به نام خداIQاستعداد


من در زندگی ام  در هیچ چیزی استعداد ( = آی کیو )   نداشتم و الان در سن 47 سالگی اقرار می کنم که هنوز هم در هیچ چیزی استعداد ندارم  .استعداد ،  مهمترین عامل موفقیت است .


غیرممکن است که شخصی با بهره ی هوشی اندک (  خودم را مثال می زنم . به کسی برنخورد ) بتواند در یک دانش دشوار و پیچیده و پر دنگ و فنگ مثل مهندسی کامپیوتر که هر روز نیز دشوارتر و پیچیده تر می شود  ، موفق شود و به درجات بالا برسد . غیرممکن است .بیل گیتس در یک جایی گفته بود : گرچه ایکیو ( EQ =  هوش هیجانی = عقل = هوش اجتماعی و زیرک بودن ) بسیار خوب است ولی شما هرچقدر هم که ایکیوی بالایی داشته باشید اگر  آی کیو ( IQ  = هوش محاسباتی و منطقی  یا  بهره ی هوشی یا استعداد  ) اندکی داشته باشید هرگز نمی توانید یک نرم افزار را طراحی کرده و بسازید و در برنامه نویسی با شکست مواجه می شوید .


او گفته بود : برای اینکه به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید لازمست حتما  آی کیو (IQ) بالایی داشته باشید و ایکیو (EQ) و سایر انواع هوش ( هوش اخلاقی - هوش فیزیکی و بدنی - هوش معنوی و ... )   کفایت نمی کند .


بهره ی هوشی یا آی کیو  (IQبیل   گیتس ، حدود 161 می باشد . یعنی  حول و حوش  آلبرت اینشتین .


آی کیو (IQ) یا  بهره ی هوشی   لئوناردو دا وینچی  بین 235 تا  255  برآورد شده است .


اکثر نوابغ معروف و سرشناس و طراز اول تاریخ جهان از جمله : اسحاق  نیوتون ، لئوناردو دا وینچی ، ویکتور هوگو  ، ناپلئون بناپارت ،  آدولف هیتلر ، ارشمیدس  ، تالس ، فیثاغورث ،   داروین  ، موتزارت ، گالیله  ، بتهوون ، نیکولاس تسلا  ، اویلر ،  گوته ،   توماس ادیسون ، کارپوف  و  کاسپاروف    و . .......  ،  دارای آی کیو  یا بهره ی هوشی  بالاتر از 200  می باشند .آلبرت اینشتین و بیل گیتس  ،  کم هوش ترین نوابغ جهان بوده اند .


بهره ی هوشی آلبرت اینشتین  به روایتی ، بین 161 تا 191 بوده است .


بهره ی هوشی بیل گیتس نیز در حدود همین 161 می باشد .

تعدادی از مهندسین و دانشمندان شرکت  IBM نیز دارای بهره ی هوشی بالای 200 بوده اند .برخی از ریاضیدانان بسیار بزرگ تاریخ  مثل  اویلر  ( مخترع گراف در ریاضیات )  ، نیز دارای بیشترین بهره ی هوشی یعنی بین  300  تا 351  بوده اند .به روایتی ، بهره ی هوشی (IQعادل فردوسی پور نیز حدودا  286 می باشد .

البته این روایت جزو روایاتی است که سند موثقی ندارد و باید در این مورد تحقیقات بیشتری انجام داد تا بهره ی هوشی واقعی  عادل فردوسی پور سنجیده شود .


بهره ی هوشی   (IQ) افرادی همچون احسان علیخانی و مهران مدیری و   رامبد جوان و  رضا رشید پور  و برخی از مجریان  چشم آبی و چشم سبز   صدا و سیمای میلی ایران ،  نیز به  روایتی  بالاتر از 200 می باشد . ولی در این مورد  نیز هیچ مدرک و سندی در دست ندارم .


اینجا نیز باید محققین از این افراد تست هوش بگیرند تا میزان دقیق   آی کیو  مشخص شود .من خودم بارها با تستهای هوش ، بهره ی هوشی یا  IQ   خودم را تست کردم و هربار میزان هوش من بین 73 تا 81 بوده است . این یک واقعیت است و من باید بپذیرم که در رشته ی مهندسی کامپیوتر و البته در برنامه نویسی ، هیچگونه استعداد  ندارم  و به درد این رشته نمی خورم .
البته باید اقرار کنم که تا قبل از سال 1378 شمسی   که با کامپیوتر بصورت عملی کار کردم ، بسیار کودن بودم و خیلی ساده لوح و زودباور بودم و هر حرفی را زود می پذیرفتم و باور می کردم  اما به محض اینکه با کامپیوتر کار کردم مغزم باز شد و از اون حالت حماقت محض و کودن بودن  در آمدم  و بهره ی هوشی ام چند واحد افزایش یافت .


