به نام خدا


دانلود کتابهای مفید از سایت اینترنت آرشیو 


https://archive.org/کاربران گرامی . سلام . امیدوارم که  حالتان خوب باشد . در پست قبلی ، من لینک دانلود صدها فایل و کتاب آموزشی مربوط به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس را از سایت اینترنت آرشیو برای شما قرار دادم . 


در این سایت ، فایلها بروز می شوند لذا نمی توانید از تورنت برای دانلود فایلهای حجیم استفاده کنید . لااقل  نرم افزار  Flashget  که از نظر من بهترین دانلود منیجر جهان می باشد چنین پیامی را ارسال می کرد و می گفت که چون فایلهای درون سایت  اینترنت آرشیو   ، مرتبا توسط کاربران بروز می شوند  و شما باید نسخه ی اپدیت شده ی فایل تورنت را بکار گیرید من ( فلش گت ) نمی توانم این فایلهای حجیم را برای شما دانلود نمایم !!!بهرحال با هر بدبختی بود از طریق دانلود منیجر مرورگر مایکروسافت اج ، اقدام به دانلود فایلهای  حجیم از سایت اینترنت آرشیو نمودم . ولی چه فایده که نمی توانم این فایلهای حجیم که بعضا 8 گیگابایت حجم دارند را برای شما آپلود کنم . 


برفرض هم که آپلود کنم آیا شما آنها را دانلود می کنید یا خیر ؟؟؟


اگر دانلود کنید شاید اینطوری من دلیل منطقی برای ادامه ی دانلود این فایلهای حجیم داشته باشم وگرنه ....


خب بگذریم . به هرحال من در درجه ی اول برای نفع شخصی خودم و برای افزایش علم و دانش خودم ، این فایلهای حجیم را دانلود می کنم و محتوایشان را بصورت جسته و گریخته مطالعه می نمایم زیرا اکثرا به زبان انگلیسی می باشند ! هدفم از آپلود فایل ، اینست که زکات علم خودم و دیگران را پرداخت نمایم !!!!!


بنابراین  دیگه به انگیزه و این مسائل فکر نمی کنم یعنی اگر شما این فایلها را دانلود نکنید من بازهم فایل جدید  اپلود می کنم زیرا دیگه به انگیزه و روحیه فکر نمی کنم بلکه به تکلیف شرعی ام یعنی زکات علم ، فکر می کنم . 


تنها نفع شخصی که از دانلود و آپلود این فایلها بدست می آورم اینست که بر دانش و علم ام اضافه می شود و می فهمم که کجای کارم ایراد دارد و در کجاها اشتباه کرده ام  و دانش ناقص خودم را با  کمک دانش دیگران ، تکمیل می کنم . اما شما کاربران عزیز ، بهتر است که تا جایی که در توان دارید فایلهای مورد علاقه تان را از سایت اینترنت  آرشیو دانلود کنید . اینطوری بهتر است . 


آدرس سایت اینترنت آرشیو را در بالای این پست و همچنین در جعبه ی پیوندهای وبلاگ قرار دادم . روی این ادرس کلیک کنید و  به دنبال کتاب مورد نظرتان بگردید . البته به همین راحتی نمی توانید کتابها را پیدا کنید . قدری دشوار است . این پست به زودی تکمیل و بروز می شود .  لطفا منتظر بمانید ......بروزرسانی :


داشتم  چندتا از فیلمهای آموزشی که دانلود کرده بودم را مرور می کردم . یکی از این فیلمها که بسیار حجیم بود و بیش از 4 گیگابایت حجم داشت و قادر به آپلود کردن اش نیستم به زبان انگلیسی بود و درمورد یک کامپیوتر قدیمی که پردازنده ی z80  داشت و از  چیزی شبیه به نوار کاست استفاده می کرد صحبت می کرد و صفحات کتابهای مربوط به برنامه نویسی برای پردازنده ی   z80 را  ورق می زد و کدهای ماشین و اسمبلی را نشان می داد . 


نکته ی جالب این فیلم این بود که این شخص خارجی ، مستقیما از کدهای هگزادسیمال زبان ماشین و در محیط خط فرمان که شبیه به سیستم عامل داس بود  استفاده می کرد . 


مثل کد هگزادسیمال  2000 را که تایپ می کرد این کد زبان ماشین پردازنده ی z80 کارهای عجیب و غریبی انجام می داد . 


تمام مدت ، منحصرا از زبان ماشین برای برنامه نویسی یا اجرای نرم افزارها استفاده می کرد  و گویا واقعا لذت می برد . 


