idea 4


به نام خدا

ایده ی 4 :

سلام دوستان !
در این پست نیز همانند پست قبلی یکسری سوال  و  جواب که در ذهن خودم  می باشند و ذهن مرا درگیر کرده و شاید ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد مطرح می کنم . خودم سوال می کنم و خودم نیز جواب می دهم . اینطوری  شاید بتوانم خودم و شما را  از سردرگمی و تردید نجات دهم . شاید این سوالات در ذهن شما نیز باشد و شاید پاسخی که به دنبالش باشید را بتوانید از این سوالات و جوابها  پیدا کنید و مشکل تان را برطرف نمایید .
پس لطفا با دقت به سوالات و جوابها نگاه کنید  و خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید تا از تردید و دودلی خلاص شوید و ذهن تان آرام گیرد و خیالتان آسوده باشد .


جوابها  در قالب ایده و پیشنهاد و راه حل  ، بیان می شوند و صد البته ایده ها نیز نظرات شخصی اینجانب می باشند . بهرحال هر انسانی یک نظر یا عقیده ای دارد . شاید این نظرات شخصی ام به دردتان بخورد و مشکلاتتان را حل کند .

+

سوال:  من کماکان بین بانک و بورس گیر کرده ام و مردد هستم . تورم بیداد می کند و قیمت کالاهای اساسی سر به فلک کشیده . با سود اندک بانکی هیچ کاری نمی توانم انجام دهم . هیچ شغلی هم یافت نمی شود و عملا به هر دری زده ام تا منبع درامدی داشته باشم و از این وضع آشفته ی اقتصادی خلاص شوم و از تورم جلو بزنم  اما تمام تلاشهایم با شکست روبرو شده است . چاره چیست ؟؟ بانک یا بورس یا صندوق ؟؟؟


ایده : بهترین کار اینست که شما پول نقدتان را هرگز در یک سبد قرار ندهید  بلکه انرا در جاهای مختلف سرمایه گذاری کنید تا اگر یکی از این مکانها دچار مشکل شد تمام سرمایه تان به آتش کشیده نشود و متضرر نشوید . 
ایده ی من اینست که شما پولتان را در 2 بخش تقسیم کنید و هر بخش را در یکی از این دومکان سرمایه گذاری نمایید تا در مدتی کوتاه نه فقط ضرر نکنید بلکه بتوانید سود خوبی بدست  آورده و از تورم جلو بزنید !! :

1- بانک . سعی کنید همیشه دستکم   80   درصد  از پولتان را در بانک سپرده گذاری کنید و از سود ماهیانه و اندک ولی ثابت و تضمین شده ی  سپرده ی بانکی بهره مند شوید .  بانک همیشه  هم اصل سرمایه و هم سود حاصله از سپرده گذاری را شخصا و راسا  تضمین می کند و در نتیجه  پول شما در بانک هرگز نابود نمی شود و خیالتان کاملا راحت است . درواقع نقد شدن سرمایه ی شما در بانک بطور ذاتی تضمین شده است و سرمایه تان و سود سرمایه همیشه بطور ذاتی قابل نقد شدن است چون پول نقد است ! به همین سادگی !
پول نقد یا همان نقدینگی نیازی به نقد شدن ندارد زیرا خودش نقد است و مستقیما می توان با آن کالا یا خدمات مورد نیاز را خریداری کرد .
بنابراین در بانک هیچوقت بابت نقد شدن سرمایه تان نگران نیستید . چون سرمایه ی شما همان پول نقد است . به همین سادگی و راحتی .

 در بانک همیشه  هم اصل سرمایه و هم سود ،  ثابت است و هرگز کم نمی شود و از بین نمی رود  . ساختار بانک بقدری محکم و قرص است که اگر جنگ جهانی سوم هم شروع شود و دنیا به اتش کشیده شود  سرمایه و سود پولتان هرگز از بین نمی رود .  چون بانک یک نهاد  کاملا  جدی  و عقلانی  است و برخلاف بورس لوس بازی درنمی اورد و با یک کشمش  گرمی نمی گیرد و با یک غوره سردی نمی گیرد . ساختار بانک کاملا قرص و محکم و جدی و  قابل اعتماد است . بانک هرگز جوگیر نمی شود و بازیچه ی رفتار هیجانی مردم یا دولت نمی شود و سرمایه و سود پولتان همیشه امن و امان است و دچار مشکل نمی شود .

در بانک ، سرمایه ی شما تحت اختیار کامل خودتان هست  و هیچکس نمی تواند به سرمایه و سود پولتان آسیبی برساند . تا زمانیکه خودتان شخصا از حساب بانکی تان پول برداشت نکنید هم سرمایه و هم سود   پولتان ، قرص و محکم می باشند و دچار هیچ مشکلی نمی شوند .

ضمن اینکه مقصد نهایی تمام پولها در بانک است یعنی شما در هر جای دیگری هم که سرمایه گذاری کنید ( بورس ، سکه ، طلا  ،  دلار ، خودرو ، مسکن ، و ...... )  دست آخر بازهم  پولتان به حساب بانکی تان واریز می شود . درواقع بانک ، خانه ی ابدی پول می باشد .  چون این بانک است که مستقیما به شما پول می دهد نه سایر سازمانها یا سیستمها . شما همیشه پولتان را در بانک نگه می دارید و از بانک مستقیما دریافت می کنید . به همین سادگی . 
+
 . همچنین بانک در تمام ساعات شبانه روز و در تمام ایام سال حتی ایام تعطیل پاسخگوی شماست و می توانید از حسابتان براحتی پول برداشت کنید خصوصا در ایام تعطیل و شب عید سال و سایر مناسبتها که به پول نیاز دارید این بانک است که براحتی به شما پول می دهد حتی در روز تعطیل و حتی در نیمه شب !   در حالیکه سایر بنیادهای اقتصادی چنین امتیازی ندارند و مثلا بورس فقط بین ساعت 9 صبح تا 12 و 30 دقیقه ظهر  روزهای شنبه تا چهارشنبه باز می باشد و در مابقی روزها و ساعات و همچنین در اعیاد و مناسبتها و تعطیلات رسمی و غیررسمی ،  تعطیل است و شما هیچ دسترسی به پولتان ندارید و این اصلا خوب نیست .