 بله کار با کامپیوتر باعث افزایش بهره هوشی شد و مرا از جمود فکری و ساده لوحی نجات داد.

به محض اینکه کمی با کامپیوتر کار کردم مغزم باز شد و ذهن ام شفاف شد و بهره ی هوشی ام چند واحد افزایش یافت .


این یک واقعیت است و یک خاطره است که من از سال 1378 شمسی به یاد دارم . من این حس افزایش هوش را عملا با تمام وجودم درک کردم و خوشحال هستم که کامپیوتر مرا از حماقت و جهل و جمود فکری نجات داد .
عملا کار کردن با کامپیوتر ذهن و مغز را باز کرده و آدم را از جمود فکری نجات می دهد و بهره ی هوشی را نیز افزایش می دهد و دید انسان را گسترش می دهد و به انسان بصیرت می دهد .


ولی مغز فقط تا یک جایی کشش دارد و الان مغز ام کشش لازم را ندارد .


من باید قانع باشم و به همین مقدار آی کیو که خدا به من داده راضی باشم و خدا را بابت همین مقدار آی کیو  شکر کنم . نباید ناشکری کرد .


هرچه آی کیو بیشتر باشد استعداد نیز بیشتر و صد البته ، مسئولیت اجتماعی و شرعی نیز  بیشتر است .


پس همان بهتر که بهره ی هوشی ام  زیر 90  واحد می باشد . اینطوری  روز قیامت خداوند چندان بر من سخت نمی گیرد . انشاء ا...افراد باهوش و نابغه حواسشان جمع باشد :


هرچقدر که باهوشتر و زیرکتر باشید و استعداد بیشتری داشته باشید نزد خدا مسئولیت بیشتری دارید و هرگز نمی توانید روز قیامت هیچ عذر و بهانه ای بیاورید .


پس زیاد به این هوش سرشار نبالید و مغرور نشوید چرا که هوش و استعداد بیشتر = مسئولیت و گرفتاری بیشتر+

من به عنوان یک تایپیست ساده و معمولی ، حتی در تایپ نیز بی استعداد هستم اما باز هم راضی هستم به رضای خدا .


+


قرار نیست بهره ی هوشی ام را زیاد کنم . زیاد کنم که چه شود ؟؟؟


به حد کافی بدبختی و رنج و درد و سختی در زندگی کشیده ام . دیگه طاقت  عذاب خدا را ندارم . پس همان بهتر که کودن و عقب مانده ی ذهنی باشم .خداوند از هرکس به اندازه ی توان و استعداد ش  انتظار دارد . از ادمهای باهوش انتظار فراوان دارد اما از ادمهای کم هوش چندان توقع و انتظار ندارد .من با همین آی کیو که الان شاید به کمتر از 80 رسیده باشد کاملا راضی و قانع هستم .


این مغز  دیگه کشش ندارد .


مغز ام خسته و داغون شده است .  هر روز حس می کنم بخشی از حافظه و هوش ام را   از دست می دهم .


روزی می رسد که حتی خودم را نیز نمی توانم بشناسم . و این روز چندان دور نیست .وقتیکه مستندات پردازنده ی اینتل  یا همان IntelFull   را مطالعه می کردم مغزم سوت کشید و حس کردم به مغزم صدمه وارد شد . جدی می گویم با دیدن اینهمه مدارهای دیجیتالی و فرمولهای پیچیده ی  ریاضی  ، سرگیجه گرفتم و حالم بد شد .


+

من اصلا معلم خوبی برای شما نبوده و نیستم .


اگر می خواهید زبان برنامه نویسی اسمبلی را یاد بگیرید به دنبال یک انسان بسیار تیزهوش و نابغه و  جوان و پرانرژی و پرحوصله باشید .   من دیگه خیلی پیر و خسته و بی حوصله  شده ام .


من آفتاب لب بام هستم .معلم تان باید آی کیوی بالایی در حد 161 یا بیشتر داشته باشد وگرنه او نیز نمی تواند اسمبلی را به شما یاد بدهد .


زبان اسمبلی ،  زبان  نوابغ است   و متاسفانه من  نابغه نیستم . پس نمی توانم زبان اسمبلی را به شما یاد بدهم .


+


گول جملات انگیزشی برخی نوابغ را نخورید .