بعد به سراغ یکی دیگر از فایلهای ویدیویی آموزش علوم کامپیوتری رفتم . در یکی از این فیلمها یک مهندس ایرانی که خیلی هم عصبانی بود و با یک نفر دیگه نیز صحبت می کرد  ضمن ابراز انزجار و بیزاری از زبان اسمبلی ، مدعی بود که زبان اسمبلی ، وحشتناک است و در عوض ، زبان سی بسیار بهتر است زیرا برای پردازش رشته ها بسیار سریعتر و راحتتر کار می کند !!!!


جالب است که این دو مهندس کامپیوتر در مسیری کاملا معکوس یکدیگه حرکت کردند !


اولی یک مهندس خارجی بود که تمام برنامه را با زبان ماشین نوشت و اصلا غر نزد و دومی یک مهندسی ایرانی بود که لقب وحشتناک را به زبان اسمبلی داد و از زبان سی تعریف و تمجید می کرد !!!


من خیلی عصبانی شدم و حالم بد شد . یعنی ما قرار است زیر دست این مهندسهای عصبانی و هیجانی و تنبل ایرانی  درس بخوانیم و مدرک بگیریم ؟؟؟


تا اوضاع اینطوری باشد من یکی هرگز پایم به دانشگاه باز نمی شود زیرا شک نکنید که با این نوع انسانها برخورد خواهم کرد و کار به جای باریک می کشد . لذا برای جلوگری از تنش های عصبی ، بهترین راه اینست که دانشگاه را بکلی فراموش کنم و حتی تغییر رشته بدهم و دیگه به کامپیوتر و علوم کامپیوتری و برنامه نویسی فکر نکنم . 


همین افراد هستند که باعث عقب افتادگی ایران شده اند زیرا تنبل هستند و افکار اشتباه خود را به دانشجوی بدبخت  تلقین می کنند . 


تا زمانیکه مهندسان ایرانی ، زبانهای سطح بالا را مثل خدا بپرستند و از زبان اسمبلی بدگویی کنند من یکی هرگز به دانشگاه نخواهم رفت . خلاص . یک ویدیوی دیگه نیز دیدم که از برنامه ی قدیمی و منسوخ شده ی emu8086 برای اموزش برنامه نویسی با زبان اسمبلی ، استفاده می کرد و مدعی بود که در فلان روتین اسمبلی نمی توان از دستور  mov  استفاده کرد و باید حتما از دستور lea استفاده کنیم و عملا این روتین را با روتین مشابه در زبان سی  مقایسه می کرد !!!!


مهندس جان !!  دوست گرامی . اولا برنامه ی emu8086   اصلا به درد برنامه نویسی با زبان اسمبلی نمی خورد و فقط یک مقلد و شبیه ساز است . همین و بس . 


ثانیا شما نباید زبان قدرتمند و انعطاف پذیر اسمبلی را با زبان خشک و کلیشه ای سی یا سی پلاس پلاس مقایسه کنی . 


اتفاقا برخلاف نظر جنابعالی ، در زبان اسمبلی بواسطه ی انعطاف پذیری و آزادی و قدرت و  هوشمندی زبان ، شما می توانید از هر دستور دلخواه اسمبلی در هر جای روتین استفاده کنید . اینجا اسمبلی است نه زبان سطح بالا مهندس جان . 


اسمبلی را با زبانهای سطح بالا مقایسه  نکن . 


اسمبلی یعنی آزادی و قدرت و انعطاف پذیری و تغییر تاکتیک و تکنیک و استفاده از ترفندهای جالب . 


وحی منزل نیامده که حتما در اینجا از دستور lea استفاده شود  . شما می توانید تمام روتین برنامه را با دستور mov  یا  push  بنویسی و پر کنی و هیچ مشکلی پیش نمی آید مگر در بحث پشته و حافظه ی رم . که البته اینجا نیز اگر اسمبلی را در حد یک کامپایلر خشک و کلیشه ای یعنی masm32 یا یک زبان خشک و کلیشه ای یعنی زبان سی پلاس پلاس محدود نکرده باشی و با سایر کامپایلرهای زبان اسمبلی از جمله Fasm و  RosAsm  کار  کرده باشی می توانی حتی در کار  با پشته یا شروع روال برنامه یا مقدار دهی به متغیرها و سایر عملیاتها ،   از دستورات  متنوع و فراوان زبان اسمبلی استفاده کنی و هیچ مشکلی پیش نمی آید . 


مقایسه ی زبان اسمبلی با زبان سطح بالا از اساس ، یک مقایسه ی غلط و اشتباه است. 


بگذار من بیایم به دانشگاه و به شما بگویم که چرا شما ناخواسته داری اطلاعات غلط به دانشجویان می دهی . 


