به نام خدا


پکیج کامل فلت اسمبلر :


کاربران گرامی سلام ، قبل از شروع آموزش برنامه نویسی با هگز ادیتور تصمیم گرفتم که تواناییهای جالب زبان اسمبلی ( فلت اسمبلر ) را به شما نشان دهم .

در این پست یک فایل فشرده حاوی صدها نرم افزار جالب که بطور کامل با زبان اسمبلی ساخته شده اند  و بسیاری از فناوریهای مدرن ویندوز مثل دایرکت ایکس و اوپن جی ال را به شما نمایش می دهند ،  را در اختیارتان قرار می دهم .


این فایل ثابت می کند که زبان اسمبلی یکی از بهترین گزینه ها برای برنامه نویسی مدرن و پیشرفته تحت سیستم عامل ویندوز می باشد .


لطفا پکیج  فسم فول (FasmFull) را از لینک زیر دانلود فرمایید و انرا بازنشر نمایید . با تشکر :FasmFull:
https://s19.picofile.com/d/8438650068/fa28f6df-d24a-458a-80e3-bb86c5c73f87/FasmFull.zip

شما همچنین می توانید این فایل را از وبلاگ وحیدمو  نیز دانلود نمایید .


آدرس وبلاگ وحیدمو :


https://vahidmo.blogsky.com


حجم فایل چیزی حدود 91 مگابایت بود لذا نتوانستم از طریق بلاگ بیان ، آپلود کنم و درنتیجه از طریق  پیکوفایل  آنرا آپلود کردم و به داخل وبلاگ بلاگ اسکایی ام ( وحیدمو )  قرار دادم .


من تک تک فایلهای این پکیج را بارها و بارها با ویندوز دفندر اسکن کردم اما هیچ مشکلی را گزارش نداد . لذا از نظر ویندوز دفندر  ،  این فایل کاملا سالم است و هیچگونه بدافزار در داخل اش وجود  ندارد .


صحت این گزارش بر عهده ی شرکت مایکروسافت و طراحان ویندوز دفندر می باشد هرچند من خودم نیز معتقدم که اسمبلی هرگز بدافزار نمی سازد بلکه این انسان  است که بدافزار می سازد .


بنابراین اگر نگران هستید می توانید با کمک ویندوز دفندر تک تک فایلهای درون این پکیج را اسکن نمایید تا خیالتان راحت شود.

اگر ویندوز دفندر هر فایل را بعنوان بدافزار تشخیص داد خب خیلی راحت با دست حذف اش کنید !!


ویندوز دفندر هرگز بدون اجازه ی کاربر هیچ فایلی را حذف نمی کند و عملا به شعور کاربر احترام می گذارد ( برخلاف بسیاری از انتی ویروسها که مثل زامبی ها و بدون کسب اجازه از کاربر ، فایلها را حذف می کنند  ) .قبل از شروع برنامه نویسی با هگزادیتور ، بد نیست با تواناییهای منحصر به فرد و جالب زبان اسمبلی آشنا شوید .

این فایل به شما کاربران عزیز   و البته به مخالفان زبان اسمبلی  ( آنتی ویروسها و زبانهای سطح بالا و شرکتهای انحصاری و پول پرست  از قبیل اپل و مایکروسافت )  ثابت می کند که اسمبلی قدرتمندترین زبان برنامه نویسی دنیا می باشد و بهترین گزینه برای برنامه نویسی تحت ویندوز است و در زمینه ی برنامه نویسی حرفه ای و پیشرفته تحت ویندوز ، هیچ چیزی کمتر از زبانهای سطح بالا ندارد و بلکه از این زبانها ، بهتر و قویتر است .

 

لطفا این فایل را دانلود و بازنشر نمایید .


برای برنامه نویسی با فلت اسمبلر کافیست روی فایل  FasmW.exe  کلیک کنید . خوشبختانه فلت اسمبلر هیچ نیازی به  نصب و پیکربندی ندارد  و به شدت قابل حمل است . هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر سخت افزاری .


فایل  Fresh نیز نسخه ی ویژوال از فلت اسمبلر محسوب می شود و می توانیم انرا ویژوال فسم  نیز بنامیم چون شباهت فراوانی به محیط دلفی دارد  .


برنامه ی Fresh  نسخه ی ویژوال و شیئ گرا از  Fasm می باشد و امکان برنامه نویسی شیئ گرا و رویدادگرا و ویژوال،  تحت زبان اسمبلی را فراهم می نماید .


توجه داشته باشید که  Fasm نسخه های مختلف دارد که برخی از انها  از قابلیت حمل بسیار بالایی برخوردار می باشند مثل Fasmg که برای همه ی پردازنده ها و همه ی سیستم عاملها بکار می رود   و برخی نیز فقط برای پردازنده ی خاصی ساخته شده اند مثل FASMARM   که برای پردازنده ی ARM ساخته شده است .


اما شما فعلا باید از  FasmW.exe  استفاده نمایید تا بتوانید براحتی تحت ویندوز و برای ویندوز و البته برای سایر سیستم عاملها ، برنامه نویسی نمایید .


فایل Fasm.exe  نیز برای برنامه نویسی تحت کنسول خط فرمان ویندوز بکار می رود .


فایل FasmD.exe  نیز برای تولید نرم افزارهای سیستم عامل داس بکار می رود .