واقعیت اینست که :


99 درصد موفقیت ،  در استعداد و هوش و آی کیو  و فقط  1 درصد در تلاش و کوشش است  .


این حرف دقیقا معکوس جمله ی معروف آلبرت اینشتین  می باشد .بعنوان یک کسی که مغزش سوخته و خاکستر شده است می گویم این جملات فقط یک توهم  و خوش خیالی  در ذهن تان ایجاد می کنند  و وقت و عمرتان را به باد می دهند .


زندگی ،  شوخی بردار نیست . دنیا خیلی بی رحم است . دست از توهم و خیالبافی بردارید و این جملات انگیزشی و بلااستفاده و فریبنده  را دور بریزید .


واقع بین باشید . از عقل و منطق کمک بگیرید .   شما هرگز بیشتر از مقدار بهره ی هوشی تان نمی توانید از مغزتان کار بکشید و موفقیت شما به میزان 99 درصد در استعداد و بهره ی هوشی ( آی کیو )  و 1 درصد در تلاش و کوشش و برنامه ریزی می باشد .


گول  جملات انگیزشی  اینشتین و  برخی نوابغ را نخورید .


این جملات به درد خودشان می خورد نه به درد کودنهایی مثل من .امیدوارم که از من  رنجیده و دلخور نشده باشید  . من همیشه حرف حق می زنم و حرف حق نیز همیشه تلخ و گزنده است .


+


حس می کنم که به آخر خط رسیده ام . 


شاید مجبور شوم واکسن  کرونا را تزریق کنم و بعد به  بیماریهای خطرناک دچار شوم .


دعا کنید مجبور به تزریق واکسن کرونا نباشم و لااقل تا مدت 11 سال  بتوانم  خودم را در خانه حبس کنم تا ویروس کرونا ریشه کن شود .


اصلا دوست ندارم با تزریق واکسن کرونا  به بیماریهای عجیب و خطرناک مثل خونریزی مغزی یا سکته یا فلج کامل بدن  یا ایست قلبی  یا ......  مبتلا شوم .تمام انواع واکسن های کرونا خطرناک هستند حتی اگر منحصرا از آب مقطر ساخته شده باشند  . زیرا  آب مقطر هم عوارض دارد و بی خطر نیست .


سعی کنید تا  می توانید  ویتامین D  مصرف کنید . از قرص های ژله ای ویتامین D  استفاده کنید و حمام آفتاب بگیرید زیرا آفتاب کمک بزرگی به تشکیل ویتامین D می دهد .


ویتامین D  تا حد زیادی از ابتلا به کرونا و بسیاری از بیماریهای خطرناک باکتریایی و ویروسی و قارچی  جلوگیری می کند و سیستم ایمنی بدن را قدرتمند  و مقاوم  می نماید . . حرف دیگری ندارم بجز اینکه تکرار کنم :


بزرگترین رمز موفقیت هر انسان ، بهره ی هوشی و استعداد است .


+

+

+


فرمول تعیین بهره هوشی یا IQ (آی کیو)


بهره هوشی یا آی کیو(IQ) =  سن عقلی تقسیم بر سن شناسنامه ای ضربدر 100سن شناسنامه ای = سن درون شناسنامه . یعنی براساس سال تولد ،  چند سال دارید .


سن عقلی = میزان درک و فهم انسان در حل مسئله و معما و مشکلات و مسایل زندگی  و جامعه


هرچه سن عقلی  بزرگتر از سن شناسنامه ای باشد بهتر است .


مثل اگر فقط 20 سال سن دارید اما سن عقلی تان  40 سال بود نباید احساس پیری و افسردگی بکنید . برعکس ، باید خوشحال باشید زیرا که شما در این حالت دارای بهره ی هوشی برابر با 200 می باشید و یک نابغه هستید .  پس ، از اینکه سن عقلی تان را زیاد اعلام کنند اصلا نترسید و خوشحال شوید .


سن عقلی یعنی میزان عقل و فهم و درک انسان . پس هرچه بیشتر باشد بهتر است . 

فرمول تعیین بهره ی هوشی یا  آی کیو با کمک سن عقلی و سن شناسنامه ایمثال :


سن شناسنامه ای = 50 سال


سن عقلی = 50 سال


بهره هوشی = 50 تقسیم بر 50 ضربدر 100 = 100


هوش معمولی یا متوسط . هوش اکثر مردم جهان حول و حوش 100 می باشد . یعنی بین 90 تا 110 مثال 2 :


سن عقلی =  60 سال


سن شناسنامه ای = 30 سال


آی کیو =  60 تقسیم بر 30 ضربدر 100  = 200200 = نابغه


کمتر از 1 درصد مردم کل جهان دارای بهره ی هوشی 200 و بالاتر می باشند .