در ویدیوی دیگری نیز دیدم که استاد از معماری  سیسک ( پردازنده با تعداد فراوان دستور زبان اسمبلی مثل اینتل )  بدگویی می کرد و از معماری ریسک ( پردازنده با تعداد اندک دستورات زبان اسمبلی مثل آرم ) تعریف  می کرد غافل از اینکه اگر پردازنده ی کم دستور مثل آرم قدرتمند و انعطاف پذیر بود الان می توانست خیلی راحت پردازنده ی اینتل را از رده خارج کند . 

این اتفاق هرگز نمی افتد زیرا اینتل که از معماری سیسک ( پر دستور ولی انعطاف پذیر و قدرتمند و باهوش )  استفاده می کند بدلیل همین تعداد فراوان دستوراتش ، انعطاف پذیر است و می تواند قاعده ی بازی را عوض کند و سیستم را به خوبی مدیریت کند . 


به همین دلیل است که اینتل هنوز هم بعد از اینهمه سال در صدر پردازنده ها قرار دارد زیرا  پردازنده ی پر دستور اینتل براحتی می تواند حتی یک سوپرکامپیوتر قدرتمند و مادولار و سریع را  مدیریت کند . 


اگر اینتل ضعیف بود دولت آمریکا میلیونها دلار پول به شرکت اینتل نمی داد که قدرتمندترین و سریعترین سوپرکامپیوتر جهان را بسازد . 


بنابراین برخلاف گفته ی شما و سایر دوستان ، هر چه تعداد دستورات یک پردازنده بیشتر باشد قدرت و انعطاف پذیری اش نیز بیشتر است و بهتر می تواند بحرانها و عملیاتها و محاسبات سنگین و سریع را مدیریت کند . من قصد جسارت به شما اساتید محترم و مهندسان گرامی را ندارم و اتفاقا دوست دارم که علم شما را به علم خودم اضافه کنم و از شما  چیزهای خوبی را یاد بگیرم اما گویا اشتباه می کردم و بهتر است که به سراع مهندسان خارجی که مستقیما با زبان ماشین برنامه نویسی می کنند و سنگ زبانهای سطح بالا را به سینه نمی زنند  بروم . 


علم مهندسی کامپیوتر  در ایران یک علم ابتر و دم بریده و ناقص است . 


اگر می خواهید به بزرگترین استاد رشته ی مهندسی کامپیوتر تبدیل شوید یکی از این دو کار را انجام دهید و خودتان را از دانشگاهها و اساتید و مهندسین محترم ایرانی بی نیاز کنید :


1- دانلود فیلمها و کتابهای رفرنس و معتبر خارجی از سایت اینترنت آرشیو و سایر سایتهای معتبر خارجی 


2- مسافرت به آمریکا و اروپا و ادامه ی تحصیل در دانشگاههای معتبر و نامبر وان جهان !


من روش اول را انتخاب کرده ام و عملا فهمیدم که از اساتید محترم و گرامی ایرانی چیزی به دانش ام اضافه نشد و فقط حالم بد شد و اعصابم خرد شد . 


من برای تکمیل دانش ناقص ام ، منحصرا از سایتهای معتبر خارجی استفاده می کنم . 


توصیه می کنم شما نیز همین کار را بکنید و بی جهت ، پول و وقت ارزشمندتان را به  پای دانشگاهها و اساتید محترم ایرانی  نریزید و هدر ندهید . شما دانشجویان محترم باید بدانید که  دانش مهندسی کامپیوتر ، در  اروپا   زاده شد و در آمریکا  به سرعت رشد کرد و امریکا بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته ی علوم کامپیوتری و مهندسی کامپیوتر است زیرا اکثر مهندسان خارجی خصوصا امریکاییها   منحصرا با زبانهای واقعی یعنی ماشین و اسمبلی برنامه می نویسند و هرگز به زبان اسمبلی نمی گویند : وحشتناک !!!!


آنها به ندرت از اسمبلرهای بد و دروغین خصوصا  masm استفاده می کنند و از زبان سی پلاس پلاس دوری می جویند . این افراد بسیار باهوش هستند و خودشان شخصا با زبان ماشین  برنامه نویسی می کنند . زیرا زبان ماشین یعنی قدرت . اگر بتوانم،  این فایل ویدیویی 5 گیگابایتی را برایتان اپلود می کنم تا از قدرت نامحدود زبان ماشین ( در مبنای هگزادسیمال ) در کامپیوتر مجهز به پردازندهی  z80  شگفت زده شوید . 


این فیلم را که دیدم واقعا شوکه شدم و ایمان و اعتقادم به زبان ماشین  ، هزار برابر شد . 


