلاگ گلاسری که دچار کمبود  جا برای لغات شده و عملا از نظر فنی کارایی خود را از دست داده است   این وبلاگ  که وبلاگ شخصی و اصلی ام هست را  دنبال کنید .   البته می دانم  که  اینکار( اسباب کشی از  وبلاگ گلاسری به این وبلاگ)    برایتان خیلی سخت و مشقت اور  و حتی  نفرت انگیز   است و پیشاپیش عذرخواهی می کنم  ولی  متاسفانه من بی تقصیرم .  اگر  شرکت بیان اجازه می داد  که تعداد بی نهایت  پست رایگان  منتشر کنیم   این مشکل فنی پیش نمی آمد . من  توی وبلاگ شخصی ام یعنی این وبلاگ  به گونه ای مطلب می نویسم که  وقتی به پستِ   5000 ام   رسیدم  بتوانم  آبرومندانه از حضورتان  خداحافظی کنم .  

 

بنابراین تعداد پستهای وبلاگ شخصی ام  (این وبلاگ)  از 5000 تا  بیشتر نخواهد شد   و عملا  دچار این مشکل فنی  نخواهم شد . خیالتان راحت باشد . 


در این وبلاگ  من  به تمامی وبلاگهای دیگرم   پیوند زده ام و  شما را با انها  اشنا می کنم .اگر عمری باشد قصد دارم  پستهای خوبی  در این  وبلاگ و سایر وبلاگهایم  منتشر کنم  و زبان اسمبلی را از طریق این وبلاگها  احیا کنم . اگر  بعد از دانلود کردن نرم افزارها  و سیستم عاملهای زبان اسمبلی   با مشکلی مواجه شدید حتما  اینجا ( توی همین وبلاگ )   کامنت بگذارید و سوالات خودتان را مطرح کنید ( البته در پست شماره ی 5000 . زیرا تا قبل از اتمام وبلاگ ، وقت کافی برای پاسخ دادن به سوالات را ندارم . در پست شماره ی 5000 ، کامنتها را باز می کنم و به سوالات کاربران پاسخ می دهم ) .نکته ی مهم:  این وبلاگ  ، وبلاگ شخصی و اصلی ام می باشد بنابراین در این وبلاگ در مورد همه چیز  مطلب می نویسم .  یعنی یک وبلاگ کاملا عمومی در مورد همه ی مسائل . 


یعنی در هر زمینه ای نظر می دهم .  حالا این نظر می تواند درست باشد می تواند غلط باشد .


بهرحال این یک وبلاگ ِ مادر برای بقیه ی وبلاگهایم می باشد . +vahidmy = vahid mohammady+
 وحید محمدی - وبلاگ وحیدمی (وبلاگ اصلی)


http://vahidmy.blog.ir