مثال 3 


سن عقلی =  58 سال


سن  شناسنامه ای = 48 سال


آی کیو  =  58 تقسیم بر 48 ضربدر 100 =  120120 = باهوش . شخص با میزان هوش بالاتر از متوسط


تعداد افراد باهوش که بهره ی هوشی شان بین 120 تا 135 باشد  چندان زیاد نیست !

مثال 4  :


سن عقلی  = 30 سال


سن شناسنامه ای = 48 سال


آی کیو =  30 تقسیم بر 48 ضربدر 100 = 62 62 = عقب مانده ذهنی


بهره ی هوشی  کمتر از 70 به معنای عقب مانده ی ذهنی  ، می باشد .


بنابراین بهره ی هوشی 62 در این مثال ، به معنای یک بیمار عقب مانده ی ذهنی است که باید در تیمارستان  بستری شود و  نیاز به مراقبت دارد .


تعداد این افراد یعنی عقب مانده ی ذهنی یا ناتوان ذهنی ، نیز همچون تعداد نوابغ ، اندک است یعنی کمتر از 1 درصد جمعیت جهان .بهترین تست هوش که عدد دقیق هوش تان را به شما نشان می دهد و استاندارد است  تست هوش ریون می باشد .


سایر انواع تست هوش ( کتل  و  گاردنر و  ... )  ، بیش از حد نیاز  ، پیچیده و دشوار هستند و قصد دارند تمام ابعاد هوش انسان را اندازه بگیرند . لذا شما در سایر انواع تست هوش ، کمترین میزان نمره را کسب می کنید و این اصلا برای روحیه ی شما خوب نیست . چون باعث افسردگی و دلمردگی می شود و اعتماد به نفس تان را بکلی نابود می کند  و این خیلی خطرناک است .
توصیه می کنم بجز تست هوش ریون از هیچ نوع تست هوش ( اعم از تست هوش کتل یا گاردنر  ) استفاده نکنید   تا  اعتماد به نفس تان نابود نشود و افسرده  نگردید .


شخصا بجز تست هوش ریون سایر انواع تست هوش را اصلا و ابدا قبول ندارم .


تست هوش ریون یک تست هوش کاملا دقیق و استاندارد و معتبر و بین المللی است و هرگز بهره ی هوشی تان را از مقدار واقعی اش  کمتر نشان نمی دهد .


بنابراین اگر می خواهید از خودتان تست هوش بگیرید  فقط و فقط  تست هوش ریون را انتخاب نمایید و هرگز به سمت سایر انواع تست هوش نروید تا سرخورده و ناامید نشوید .


طراحان تست هوش کتل و گاردنر یک مشت دیوانه و مردم آزار بودند و البته از این دست دیوانه ها را می توان در سایتهایی همچون سایت  ای سنج پیدا نمایید !!!


آدرس سایت ای سنج برای تست هوش ریون و کتل و تست شخصیت :


ای سنج | سامانه تست روانشناسی (ارزیابی آنلاین) - ای سنج (esanj.ir)https://esanj.ir/در سایت ای سنج ، تست شخصیت شناسی  MBTI  و  تست هوش ریون و تست هوش کتل و ... از شما گرفته می شود .


اما من اکیدا توصیه می کنم  که در سایت ای سنج ، هرگز تست هوش کتل یا گاردنر را  انجام ندهید . زیرا این دو نوع تست هوش ، بسیار بسیار دشوار و گیج کننده و حتی مبهم هستند و عملا غیر استاندارد  می باشند  و نمره ی هوش را بسیار کمتر از میزان واقعی نشان می دهد و حتی در مورد شخصیت شما نیز قضاوت و پیشداوری می نماید و عمل به  شعورتان توهین می کنند .


شخصا این دو نوع تست هوش یعنی کتل و گاردنر را اصلا قبول ندارم .


من فقط تست هوش ریون را قبول دارم و تایید می نمایم . زیرا استاندارد و معتبر است و هوش تان را به میزان واقعی نشان می دهد و هرگز شما را افسرده و سرخورده و ناامید نمی کند .در تمام دنیا برای استخدام و سایر موارد  ، از تست هوش ریون استفاده می شود و این تست هوش های پیچیده و مبهم را هرگز بکار نمی برند چون استاندارد نیستند و سلیقه ای و مبهم هستند .بنابراین از انجام تست هوش کتل یا گاردنر خودداری کرده و منحصرا تست هوش ریون را انجام دهید .