پس اگر به شکل  اورژانسی به پول نیاز داشته باشید هرگز نمی توانید به پولی که در بورس سرمایه گذاری کرده اید دسترسی داشته باشید . مجبورید به بانک مراجعه کنید . این یک مزیت بزرگ بانک نسبت به بورس و سایر  نهادهای مالی می باشد .
+
نکته ی بعدی اینست که شما در بانک می توانید هرمقدار پول نقد که دوست داشته باشید نگه بدارید یا بردارید یا کارت به کارت کنید یا  با آن حساب بانکی جدید افتتاح کنید . ...  اما در بورس طبق قوانین امسال ( سال  1399 شمسی ) سازمان بورس ، شما مجبورید برای خرید هر سهم دستکم 500 هزار تومان پول بدهید و برای فروش نیز باید دقیقا 500 هزار تومان بفروشید که این واقعا  ظالمانه است و عملا دست مردم عادی را از بورس کوتاه می کند . این قانون ظالمانه فقط در بورس وجود دارد و در بانک شما چنین قانون مزخرفی را شاهد نیستید .
500 هزار تومان برای بسیاری از مردم ایران پول زیادی محسوب می شود . با همین 500 هزار تومان می توانید چندین شارژ سالانه ی اینترنت ایرانسل را خریداری کنید و تا چندین سال از شارژ کردن سیمکارت ایرانسل بی نیاز باشید .


به هرحال توصیه ی من اینست که بین 80 تا 90 درصد از پول نقدتان را همیشه در بانک سپرده گذاری کنید تا دستکم به همین مقدار سرمایه ی زندگی تان از هر خطری در امان باشد و ضرر نکنید .

کمتر از 20 درصد از پولتان را نیز وارد بورس نمایید تا با سود شارپی بورس بتوانید سود اندک بانک را جبران نمایید و پول هنگفتی بدست آورید  و عملا از تورم به معنای واقعی جلو بزنید البته اگر تورم این اجازه را به شما بدهد !!! . اما هرگز هر نمادی را نخرید زیرا بسیاری از نمادهای بورس ضررده می باشند و ارزش خرید کردن ندارند . نمادهای  فلزی  و خودرویی را هرگز نخرید زیرا این نمادها در طول این چندسال هیچ پیشرفتی نداشته و همیشه درجا زده اند و شما هرگز حتی به اصل پولتان نمی رسید چه رسد به سود .

بسیاری از صندوقهای موجود در بورس نیز اصلا ارزش خرید ندارند زیرا همیشه درجا می زنند و ضرر ده می باشند . کافیست سوابق این صندوقها  را در سامانه ی آنلاین پلاس کارگزاری تان  مرور کنید .

به صندوقها اعتباری نیست و نباید پولتان را به صندوقهای بورس یا خارج از بورس وارد کنید . این یک اشتباه بزرگ است  که خیلی از سرمایه گذاران بورس دچار این اشتباه شده و می شوند .

شما این اشتباه را تکرار نکنید .

شما اگر می خواهید در بورس سرمایه گذاری کنید باید فقط تعداد اندکی نماد قرص و محکم و بنیادی و ارزشمند  و سودده که به شاخص کل بورس هیچ ربطی ندارند و بازیچه ی نوسانات شاخص کل بورس نمی شوند  را بخرید . یعنی تعداد نمادهای درون پورتفوی تان نباید از 5 نماد بیشتر شود و این نمادها نباید هیچ وابستگی به شاخص کل بورس داشته باشند . زیرا شاخص کل بورس همیشه توسط دستهای پشت پرده بصورت تصنعی و ساختگی  بالا و پایین می شود و نمادهای تاثیرگذار بر این شاخص درواقع از این شاخص تاثیر می گیرند نه اینکه روی آن تاثیر بگذارند !
پس براین اساس از خرید سهام نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس  ( مثل نمادهای فملی  و فارس و فولاد و کگل و  وغدیر  و ... )  جدا خود داری کنید تا این نمادها قربانی این شاخص مافیایی نشوند و سرمایه تان نابود نگردد .

تاکید می کنم بی جهت پورتفوی خود را شلوغ نکنید تا بهتر بتوانید آنرا مدیریت کنید . هرچه تعداد نمادهای درون پورتفو  کمتر باشد مدیریت کردنشان آسانتر است . در بدترین حالت همان 5  نماد کاملا کفایت می کند .

بیش از 90 درصد نمادهای درون بازار سرمایه ی ایران ( بورس و فرابورس و بورس انرژی و بورس کالا و بورس مسکن و ... )  واقعا  بی ارزش هستند و یا اینکه در طول این یکسال اخیر بدلیل نوسانگیری بی شرمانه ی دولت شیخ حسن  روحانی از مردم ایران ،  بی ارزش شده و اصطلاحا خشک شده اند . لذا نباید اینها را بخرید . این نمادها اصطلاحا نمادهای سوخته نامیده می شوند و نباید  آنها را بخرید وگرنه ضرر می کنید  .
+

گول تبلیغات چرت و مسخره ی تلویزیون ایران را نخورید . اقتصاد ایران کاملا فروپاشیده است و هیچکدام از صنایع موجود در بورس و خارج از بورس  سودده نیستند مگر برای مالکان این صنایع .  درواقع فقط برای یکسری افراد خاص سودده هستند نه برای من و شما .


تلویزیون ایران طبق همیشه فقط  پول اش را می گیرد و بی جهت و با دروغ پراکنی و عوامفریبی بصورت غیرمستقیم از سهام صنایع ورشکسته ی ایران تبلیغ می کند .  پیامهای بازرگانی تلویزیون ایران سرشار از دروغپراکنی و عوامفریبی و شستشوی مغزی می باشد .  یک مدت مستقیما سهام برخی شرکتها مثل تبرک را تبلیغ می کردند  حالا به روش سابق ، از محصولات تبرک و سایر صنایع تبلیغ می کنند !!!
سود تبرک و مهد فرش و شهر فرش و افق کوروش  و .... مستقیما به جیب مالکان این صنایع می رود نه به جیب من و شما . من و شما این وسط فقط یک ابزار هستیم و از ما استفاده ی ابزاری می شود .

من کماکان توصیه می کنم بین 80 تا 90 درصد پولتان را همیشه در بانک سپرده گذاری ( سرمایه گذاری ) کنید .

اگر خیلی وسوسه شده اید که یکی از نمادهای بورس را بخرید یکی از این دوکار را انجام دهید:

1- سهام  بانکهای  ورشکسته ولی رو به امید  مثل بانک تجارت یا صادرات  یا  ملت   را که قیمت سهامشان به شدت افت کرده و  به ارزش اسمی نزدیک شده است را بخرید به امید اینکه بعد از  تعطیلات عید سال 1400 شمسی ،  ارزش سهامشان  بالا رود و شما سود کنید !!!
یادتان باشد که انسان به امید زنده است !