 

البته Fasm  برای سیستم عاملهای  یونیکس و لینوکس و فری بی اس دی و اندروید  و مک و کالیبری او اس   و دکس او اس و ...  نیز  نسخه های منحصر به فرد دارد  اما شما می توانید با همین نسخه ی ویندوزی اش یعنی فایل FasmW.exe  نیز برای تمام سیستم عاملهای جهان ،  و البته تمام پردازنده های جهان  ؛  نرم افزار بسازید .


کافیست روش اینکار را بلد باشید که با مراجعه به سایت رسمی فلت اسمبلر می توانید روش برنامه نویسی برای انواع سیستم عاملها و پردازنده ها را یاد بگیرید .


سایت رسمی فلت اسمبلر :


https://flatassembler.netنکته : فایل Fasmg.exe  بجای دستورات زبان اسمبلی ، از ماکرواینستراکشن استفاده می کند که یک زبان شبه سطح بالا می باشد و هدف از ساخت این نسخه ، ایجاد یک نسخه ی جهانی و قابل حمل زبان اسمبلی می باشد . برای برنامه نویسی با Fasmg نیز باید به سایت رسمی فلت اسمبلر که  آدرس اش را در بالا  ملاحظه می فرمایید مراجعه نمایید .


+

+

+


 و اما برنامه نویسی با هگزادیتور ( زبان ماشین ) !


من از جلسه ی بعد بصورت متنی ( تایپ )  سعی می کنم به تدریج و طی پستهای متعدد به صورت گام به گام روش ساخت نرم افزارهای ویندوزی با هگز ادیتور را آموزش دهم  . 


ابزار آموزشی ام ،  همین تایپ ساده و معمولی است . اما طوری می نویسم که شما بتوانید با کمک هر هگز ادیتور دلخواه که در دست دارید ، اقدام به برنامه نویسی با هگز ادیتور  نمایید .  


شما می توانید از این آموزشها که بصورت متن ساده می باشند ،  در هر هگز ادیتور دلخواهی استفاده کنید  . بنابراین من نام هیچ هگز ادیتوری را به زبان نمی آورم زیرا زبان ماشین به هیچ هگز ادیتوری وابسته نیست و از تمام هگز ادیتورهای دنیا بعنوان IDE  استفاده می نماید .


پس با هر هگز ادیتور که روی کامپیوترتان قرار دارد می توانید با زبان ماشین ، برنامه نویسی نمایید .


من از سیستم مبنای هگزادسیمال برای برنامه نویسی با زبان ماشین استفاده  می نمایم زیرا ساده تر و کوچکتر و قابل فهم تر است و همه ی شما  لااقل یکبار خواسته یا ناخواسته با کدهای هگزادسیمال مواجه شده اید . بنابراین از قبل یک آشنایی با این کدها دارید .


لذا برای برنامه نویسی با هگز ادیتور ، از سیستم هگزادسیمال زبان ماشین استفاده می نمایم .


سیستم هگزادسیمال زبان ماشین ، شامل 255 کد هگز است که از 00 شروع شده و به FF  خاتمه می یابد .


نکته ی آخر :


در مورد دستورات زبان اسمبلی و مثالهای مربوطه ، می توانید به  فایل  B_U_Asm.EXE واقع در فولدر  RosAsmFiles  اسمبلر  RosAsm مراجعه نمایید .


بهرحال نمی توانم همزمان هم این دستورات را ترجمه و رمزگشایی کنم و هم روش برنامه نویسی با هگز ادیتور را آموزش دهم . لذا مجبورم کار  واجبتر و مهمتر و امنیتی تر یعنی برنامه نویسی با هگز ادیتور را در این وبلاگ ، انجام دهم .


اهمیت برنامه نویسی با هگز ادیتور بسیار بالاتر از   رمزگشایی دستورات زبان اسمبلی می باشد . چون با کمک هگز ادیتور می توانیم از سالم یا مخرب بودن یک فایل  ، مطمئن شویم و این یک بحث امنیتی و کاملا ضروری است و در اولویت اول می باشد .

امنیت حرف اول و  آخر را می زند .  


ضمنا وقتیکه بر هگز ادیتور و معماری نرم افزارها مسلط شدید دیگه هیچ نیازی به زبان اسمبلی و کامپایلرهایش ندارید و می توانید با خیال راحت  و منحصرا با هگز ادیتور برنامه نویسی نمایید و از سلامت و امنیت کامپیوترتان اطمینان خاطر داشته باشید .


برنامه نویسی با هگز ادیتور ، بسیار مهمتر و واجب تر از برنامه نویسی با زبان اسمبلی ؛ و سروکله زدن با کامپایلرهای جورواجور این زبان است .


برنامه نویسی با هگز ادیتور شما را از تردید و دودولی بین دهها کامپایلر زبان اسمبلی و صدها کامپایلر زبانهای سطح بالا  نجات می دهد .نکته ی مهم :

برای برنامه نویسی با هگز ادیتور ، پیشنهاد می کنم ، هگز ادیتورهای لازم برای اینکار را از پست زیر دانلود نمایید :


http://vahidmy.blog.ir/post/The-Machine-Code-IDEتا بعد ....


+


وحید محمدی . وبلاگ وحیدمی


https://vahidmy.blog.ir