صدها بازی و نرم افزار تست هوش را می توانید از گوگل پلی دانلود کنید که اکثرا براساس تست هوش ریون ساخته شده اند و کاملا درست و معتبر هستند  .


لینک تست هوش ریون مخصوص بزرگسالان از سایت ای سنج :


https://esanj.ir/ravens-progressive-matrices-test
+

+


روش تعیین سن عقلی :


فرمول تعیین سن عقلی :


سن عقلی = سن شناسنامه ای ضربدر بهره هوشی تقسیم بر 100


بهره هوشی = IQ = intelligence quotient


سن شناسنامه ای = سن تقویمی . یعنی همان سن که براساس سال تولد در شناسنامه  ، تعیین می شود .لینکهای مربوط به تعیین سن عقلی :

نکته : سن عقلی ، نمره ی خام ضریب هوشی می باشد که باید بر سن شناسنامه ای تقسیم شده و در عدد 100 ضرب شود تا میزان دقیق بهره ی هوشی ، مشخص شود . بنابراین سن عقلی هرگز به معنای هوش یا آی کیو نیست  زیرا سن عقلی ،  فقط میزان درک و فهم انسان و توانایی حل مسایل و معماها را  مشخص می کند  و یک نمره ی خام است که باید طبق فرمول بالا بکار رود تا میزان هوش به دست آید .

بنابراین هرگز سن عقلی را با هوش یا آی کیو  اشتباه نگیرید .


لینکهای تعیین سن عقلی (روش تعیین سن عقلی)  :


https://www.arealme.com/mental/fa/https://setare.com/fa/news/7285/%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D9%86-%D8%B9%D9%82%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%81%DA%A9%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C/#:~:text=%D8%AA%D8%B3%D8%AA%20%D8%B3%D9%86%20%D8%B9%D9%82%D9%84%DB%8C%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87%20%D8%B1%D8%B4%D8%AF%20%D9%81%DA%A9%D8%B1%DB%8C%20%D9%88,%D8%B9%D9%82%D9%84%DB%8C%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87%20%D8%A8%D9%87%20%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%DA%86%D9%88%D9%86%20%DA%98%D9%86%D8%8C
http://daneshha.akairan.com/maghalat-persia/social/agetest.html
ویدیوی  تعیین سن عقلی (منبع : آپارات) :


https://bayanbox.ir/download/1217313362938566485/mental-age.mp4
نکته : مواظب باشید که این ویدیوی تست سن عقلی ، شما را فریب ندهد زیرا طراح این تست سن عقلی ،   خیلی باهوش و زیرک است و البته علاقه ی خاصی به موسیقی کلاسیک جهانی دارد و از رنگهای جلف (قرمز و آبی و سبز ) خوشش نمی آید ولی رنگهای سیاه و سفید و خاکستری و قهوه ای را بیشتر می پسندد !!


ایشان به مستندهای اجتماعی و انسانی علاقه دارد اما از انیمیشن و کارتون خوشش نمی آید .


بنابراین حواس تان باشد که رکب نخورید !!!در ضمن هرچه  امتیاز بیشتر  به دست بیاورید سن عقلی تان را کمتر نشان می دهد !!!!

این نیز یک تله و دام است . خیلی مراقب باشید !!!


کاری کنید که امتیاز کمتری بدست بیاورید .  باور کنید راست می گویم .

خودم این تست را انجام دادم و کمترین امتیاز را بدست اوردم و سن عقلی ام را بالای 55 سال  اعلام کرد در حالیکه من هنوز 47 سال سن دارم !!


سن عقلی اینجانب بین 56 تا 58 سال می باشد !!!


هرچه امتیاز کمتر باشد سن عقلی بیشتر است . دقیقا برعکس چیزی که فکر می کردید !!!!پس سعی کنید گزینه هایی را انتخاب کنید که  امتیاز اندکی به شما دهد  . هرچه امتیاز کمتری بگیرید  سن عقلی تان و البته بهره ی هوشی تان بیشتر خواهد بود . کافیست خودتان این ویدیو را دانلود کرده و آنرا خوب ارزیابی نمایید .


توجه داشته باشید که این لینکها و البته این ویدیو هرگز بهره ی هوشی یا  آی کیو را به شما نشان نمی دهند بلکه فقط سن عقلی را به شما می گویند .