زبانهای سطح بالا فقط کف روی آب هستند .  موج اصلی در راه است . منتظر باشید . نکته ی آخر :


هرچیزی که دشوارتر باشد ( مثلا اسمبلی یا ماشین ) لزوما بد نیست و راه آسانتر و سریعتر ( زبانهای سطح بالا ) لزوما بهترین راه نیست .   


همیشه نمی توان میانبر زد .


 گاهی اوقات باید با پای برهنه  و پیاده  کل مسیر طولانی و خسته کننده و پر پیچ و خم  را طی کنی تا از همه چیز با خبر شوی و هیچکس نتواند روی دست تو بلند شود  و به  پادشاه تبدیل شوی . 


همانطور که استاد محمد رضا شجریان با پای پیاده و حتی پای برهنه تمام کوچه پس کوچه های دانش موسیقی را در شب تاریک و سرد ، طی کرد و به خسروی آواز جهان تبدیل شد .  


ما نیز باید با پای برهنه و پیاده و خونین  مسیر پر از خس و خاشاک علم کامپیوتر را با کمک زبان ماشین طی کنیم تا به پادشاه کامپیوتر تبدیل شویم . 


 زبان ماشین ، ارزش این را دارد که وقت تان را به پایش بریزید . 


هنوز هم به اسمبلی و ماشین فکر می کنم و حاضر نیستم  اسمبلرهای دروغین و وابسته به زبان سی را  تبلیغ کنم .  


اسمبلی باید خوب و رو راست و صادق و  مستقل  و  خودکفا باشد و خودش باشد و به زبانهای سطح بالا وابسته نباشد و از انها الهام نگیرد . البته  شما می توانید  کتابخانه ها و فناوریهای زبانهای سطح بالا را به زبان اسمبلی یا ماشین  تزریق کنید . هیچ ایرادی ندارد ولی بهرحال این دو زبان ، ذاتا از کتابخانه و رفرنس های زبانهای سطح بالا بی نیاز هستند و اینکار یعنی بازنویسی کتابخانه های زبانهای سطح بالا برای زبان اسمبلی ، یک کار بیهوده و نوعی اتلاف وقت است . 


یک ترجمه ی مازوخیستی و خسته کننده و دیوانه کننده را باید انجام دهید . 


زبانهای ماشین و اسمبلی  از کتابخانه ها  بی نیاز هستند  . زیرا کتابخانه ها خودشان از طریق همین زبانهای ماشین و اسمبلی و برای رفع مشکلات و کمبودهای زبانهای سطح بالا ایجاد شده اند  


درواقع ، این زبانهای سطح بالا هستند که به کتابخانه نیاز دارند . اسمبلی به کتابخانه های زبانهای سطح بالا نیاز ندارد . اسمبلی یک زبان سطح میانی و خودکفا است


درضمن ، قدرتمندترین و بهترین زبان برنامه نویسی ، زبانی است که علاوه بر برنامه نویسی و تولید نرم افزار ، توانایی مهندسی معکوس و کرک را نیز داشته باشد که من فقط دو زبان را  می شناسم که این توانایی منحصر به فرد و جالب را ذاتا در خود دارند :1- زبان ماشین 

2- زبان اسمبلی 


من برای تکمیل علم ناقص ام ، به سایت اینترنت آرشیو و سایر رفرنسهای معتبر خارجی   یعنی سایتهای معتبر خارجی   ، مراجعه می کنم تا دانش ناقص ام را کامل نمایم . 


من ، مغرور و خودشیفته و متوهم نیستم  و توهم دانستن ندارم و معترفم که هنوز نیاز به شاگردی و یادگیری دارم  و  فقط می خواهم بگویم  که مهندسان محترم ایرانی  متاسفانه به بیراهه رفته اند و شما را ناخواسته و سهوا ، از راه بدر می کنند . 


مقایسه کردن اسمبلی با یک زبان خشک و کلیشه ای مثل سی پلاس پلاس ، یعنی قیاس مع الفارق . این یعنی اینکه شما سوراخ دعا را گم کرده اید و دچار توهم دانستن هستید . آپلود کردن صدها فایل مربوط به زبان سی پلاس پلاس هرگز به معنای تایید این زبان نیست بلکه فقط خواستم یک کمکی به کاربران کرده باشم  و کارشان را آسانتر کرده باشم . 
من کماکان زبان اسمبلی را بر تمام زبانهای سطح بالا  ترجیح می دهم . 


اگر زبانهای سطح بالا را آپلود کنم هرگز به معنای تایید این زبانها نیست و فقط می خواهم کلکسیون  فایلهای من و شما روی هارد ،  تکمیل شود !!!


من یک کلکسیونر ( مجموعه دار ) هستم و هر چیزی را چه خوب و چه بد  دانلود کرده و روی هارد نگهداری می کنم . زیرا از کلکسیونری خوشم می آید . 

تمام .