ضمنا اینها بانک هستند و در دنیای خودشان به سپرده های شما سود ثابت تضمینی می دهند .پس امیدوار باشید که این سهامهای پوکیده و درب و داغون و خشک شده ( یعنی بانکها )  بعد از تعطیلات عید سال 1400 شمسی به دستور بچه های بالا یکدفعه افزایش قیمت پیدا کرده و سود ده شوند . به محض اینکه قیمتشان به بالای 500  تومان به ازای هر سهم رسید فورا بفروشید تا مثل امسال از قافله ی نوسانگیران و دلالان و قماربازان عقب نمانید !!

بورس = نوسانگیری و قماربازی و دلالی  !


ترجیحا  سهام این سه بانک معروف ( صادرات - ملت - تجارت )  را بخرید زیرا هرچی باشند اینها بانک هستند و در خارج از دنیای کثیف بورس ، اینها  می توانند به شما سود تضمین شده بابت سپرده گذاری بدهند  . این نکته  را خوب در نظر بگیرید : خرید سهام بانکها .

+


2- یکی از صندوقهای ثابت ETF که به یک بانک معتبر وصل می باشد و ضامن نقد شوندگی دارد  و قیمت اش کم باشد را بخرید تا هر روز مقداری سود کنید .

تکرار می کنم فقط صندوقی را بخرید که به یک بانک معتبر وصل باشد و آن بانک ، ضامن نقد شوندگی این صندوق باشد . سایر صندوقها را هرگز نخرید .
+

من قبلا  صندوق ثابت ETF کارگزاری کیان را به شما پیشنهاد دادم اما متاسفانه این صندوق ضامن نقد شوندگی ندارد و در تاریخ 31 تیرماه 1399 شمسی به میزان 100 درصد سقوط کرد و ارزش هر سهم اش به 10 ریال معادل با یک تومان رسید !!!!!!!

بزرگترین رسوایی و فاجعه ی مخفی و پنهانی در بورس ایران قبل از سقوط خود بورس !!!!


بنابراین  حرف  ام را پس می گیرم و می گویم هرگز صندوق کیان را نخرید . حتی اگر برنامه ی ایرانسل من  این صندوق را تبلیغ کند !!

از کجا معلوم که صندوق کیان یکبار دیگه به میزان 100 درصد در طول یک روز سقوط نکند ؟؟؟

چه تضمینی وجود دارد ؟؟؟

 صندوق کیان  ضامن نقد شوندگی ندارد و عملا کارگزاری کیان بعد از این رسوایی مجبور شد قیمت سهام این صندوق را تغییر دهد و دامنه ی نوسان را محدود کند ( بین منفی 6  تا  مثبت 6 )  تا این رسوایی تکرار نشود . قبلا دامنه ی نوسان این صندوق و بسیاری از صندوقهای بورس  بین منفی 100 تا مثبت 100 درطول یک روز بود !!!!!!!!!!!
یعنی هر صندوق دیگری نیز می توانست در طول یک روز به میزان 100 درصد سقوط کند و بی ارزش و بی اعتبار شود !!!!!!!!!!!!!!

پس صندوق کیان را فراموش کنید . چون یکبار کاملا ورشکسته شده و سقوط کرده و هنوز هم ضامن نقد شوندگی ندارد .

بگردید ببینید کدام صندوق توسط بانک  نقد می شود و سابقه ی  سقوط 100 درصدی نداشته است 
 ضامن نقد شوندگی یک رکن اساسی در هر صندوق است که متاسفانه بسیاری از صندوقهای بورس و غیر بورس هیچ ضامن نقد شوندگی ندارند .

من این بار از هیچ صندوقی نام نمی آورم زیرا بورس به شدت بی رحم و غیرقابل پیش بینی است .
 

بنابراین هرگز  از هیچ صندوقی نام نمی برم و از هیچ سهامی تبلیغ نمی کنم تا مبادا فردا با این پیشنهادی که داده ام متضرر شوید و پشت سرم بد و بیراه بگویید . دوست ندارم آه و نفرین مردم دامنگیرم شود .

+
همین حالا رسما می گویم به هیچکدام از نمادهای وسوسه  انگیز بورس اعتنا و اعتماد نکنید . خطر ورشکستگی تمام نمادهای موجود در بازار بورس ایران را تهدید می کند .
+
بورس ایران توسط دولت بی تدبیر و مکار شیخ حسن روحانی  (لعنت ا... علیه  )  به خاک و خون کشیده شد . لذا دیگه نمی توان از بورس بعنوان ابزاری برای سرمایه گذاری و ثروتمند شدن نام برد  . لعنت خدا و نفرین ملایکه بر شیخ حسن روحانی رئیس جمهور فاسد و مکار ایران .
+
+
اما اگر بازهم این بورس لعنتی و مکار و ویران شده دارد شما را وسوسه می کند و ذهن تان را درگیر کرده همان  بانکهای  ورشکسته را در کف قیمت بخرید تا کمتر ضرر کنید و کمتر توی دلتان به من بد و بیراه بگویید !!

+
ترجیحا سهام بانکهای ملت و صادرات و تجارت را بخرید زیرا اینها در خارج از دنیای بورس نیز به شما سود می دهند زیرا بانک هستند . به این موضوع خوب فکر کنید .
 فقط سهام بانکی بخرید تا از دو جا سود دریافت کنید:  هم از سود سهام بانک و هم از سود سپرده ی این بانکها .
+
من خودم شخصا فقط سهام بانکها را می خرم تا از دو جا سود دریافت کنم : 1- از افزایش قیمت سهام بانک  2- از سپرده گذاری در بانک .


+
به صندوقها اعتباری نیست . ضمنا سهام صندوقها بسیار گران قیمت است و ارزش خرید ندارند و این قیمتها واقعی نیست و حباب دارد و این حباب می ترکد و شما ضرر می کنید   و اکثریت صندوقها  ضامن نقد شوندگی ندارند و نباید پولتان را بابت این صندوقها حرام کنید .  