بعد از اینکه سن عقلی تان را از طریق این ویدیو و این سایتها بدست آوردید  عدد مربوط به سن عقلی تان را بر عدد مربوط به سن شناسنامه ای تان (سن درون شناسنامه ) تقسیم کرده و در عدد 100 ضرب نمایید تا بهره ی هوشی یا همان  IQ  مورد نظرتان را بطور دقیق بدست آورید .فرمول تعیین بهره ی هوشی یا IQ :


بهره ی هوشی یا IQ = سن عقلی تقسیم بر سن شناسنامه ای ضربدر 100نکته : ما چیزی به نام سن احساسی نیز داریم که  مقوله ای تخصصی و پیچیده است و مربوط به روحیات ما  می باشد .  یعنی مثلا برای انجام برخی کارها براساس احساسات درونی رفتار کنیم نه براساس عقل و عرف جامعه .

سن احساسی باعث افزایش طول عمر می شود زیرا انسان را همیشه سرحال و شاداب می کند و غم و غصه و استرس را از او دور می کند و باعث می شود که انسان حتی در سنین بالا نیز به ورزش و شادی و موسیقی و سایر کارهای مفرح روی بیاورد و شاد و پرانرژی شود .


 سن احساسی عملا تابع احساسات درونی ماست و عملا بر سن عقلی و سن شناسنامه ای فرمانروایی می کند .


روانشناسان معتقدند که برای افزایش طول عمر و سلامتی باید سن احساسی بین 18 تا 25 سال باشد تا هیچوقت احساس پیری و افسردگی نکنیم و هرگز نگوییم که اینکارها دیگه از سن و سال ما گذشته و زشت است !!!


من با این حرف موافق هستم زیرا من در سن 47 سالگی هر روز ورزش می کنم و آواز و قرآن می خوانم و انیمیشن و کارتون نگاه می کنم و سعی می کنم بی خیال و شاد و خونسرد باشم و دیدم به زندگی مثبت باشد .


من دوست دارم 120 سال عمر کنم لذا خیلی مراقب سلامتی جسم و روح و روان و اعصابم هستم و سن احساسی ام را روی 18 سال تنظیم کرده ام و عملا اثرات اش را دارم می بینم و لذت می برم .


اما در بحث سن عقلی و هوش  به شیوه ای متفاوت رفتار می کنم و سعی می کنم منطقی و عاقلانه به دنیا نگاه کنم و از انجام شوخی های احمقانه و توهین آمیز و رفتارهای زشت و سخیف خودداری نمایم و احساساتم را توسط عقل ام کنترل و هدایت نمایم  .

لذا سن  عقلی ام را به بالای 55 سال می رسانم تا بتوانم بهره ی هوشی ام را افزایش دهم .

به این می گویند استراتژی برد برد !!!


خب تا اینجا یک مقدمه ی کوچک در مورد سن احساسی یا سن عاطفی نوشتم .


شاید در آینده در مورد تعیین سن احساسی نیز یک پست تخصصی منتشر نمایم . البته شاید !!


بهرحال من روانشناس نیستم و این مقوله ی مربوط به هوش ، بسیار دشوار و تو درتو و گیج کننده است و شاید نتوانم بیش از این در مورد هوش و سایر مطالب علم روانشناسی  مطلب مفیدی ارائه نمایم .


بنابراین اگر در مورد سن احساسی  هیچ مطلبی ننوشتم مرا عفو کنید زیرا من فقط یک تایپیست ساده و معمولی هستم و در هیچ زمینه ای،  دانش و تجربه و تخصص ندارم !!!


من هنوز پایم به دانشگاه باز نشده است و حتی برای تایپ کردن نیز از دو انگشت استفاده می کنم و قادر به تایپ 10 انگشتی نیز نیستم !!!


من یک انسان کاملا عادی و بی سواد و بی تجربه هستم و هیچ دانش و معلومات و تخصص و تجربه ای در هیچ زمینه ای ندارم .


من بازنشسته هستم و هیچ پست و مقام و جایگاه اجتماعی ندارم زیرا ذاتا از هرچی پست و مقام و شهرت و درجه و مدال و جایگاه اجتماعی و نشان افتخار  و ...  است ، بیزارم و بطور کلی از دنیا و زخارف دنیا متنفرم . من از دنیا استفاده می کنم  و لذت می برم اما به دنیا و زخارف دنیا دل نمی بندم .

لذا هیچوقت ریاست و فرماندهی نکردم و همیشه یک نیروی عادی و یک افسر جز بودم  و هرگز دوست نداشتم  پیشرفت کنم و از دستور دادن به این و اون بیزار بودم و برای همکاران ام آزادی و احترام قائل بودم و اهل ریس بازی نبودم  .  من دوست دارم آزاد و مستقل باشم و به هیچکس کاری نداشته باشم و سرم توی لاک خودم باشد  و به هیچکس دستور ندهم . من خودم رئیس خودم و خودم زیردست خودم هستم !