+
+
+
سوال: اما صندوقهایی مثل کیان  یا   آکورد  بازدهی خیلی خوبی دارند و خصوصا آکورد روز چهارشنبه رکورد زد و 6 درصد افزایش قیمت نهایی داشت . چرا نباید صندوقها را بخریم ؟؟؟


ایده : همین کیان در تاریخ 31 تیر 1399 شمسی یعنی قبل از شروع سقوط بورس ایران ، به میزان 100 درصد سقوط کرد و هیچ ضامن نقد شوندگی ندارد . پس قابل اعتماد نیست .
+
من خودم قبلا کیان را به کاربران پیشنهاد دادم و الان این پیشنهاد را پس می گیرم . بله من حرفم را پس می گیرم و اعلام می کنم که نباید کیان را بخرید .
+

در مورد صندوق  آکورد هم اصلا معلوم نیست به کدام نهاد وابسته است . آکورد نیز ضامن نقد شوندگی ندارد . گول این 6 درصد افزایش قیمت را نخورید ضمنا این 6 درصد مربوط به اخرین قیمت بود نه قیمت پایانی . مهم اینست که قیمت پایانی تا این حد بالا برود . قیمت پایانی ملاک برای تعیین قیمت سهام در روز بعد است  . به قیمت پایانی هر سهم توجه کنید .  فقط  قیمت پایانی را زیر نظر بگیرید .

در ضمن این صندوق بی پشتوانه است و امکان ریزش ارزش سهام اش وجود دارد .  الان سهام این صندوق دچار  حباب  شده و اصطلاحا باد کرده است . به زودی بادش خالی می شود و شما ضرر می کنید .  منتظر ترکیدن حباب قیمت این صندوق باشید . تا ابد که نمی تواند سودده باشد . بالاخره باید از یک جایی جلوی ضررش را بگیرد .

این صندوق ضامن نقد شوندگی ندارد و نباید انرا بخرید .

یعنی 99 درصد صندوقها ضامن نقد شوندگی ندارند و خطر ورشکستگی و انحلال  نیز آنها را تهدید می کند . ضمنا قیمت سهامشان بسیار بالاست و حباب دارند و این حباب می ترکد و شما ضرر می کنید لذا  ارزش خرید ندارند .  فراموش نکنید که حتی صندوقهای با درامد ثابت مثل کیان نیز با سقوط قیمت مواجه می شوند که کیان مواجه شد و بقیه نیز بعدا این تجربه را خواهند داشت .

حباب قیمت در اکثر سهامهای بورس هنوز هم وجود دارد مثل صندوقها و عرضه های اولیه و بسیاری از صنایع مختلف .
این حباب به زودی می ترکد و شاخص کل بورس  به کمتر از 1 میلیون واحد می رسد   و شما ضرر  می کنید .

البته شاخص کل بورس را نباید زیاد جدی گرفت .  مهم شاخص کل ( هم وزن ) می باشد . 

شما باید شاخص کل ( هم وزن ) را زیر نظر بگیرید زیرا کلیت بازار سرمایه را به شما نشان می دهد .  شاخص کل بورس  فقط وضعیت موقتی چند سهام بزرگ و شاخص ساز را نشان می دهد نه کلیت بازار سرمایه ی ایران را .

اگر می خواهید بدانید که بورس ایران ارزش سرمایه گذاری دارد یا نه منحصرا  شاخص کل ( هم وزن ) را زیر نظر بگیرید .   این شاخص هم وزن است که واقعیت پنهانی بورس را برملا می کند .
فریب  شاخص کل بورس را نخورید . کاملا ساختگی است و بصورت دستوری بالا و پایین می رود .
دستور از طرف بچه های بالا  (آقازاده های مسئولین ایران )  می رسد که شاخص کل بورس را کم یا زیاد کنید تا ملت هیجانی شوند و ما بتوانیم  از آنها نوسان بگیریم  و  جیب شان را خالی کنیم و به ریش این ملت ساده لوح  و احساساتی و هیجانی  بخندیم .

شاخص کل بورس همیشه دستکاری می شود . مراقب باشید .  از خرید نمادهای شاخص ساز که تحت تاثیر سیاستهای کثیف مسئولین و البته شاخص کل بورس  ،  مدام بالا و پایین و دستکاری می شوند جدا خودداری کنید .
+
فقط شاخص کل (هم وزن)  را که کلیت بازار سرمایه ی ایران را به شما نشان می دهد در نظر بگیرید و فقط نمادهای وابسته به شاخص کل (هم وزن )   که نمادهایی  کوچک و کم نوسان و گمنام و مخفی  هستند را بخرید  .
+

هرگز نمادهای بزرگ و بنیادین و  شاخص ساز که شدیدا تحت تاثیر سیاست و رانت و شاخص کل بورس هستند را نخرید . تعداد این نمادهای ملعون همیشه 7 عدد است . یعنی 7 نماد نفرین شده که عامل اصلی سقوط بورس می باشند:

1- فارس
2- فملی
3- فولاد
4- کگل
5- وغدیر
6- شستا
7- یکی از بانکهای معروف و بزرگ ولی ورشکسته ی ایران ( ملت - صادرات - تجارت )

هرگز سهام این  7 نماد نفرین شده را نخرید البته  بجز این سه بانک که کمترین قیمت را دارند چون ضرر کمتری به شما می رسند . بجز این سه بانک سایر نمادهای شاخص ساز را هرگز نخرید .
چون بجز این سه بانک سایر شاخص سازها بسیار گران هستند و حباب دارند وبازهم دچار افت قیمت می شوند و شما شدیدا متضرر می شوید . ضمن اینکه شما در این سه بانک می توانید حساب باز کنید و بابت حساب ، سود ثابت بانکی دریافت کنید ولی در سایر نمادها نمی توانید حساب باز کنید چون بانک نیستند .
+
خرید هر نوع نماد بانکی ، زیرکی و هوشیاری محض است . زیرا نمادهای بانکی عملا بانک هستند و در خارج از دنیای بورس ،  شما می توانید در این نمادها حساب بانکی باز کنید  و سود دریافت کنید .
پس توصیه می کنم فقط و فقط نماد بانکها را بخرید چون بانکها در دنیای خارج از بورس به شما سود ثابت تضمین شده می دهند و تا  حدودی ضررهای شما جبران می شود .

+
+
+
بارها گفته ام و بار دیگر نیز می گویم : بورس یعنی قمار . بورس یعنی قمارخانه یعنی لجنزار یعنی خانه ی عنکبوت .

بورس خانه ی عنکبوتهایی است که خودشان را سهامدار قدیمی و با سابقه و با سواد معرفی می کنند در حالیکه یک مشت دلال شکم سیر بی وجدان خدانشناس می باشند و بی رحم هستند  و فقط به فکر سود خودشان هستند و مدام دعا می کنند که مردم  فقیر ایران از بورس بیرون بروند تا این موجودات کثیف و بی وجدان بتوانند میلیاردی سود کنند . 

+
بورس مثل یک باغ وحش است . در بورس قانون جنگل حکمفرماست .  از بورس پرهیز کنید .
+
+
+
+
سوال: اما متاسفانه سیاستهای احمقانه ی دولت باعث شد سود بانکی به شدت کاهش یابد و ما عملا از تورم عقب مانده ایم و حتی به گرد تورم نمی رسیم . چاره چیست ؟؟؟جواب:  تا جاییکه می توانید در بانکهای معتبر مثل بانک ملی ایران حساب کوتاه مدت و بلند مدت سرمایه گذاری افتتاح کنید و به سرمایه و سودش دست نزنید تا سود خوبی بدست اورید .

من خودم در این فکر هستم که تا سرحد امکان در بانک ملی ایران حساب کوتاه مدت و بلند مدت افتتاح کنم و  به پول نقد و سود حاصله اصلا دست نزنم .

هرچه قدر تعداد حسابها بیشتر باشد بهتر است .

من بجای خریدن صدها سهام بی ارزش بورس ، صدها حساب کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت سپرده گذاری در بانک ملی ایران افتتاح می کنم تا از سود این حسابها بهره مند شوم .


ایده ی من اینست که تا جاییکه قانون اجازه می دهد در بانک ملی ایران بصورت حضوری ( حضور در بانک ) حسابهای سپرده ی سرمایه گذاری کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت افتتاح کنید و  پس از افتتاح حسابهای فراوان در بانک ملی ایران ،  پولتان را در این حسابها وارد کنید و به پول و سودش هرگز دست نزنید .
+
بجای اینکه بابت 700 نماد بی ارزش بورس  به ازای هر سهم  500 هزار تومان پول بدهید و متضرر شوید ،  700  حساب کوتاه مدت یا  بلند  مدت سرمایه گذاری در بانک ملی ایران افتتاح کنید و در هرکدام مبلغ  10 هزار تومان پول واریز کنید . این 10 هزار تومان برای افتتاح حساب الزامی است اما 10 هزار تومان مسلما خیلی کمتر از 500 هزار تومان است !
+
ضمنا شما  در بانک مستقیما با خود بانک سروکار دارید و فقط یک کارمزد کوچک  می پردازید اما در بورس شما باید یک سلسله مراتب احمقانه را طی کنید تا بتوانید معامله کنید و باید به چندین نهاد کارمزد بدهید از جمله به کارگزاری ! سازمان بورس !  سازمان فرابورس ایران ! شرکت سپرده گذاری مرکزی ! و ...  بله در بورس باید مدام باج بدهید و به صدها سازمان  کارمزد بدهید و بعد هم بابت رفتار هیجانی سهامداران  و دستکاری شاخص کل بورس توسط  مافیای حاکم بر اقتصاد ایران ، میلیونها تومان ضرر بکنید . بورس بجز ضرر و زیان چیز دیگری برای شما ندارد .  بورس را بکلی فراموش کنید و فقط به بانک فکر کنید .
+

سرمایه گذاری فقط بانک و بانک نیز فقط بانک ملی ایران . 
+
+
+

سوال:  چرا فقط بانک ملی ایران ؟؟؟  مگه  سایر بانکها چه ایراد یا اشکالی دارند ؟؟؟


ایده  :  به دلایل زیر فقط  بانک ملی ایران را توصیه می کنم :

1- سابقه ی بسیار طولانی بانک ملی ایران ( 141 سال سابقه )
2- امنیت بسیار بالای سیستم بانک ملی ایران بواسطه ی رمز اول  پویا  و از کار افتادن رمز اول و دوم ایستا .  همینکه  پس از افتتاح حساب و فعالسازی رمز اول و دوم پویا  ،  رمزهای اول و دوم ایستا از کار می افتند یعنی اینکه امنیت حساب بانکی مان کاملا تضمین می شود .

سایر بانکها یا اصلا رمز اول پویا ندارند یا اگر هم داشته باشند رمز اول ایستا را از کار نمی اندازند و این خیلی خطرناک است .
+
 بانک صادرات ایران ،  گویا رمز اول پویا دارد ولی رمز اول ایستا را از کار نمی اندازد و این یعنی خطر .  رمز اول ایستا و رمز دوم ایستا باید توسط خود بانک و البته پس از صدور رمز اول و دوم پویا و با کسب اجازه از مشتری ،  از کار بیفتند و شما فقط از رمزهای پویای اول و دوم و البته از گوشی هوشمند بجای کارت استفاده کنید . امنیت واقعی یعنی این . چنین امنیتی را در بانک ملی ایران می توانید تجربه کنید .


3- بی اعتبار بودن  و اضافی بودن سایر بانکها . بسیاری از بانکهای ایران بی اعتبار هستند و وجودشان کاملا اضافی است و موازی کاری می کنند و  باید حذف شوند . باید فقط یک بانک داشته باشیم  تا مشکلات کنونی رفع شود . اینهمه بانک می خواهیم چه کار ؟؟؟؟؟!!!!!

باید تمام بانکها بجز بانک ملی ایران بکلی حذف شوند . ما فقط یک بانک نیاز داریم که همان بانک ملی ایران است . سایر بانکها عملا زائد و اضافی هستند .
+
باید تمام بانکها در بانک ملی ایران ادغام و حل شوند و فقط بانک ملی ایران باقی بماند .
بانک ملی ایران امن ترین و ایمن ترین بانک ایران است .
+
+
+
+
سوال: اما بانک سپه نیز خیلی امن و سختگیر است و خیلی راحت رمز دوم ایستا و پویا  را از کار می اندازد و عملا دستگاههای ریدر  Reader که بسیار شبیه به پایانه های فروشگاهی می باشد  را شناسایی می کند و هکر ( مغازه دار  یا  پیک موتوری یا راننده  اسنپ  )  نمی تواند کارت بانکی سپه را هک کند . آیا بانک سپه که برای ورود رمز به شما  استفاده از کیبورد مجازی را در حین ورود به همراه بانک و اینترنت بانک پیشنهاد می کند امن تر از بانک ملی نیست ؟؟؟؟

ایده :

خیر . امن تر نیست . کیبورد مجازی فقط در موردی است که شما در منزل یا محل کارتان با گوشی وارد سیستم بانکی شوید بجز این کاربرد دیگری ندارد .  ضمنا برای تمام بانکها از جمله بانک ملی ایران می توانید از کیبورد مجازی سیستم عامل استفاده کنید . پس این مشکلی برای بانک ملی ایران ایجاد نمی کند . کافیست از کیبورد مجازی خود سیستم عامل استفاده کنید تا امنیت برقرار شود .