لذا هرگز پستهای مدیریتی را قبول نکردم و همیشه بعنوان یک نیروی عادی و معمولی مشغول به کار بودم و خودم کارهای خودم را شخصا انجام می دادم و به هیچکس دستور نمی دادم .   الان نیز سالهاست که بازنشسته شده ام زیرا از 12 سالگی استخدام شدم و بعد از 23 سال خدمت در ستاد مشترک نیروهای مسلح ، به افتخار بازنشستگی درآمدم .


الان نیز در حال تولید محتوا  و پرداخت زکات علم می باشم و قصد دارم هرچیزی را که یاد می گیرم به شما مردم نیز یاد بدهم .


از اینکه هیچ پست و مقام و جایگاهی نداشتم و ندارم کاملا خوشحال هستم


من هیچ استادی در زندگی نداشتم . استاد من تفکر و تحقیق و اینترنت و کتاب و مجلات علمی بوده اند . 


من هرگز دوست ندارم شاگرد هیچکس باشم و خودم بطور مستقل به کسب علم و دانش می پردازم و تجربه گرا هستم .


با هیچ انسانی در دنیای واقعی رابطه ندارم و هرگز افتخار شاگردی هیچکس را نداشتم و نخواهم داشت .


نویسنده و مترجم نیستم و از نوشتن مطالب احساساتی و شاعرانه و پر از صنایع ادبی  بیزارم و دوست دارم از یک سبک ساده برای نوشتن استفاده کنم .

اهل فلسفه بافی نیستم و البته با فلسفه نیز هرگز مخالفت نکرده ام .


تندرو و افراطی نیستم و  مستقیما از خدا دستور می گیرم یعنی موقع تلاوت قرآن به معنای آیات نگاه کرده و سعی می کنم مطابق با آیات قرآن رفتار کنم .


من هیچ نیازی به علما  و مجتهدین و فقها ندارم زیرا تمام دین اسلام در قرآن خلاصه شده است و با وجود قرآن من هیچ نیازی به علمای اسلام و رساله های مجتهدین ندارم .


من در حال حاضر مقلد هیچکدام از مجتهدین نیستم و مستقیما از قرآن تبعیت می کنم .


من شخصا معتقدم که در غیاب امام زمان باید فقط به قرآن مراجعه کنیم زیرا قرآن کاملترین رهبر و مرشد و راهنما می باشد و ما عملا به وجود روحانیون و آخوندها  و مجتهدین هیچ نیازی نداریم .


ما فقط به خدا و قرآن نیاز داریم .


در غیاب امام زمان باید فقط  به قرآن متوسل شویم و البته قرآن خودش ناطق است و ما نیازی به قرآن ناطق نداریم .


من شخصا به هیچکدام از آخوندها و مجتهدین و فقها نیاز ندارم و مستقیما از قرآن کمک می گیرم و هرگز اهل استفتا و پرسش نیستم و سعی می کنم جواب سوالاتم را مستقیما از درون قرآن پیدا کنم و برای من قرآن کاملا کفایت می کند .


لذا من مستقیما مقلد قرآن هستم و هرگز مقلد هیچکدام از فقها و مراجع تقلید نیستم .


من یک شیعه ی قرآن گرا هستم . 


به پست زیر مراجعه کنید تا بفهمید که معنای شیعه ی قرآن گرا چیست :https://vahidmy.blog.ir/post/Quranاگر من باهوش باشم منحصرا باید از قرآن تقلید نمایم . اگر من برای خدا و قرآن ، شریک قائل شوم و از رساله های مجتهدین تقلید کنم و بجای ولایت خداوند ، ولایت فقیه را قبول کنم عملا هم مشرک هستم و هم بی عقل و فاقد بصیرت .


آدم باهوش که از هوش و زکاوت حرف می زند بجز خدا و قرآن به هیچ کس و هیچ چیز دیگری توسل نمی کند و بجز ولایت خداوند ولایت هیچ انسانی حتی ولایت چهارده معصوم را نیز نمی پذیرد .


آدمهای باهوش معمولا با تحجر دینی و خشکه مقدسها به شدت مخالف هستند زیرا جمود فکری و مذهبی ندارند


آدمهای باهوش فقط ولایت خدا را قبول می کنند و هرگز ولایت فقیه و ولایت مطلقه ی فقیه که نماد و سمبل دیکتاتوری و شرک می باشد را قبول نمی کنند .