اما اینکه گفتم بانک سپه امن تر از بانک ملی ایران نیست بواسطه ی اینست که بانک سپه  رمز اول پویا ندارد و هکر با استفاده از دستگاه ریدر Reader براحتی می تواند از روی کارت بانکی تان کپی گرفته و انرا هک کند .

اما در بانک ملی ایران بدلیل اینکه  رمز اول ایستا  توسط خود بانک  و بعد از فعالسازی  رمز اول پویا ، از کار می افتد   و بجایش از رمز اول پویا استفاده می کنید عملا حتی با وجود  ریدر Reader    نمی توان به کارت بانکی و حساب بانکی نفوذ کرد چون همه چیز از طریق گوشی هوشمند و نرم افزارهای هوشمند بانک ملی ایران و رمز اول پویا  انجام می شود و  این یعنی امنیت واقعی که فقط در بانک ملی ایران می توان انرا تجربه کرد . درواقع نیازی به کارت نیست و از روی گوشی هوشمند براحتی می توان تراکنشها را انجام داد و رمز اول پویا را به مغازه دار یا پیک موتوری بگوییم که بعد از 60 ثانیه بی اعتبار می شود و صاحب دستگاه نمی تواند از رمز اول سو استفاده کند .

اصلا کاربرد  رمز اول پویا در همین است که  طراحان ریدر یعنی هکرهای کلاه سیاه را دماغ سوخته کند .

ضمنا این کار که بانک سپه مثل وحشی ها  حساب بانکی یا رمز دوم ایستای کارت را بدون اطلاع قبلی و بدون ارایه  رمز پویا  و بطور ناگهانی  ، مسدود کند و شما را وادار کند که در شرایط شیوع ویروس کرونا وارد بانک سپه شوید اسمش امنیت نیست . مردم آزاری است .

نرم افزارهای بانک ملی ایران توسط چندین شرکت نرم افزاری بزرگ و معروف ساخته می شوند در حالیکه نرم افزارهای زپرتی بانک سپه توسط یک شرکت کوچک و کم سواد ساخته شده اند .
+
 بانک  ملی ایران با اطلاع به مشتری و صرفا پس از فعالسازی رمزهای اول و دوم پویا اقدام به غیرفعالسازی رمزهای اول و دوم ایستا می کند و اینکار در حضور مشتری و با هماهنگی  و اجازه ی  او انجام می شود و اصلا ناگهانی و غافلگیرانه نیست .

+
بانک سپه با مسدود کردن  ناگهانی  کارت یا از کار انداختن رمز دوم ایستا  بدون خبر و بصورت غافلگیرانه ، امنیت ایجاد نمی کند مردم آزاری می کند . این بانک کلا مریض است و کارش مردم آزاری است . بارها دیدم کارت سپه بدون هیچ دلیلی ناگهانی مسدود می شد و می بایست به شعبه مراجعه کنم تا بعد از کلی سرو کله زدن با پرسنل بی سواد بانک سپه ، کارت بانکی ام را از انسداد خارج  کنم .

شخصا از این رفتارهای احمقانه ی بانک سپه متنفرم .  حالم از این بانک بهم می خورد . برای هرکاری حتی  نفس کشیدن باید کیلومترها راه را  بروم تا به بانک وارد شوم و کارت و رمز را فعال کنم .  یک مشت بی سواد  که از بانکهای نظامی وارد بانک سپه شده اند و ذره ای سواد بانکی ندارند پرسنل بانک سپه را تشکیل داده اند .  طرف اصلا کاربرد  نرم افزار رمزساز بانک سپه را نمی دانست و بلد نبود آنرا فعال کند ولی  می گفت این نرم افزار به درد شما نمی خورد و برای جابجا کردن پولهای میلیاردی است و هرگز حاضر نشد نرم افزار رمزساز بانک سپه را فعال کند !!!!
+
عملا یک مشت  آدم بی سواد و بی تعهد و بداخلاق  از بانکهای نظامی ایران (انصار، مهر اقتصاد ، قوامین ، کوثر ،  ...)   ، پرسنل بانک سپه  را تشکیل  داده اند  و این بی سوادی و بی تعهدی و بد اخلاقی را به درون بانک سپه رواج داده اند و این بانک را از همیشه ، مسخره تر و مزخرفتر کرده اند . اما پرسنل بانک ملی ایران از بانکدارهای بسیار باسواد و قدیمی و باتجربه و تحصیل کرده  و دوره دیده  می باشند که  همگی بروز هستند و تجربه و سواد بسیار بالایی دارند .  از نظر سواد بانکی و مهارت و کارایی  هیچ بانکی به گرد بانک ملی ایران نمی رسد . 141 سال سابقه ،  خودش تضمین کننده ی سواد و مهارت و تجربه ی بالای پرسنل بانک ملی ایران است .  پرسنل بانک ملی ایران همگی تحصیل کرده و با سواد و با تجربه هستند و کارشان را بخوبی بلد می باشند  . سالهای سال دوره و آموزش دیده و تحصیلات عالی دانشگاهی دارند و بروز می باشند  و تجربه ی طولانی نیز دارند .
+
از لحاظ اخلاق و رفتار نیز من هیچ بداخلاقی و بدرفتاری از پرسنل بانک ملی ایران ندیده ام .  اتفاقا پرسنل بانک ملی ایران با وجود سن و سال بالا و تجربه ی بالا  رفتاری بسیار دوستانه داشتند و اصلا غرور نداشتند و خیلی راحت کار مردم را راه می انداختند . کمی جدی هستند که طبیعی است اما جدی بودن هرگز به معنای بداخلاق بودن نیست .
+
+
+
سوال:  اما بانک سپه باشگاه مشتریان دارد و امکانات فراوانی دارد که در سایت بانک ملی ایران دیده نمی شود


ایده : باشگاه مشتریان به چه درد من می خورد ؟؟؟؟
باشگاه مشتریان  یک غرتی بازی است . کاربردی ندارد .

ضمنا بانک ملی ایران نرم افزارهای بهتر و کاربردی تری دارد و اتفاقا مردمی تر از بانک سپه می باشد  و همه ی کارها را راحت کرده و مشتری بانک ملی ایران با هیچ مشکلی روبرو نیست .

امکانات واقعی و بدردبخور بانک ملی ایران بسیار بیشتر از بانک سپه می باشد .

نرم افزارهایش هم  واقعا عالی و کاربرپسند می باشند .

من براحتی توانستم با کمک نرم افزارهای شصت و رمزبان  بانک ملی ایران ، رمز اول و دوم پویا را فعال کنم و بکار گیرم . همین کار  ساده و  عادی  را بانک سپه  با اونهمه  ادعایش  نتوانست برایم انجام دهد و حرفهای مفت تحویل ام داد . من نیز تمام نرم افزارهای مزخرف و چرت بانک سپه را از روی گوشی ام حذف کردم . گور بابای بانک سپه .

+
من از بانک ، یک سیستم بانکداری امن  و ایمن و پخته و باتجربه و کاربرپسند و کارآمد و هوشمند  که مرا آزار ندهد و مدام مرا به شعبه فرا نخواند  و امنیت مرا بدون از کار انداختن کارت و بدون نیاز به مراجعه به شعبه فراهم نماید   می خواهم که بانک سپه چنین امتیازی ندارد ولی بانک ملی ایران این امتیاز را دارد .

من بابت سیاستهای غلط بانک سپه بارها و بارها مسافت طولانی را بین خانه و بانک سپه طی کردم تا فقط بتوانم یک رمز دوم کارت  را فعال کنم یا کارت را از مسدودی در آورم یا رمز عبور نرم افزار بانکی را تغییر دهم  !!!!

 سیستم بانک سپه  تا این حد احمقانه و مردم آزاری است . بانک سپه بجز مردم آزاری کار دیگری بلد نیست . من بانک سپه  را اصلا بانک نمی دانم . شکنجه گاه می دانم .


باشگاه مشتریان یک چیز اضافی است و امتیاز محسوب نمی  شود .


شما اول از همه به فاکتورهایی که بارها اشاره کردم توجه کنید . 

+
+
+

سوال:  اما بانک سپه مردمی تر است و دهها شماره تلفن و ایمیل دارد .


ایده  : اتفاقا من به بانک سپه ایمیل فرستادم . چندین بار هم ایمیل فرستادم اما هنوز جوابی به من نداده است . شماره تلفن هایش هم کار نمی کنند . اصلا پاسخگو نیست .   در یک کلام بانک سپه یک بانک توخالی ولی پرمدعا و مردم آزار است .

بانک سپه توسط رضاخان قلدر بیسواد خشن نظامی تاسیس شد و پرسنل   این بانک کاملا نظامی و خشن و بی سواد و  بی منطق بودند  . دقیقا مثل پادگانهای نظامی .

بانک سپه را فقط یک نظامی می تواند بشناسد و به شما معرفی کند . یک بانک چرت و مسخره و خشک با یک مشت پرسنل بی سواد و  بداخلاق و خشن و بی منطق . 

بانک سپه یک بانک عقب افتاده و خشک و بی مصرف است .
+
+
اما بانک ملی ایران توسط گروهی از با سوادترین متخصصین جهانی بانکداری  که از کشورهای خارجی آمده بودند تاسیس شد و از همان روز اول تا به امروز تمامی پرسنل بانک ملی ایران را بانکدارهای حرفه ای و تحصیل کرده و با سواد و با تجربه  و کارکشته تشکیل داده است که ذهنشان باز است و خشک و کلیشه ای نیستند .   به همین دلیل جو حاکم بر بانک ملی ایران یک جو حرفه ای و کامل و استاندارد است . اصولا بانکداری در ایران را فقط در بانک ملی ایران می توانید ببینید و لمس کنید .
هر سوال یا مشکل بانکی که دارید منحصرا از  پرسنل بانک ملی ایران بپرسید . بقیه ی بانکها را کاملا فراموش کنید .

+

اگر بین بانکهای مختلف ایران مردد هستید  شک نکنید که  تنها بانک که از همه جهت کامل و بی عیب است و شما را بخوبی پشتیبانی می کند بانک ملی ایران است .  فقط به بانک ملی ایران فکر کنید و از فکر کردن به سایر بانکها پرهیز کنید تا از این تردید و دو دلی خلاص شوید .

یادتان باشد که فقط به بانک ملی ایران می توانید اعتماد کنید .  هرجا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد .

+
+

سوال:  اما سیستم عامل بانک سپه ، یونیکس است که هم بسیار سریع است و هم کاملا امن .ایده: اتفاقا همین یونیکس درپیتی و کهنه باعث عقب ماندگی سیستم بانکداری بانک سپه شده است  . سرعت همه چیز نیست . امنیت هم تعریف پیچیده ای دارد . در ضمن کی گفته امنیت یونیکس بیشتر از ویندوز است ؟؟؟   اینها همه تبلیغات ترولهای یونیکس است .

امنیت در یونیکس و البته بانک سپه بیشتر از اینکه امنیت باشد خفقان و سیم خاردار است . عملا دست و پای ادم را می بندد .

یونیکس یک سیستم عامل آزمایشگاهی سلیقه ای من درآوردی بود که فرزندانی به مراتب چرت تر از خودش یعنی لینوکس و اندروید را به زور وارد سیستم ها کرد 

بانک سپه عقب افتاده است زیرا از یونیکس عقب افتاده و درپیتی استفاده می کند .

اما بانک ملی ایران بروز و کامل است زیرا از ویندوز سرور که یک سیستم عامل مدرن و قدرتمند و کاربرپسند و امن است استفاده می کند . حالا کمی سرعتش کم باشد و نرم افزارهایش کمی کند باشند و دیر بالا بیایند  . به کجا برمی خورد ؟؟؟؟!!!

من هیچ مشکلی با کند بودن  ویندوز و نرم افزارهای بانک ملی ایران ندارم . سرعت فقط یک فاکتور است . فاکتورهای مهمتر و بیشتری را باید در نظر بگیرید مثل سهولت برنامه نویسی و امکان ساخت نرم افزارهای کاربرپسند و قدرتمند  در کمترین زمان که این فقط در ویندوز امکان پذیر است .

بانک ملی ایران بخوبی می داند از کدام سیستم عامل استفاده کند .

+
+
+

سوال آخر :  بالاخره ما نفهمیدیم که چطوری از تورم جلو بیفتیم و ثروتمند شویم ؟؟؟

بانک یا بورس یا طلا یا سکه یا بیت کوین یا  .....


ایده : فقط بانک .  بورس را ببوسید و بگذارید توی طاقچه تا خاک بخورد . زیرا بورس مدتهاست که مرده است . خدا رحمتش کند .

بجز بانک از هیچ روش دیگری نمی توانید پولدار و ثروتمند شوید .   بورس فقط یک سراب است . گول نخورید .