اینست معنای هوش و زکاوت .


ولایت فقیه و ولایت مطلقه ی فقیه یعنی شرکت و کفر و دیکتاتوری و استبداد و ظلم و عوام فریبی و شستشوی مغزی و جنگ با خدا


ما بجز ولایت خداوند ، هیچ ولایت دیگری نداریم . حتی ولایت چهارده معصوم نیز همان ولایت خداوند است اما ولایت فقیه یک چیز من درآوردی و اضافی است زیرا بعد از شروع غیبت کبری امام زمان ، ما می بایست مستقیما به قرآن پناه می بردیم ولی رفتیم زیر عبای آخوندها و فقها !!!


ولایت فقیه یعنی جنگ با خدا و چهارده معصوم .


ولایت مطلقه ی فقیه ، هم جنگ با خدا می باشد و هم شرک و هم نفاق و کفر و هم دیکتاتوری و استبداد و جنایت و عوام فریبی .


ولی فقیه یک واژه ی من دراوردی است .


من شخصا بجز ولایت خداوند ولایت هیچ انسانی را قبول ندارم حتی ولایت چهارده معصوم را نیز قبول ندارم . 


من بعنوان کسی که از آی کیو و هوش حرف می زند گول  حرفهای طرفداران ولایت فقیه را نمی خورم و مستقیما از خدا دستور می گیرم یعنی به آیات قرآن عمل می کنم و هیچ نیازی به ولی فقیه و آخوندها و مراجع تقلید ندارم .


نترسید ! قرار نیست رئیس جمهور بشوم که بخواهید از همین الان مرا رد صلاحیت کنید !!!!


من هرگز به دنبال پست  و مقام نبوده و نیستم و نخواهم بود . بنابراین مخالفت من با ولایت فقیه هرگز به معنای پست ریاست جمهوری نیست . لازم نیست نگران شوید .


وجود یا عدم وجود ولی فقیه در حال حاضر برای من هیچ فرقی ندارد و فرقی نمی کند زیرا من سالهاست که مستقیما تحت ولایت خدا بوده ام .


من ولایت خدا را از کودکی قبول کرده ام و بجز خدا هیچکس را بعنوان ولی و سرپرست و ولی نعمت ، قبول ندارم .


من مخلوق خدا هستم نه مخلوق ولی فقیه . این را درک کنید لطفا !!!


من برای خدا شریک قائل نمی شوم . بنابراین ولایت فقیه و مرجعیت را اصلا قبول ندارم و مستقیما از خدا دستور می گیرم . 


والسلام

+

+

وحید محمدی  . وبلاگ وحیدمی .

https://vahidmy.blog.irبروزرسانی : یک هکر بی وجدان  و خودفروخته که احتمالا از طرف خشکه مقدسها  و آخوندها و دستگاههای اطلاعاتی جمهوری اسلامی  و بچه حزب الهی ها و بسیجی ها  و طلبه ها  ،  اجیر شده است  و مزدور می باشد  ، مجددا وبلاگ وحیدمی را هک کرد و الان بین حروف هر کلمه ، فاصله انداخته تا شما قادر به مطالعه ی این پست نباشید .  مهم نیست . بگذارید عقده هایشان را خالی کنند .


این جنگولک بازی هکرها  دیگه برایم عادی شده است .


اینها موجوداتی حقیر و فرومایه و عقده ای هستند . خدا شفایشان دهد .


اگر احتمالا  بین حروف کلمات این پست ، فاصله های ناخواسته را مشاهده کردید بدانید که کار یک هکر می باشد .  خدا اینها را نابود کند . انشاء ا... نمی دانم این آخوندها چرا اینقدر از من می ترسند و مدام مرا هک می کنند ؟؟؟!!! 


من که خطری برایشان ندارم !!  والا به قرآن . من کبریت بی خطر هستم .  هک کردن این وبلاگ چه دردی از مسئولین ایران را درمان می کند ؟؟؟؟  بجای هک کردن بیایید با هم  گفتمان و مذاکره کنیم !!!!!


نکته ی پایانی :  آدمهای باهوش خصوصا نوابغ ، از خشکه مقدسها و قوانین و جمود فکری و مذهبی  بیزار و متنفر هستند .. این را هرگز فراموش نکنید .البته من باهوش نیستم فقط ادای باهوش ها را در می آورم من یک عقب مانده ی ذهنی هستم که از روی جنون ،  این مطالب را می نویسم و عملا عقل ام پاره سنگ برداشته !!!!