صبح شنبه بجای ورود به بورس و معامله کردن ، به بانک ملی ایران بروید و چندین حساب کوتاه مدت سرمایه گذاری را افتتاح کنید و رمزهای اول و دوم پویا را نیز دریافت کنید و از سرمایه گذاری مطمئن و امن در بانک ملی ایران لذت ببرید .

+
سایر موارد مثل سکه و طلا و  دلار و  خودرو و مسکن و   بیت  کوین و ... همانند  بورس   بسیار خطرناک هستند و به درد دلالهای نوسانگیر و قماربازان و مفسدین اقتصادی  و رانتخوارها  می خورد . به درد آدم معمولی نمی خورند .

آدمی که برای خودش ارزش و شخصیت قائل باشد بجز بانک به هیچ  گزینه ی دیگری برای سرمایه گذاری فکر نمی کند .

گول چرندیات سایتهای قمارخانه ی بورس ایران را که می گویند  اگر در بانک سپرده گذاری کرده اید صدها میلیون تومان ضرر کرده اید و از تورم عقب افتاده اید را نخورید . اینها یک مشت گرگ وال استریت هستند . مبادا به چرندیات این افراد گوش کنید .
اتفاقا اون ضرر چند صد میلیونی سالهاست که نصیب سهامداران بورس شده است . ما که سپرده گذار بانک بودیم هیچ ضرری حس نکردیم و به دردسر نیفتادیم و پولمان خاکستر نشد .

+
تورم هم چیزی نیست که با بورس یا سکه یا طلا یا دلار بتوان  حریف اش شد . تورم یک چیز دستوری و پیچیده است که هیچکس حریف اش نمی شود مگر سپرده گذاران عاقل و صبور بانک .

اتفاقا با سپرده گذاری در بانک به روشی ملایم و آهسته و عاقلانه از تورم جلو می افتیم فقط باید صبور باشیم  و به پولی که در بانک گذاشته ایم دست نزنیم . همین و بس .

گور پدر بورس و دلار و سکه و طلا و بیت کوین و  .... 


این شعر را همیشه  به خاطر بسپارید :


رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود ( بورس)

رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود ( بانک )

+
بانک همیشه آهسته و پیوسته حرکت می کند و کاری به تورم ندارد که بخواهد  از تورم جلو بزند چون بانک اهل رقابت و مسابقه و  این هوچی گری ها و جنگولک بازیها نیست .  بانک راه خودش را می رود اما آهسته و پیوسته لذا خسته و درمانده نمی شود  و به مقصد می رسد .
+
بورس هی می دود و هی می ایستد و نفس نفس می زند و خسته می شود و نیاز به استراحت دارد .
بورس هیچوقت به مقصد نمی رسد و اتفاقا همیشه از تورم عقب می ماند چون خسته و کوفته است .

بانک به روش سنتی و اصیل اش به راحتی از تورم  عبور می کند اما  بورس بازان حیله گر بدلیل نفرت از بانک مدام بانک را مسخره می کنند و سعی می کنند مردم را فریب دهند .


+

هرگز گول شعارهای سایتهای بورسی و صندوقی را نخورید و به چرندیات شان گوش نکنید و پولهایتان را تا ابد فقط در بانک بگذارید تا این بورس بازان و قماربازان و سایتهای کثیف شان جمع شوند و گورشان را گم کنند .

بورس یک مفسده ی بزرگ اقتصادی است و باید متوقف شود  . درعوض باید سود بانکی را افزایش دهند تا مردم کارشان به دلالی و واسطه گری و مفاسد اقتصادی نکشد و اقتصاد نابود نشود .

بورس مایه ی ننگ  جمهوری اسلامی ایران  است .  حمایت از بورس یعنی حمایت از قماربازان و سفته بازان و نوسانگیران و دلالان  و مفسدین اقتصادی .

+

ذات بورس در قماربازی و نوسانگیری و سفته بازی  و  عوامفریبی  و دلالی  است . 
+
+
بجای حمایت از بورس ، باید از بانک حمایت شود و باید سود سپرده ی بانکی بصورت 30 درصد ماهیانه  افزایش یابد . یعنی هر ماه 30 درصد به معنای واقعی کلمه ، سود روی سپرده ی بانکی بیاید . مثلا اگر  1 میلیون تومان سپرده ی بانکی داشته باشیم بعد از گذشت  30 روز مبلغ  300 هزار تومان به این پول ، سود ثابت قطعی تعلق گیرد . اینطوری همه ی مردم ، بورس و سایر بازارها را فراموش می کنند و از سپرده گذاری در بانک سود سرشار و فراوان و قطعی و تضمین شده نصیب شان می شود و ثروتمند می شوند  و اینطوری می توانیم  تورم و گرانی را شکست دهیم .

شاید کسی بگوید این خودش موجب افزایش تورم می شود و بانک ورشکسته می شود.

ایده :  خب کاری ندارد بابت وام نیز بانک می تواند سود 30 درصدی  از متقاضیان وام  دریافت کند تا  اون سود 30 درصدی روی سپرده ها  جبران شود و بانک ورشکسته نشود . به همین راحتی .  اینطوری تورم نیز کمتر اذیت می کند .

بهرحال بورس هرگز نمی تواند ما را از تورم نجات دهد . این که بورس ما را از تورم جلو می اندازد ولی بانک عامل اصلی تورم است  فقط یک تبلیغ احمقانه و مسموم و دروغین و کثیف است که توسط قماربازان و دلالان و نوسانگیران در فضای مجازی  و در سایتهایشان  انجام شده و می شود .

بورس بجز قماربازی و سفته بازی و نوسانگیری و دلالی چیز دیگری نیست و هیچ کمکی به اقتصاد نمی کند و حریف تورم نمی شود .

گول تبلیغات سایتهای مروج بورس را نخورید . اینها یک مشت شیاد  و شارلاطان و قمارباز و دلال  هستند .
+
+
+
+
+
می دانم که از اینهمه جملات تکراری و تکرار مکررات خسته شده اید . ولی خب خواستم شما را از یک خطر بسیار بزرگ نجات دهم . بابت این همه تکرار مکررات  عذرخواهی می کنم . این شاید آخرین مطلبی باشد که علیه بورس و به نفع بانک می نویسم . بورس به حدی پیچیده و تودرتو و مرموز است که سالها وقت می طلبد تا بتوانیم به همه ی ابعادش پی ببریم . لذا همینقدر که بتوانم شما را از دردسر نجات دهم و تشویق کنم که از بانک و افزایش سود بانکی حمایت کنید و از دولت بخواهید که از بانک حمایت کند و بورس را رها کند  کافیست .


+
+
+
وحید محمدی - وبلاگ وحیدمی