C8E4C7E320CECFC7


بنام خدا


باینری 1


داشتم باینری ویندوز 10 را مطالعه می کردم. با خودم گفتم بهتر است همزمان با اصلاح و بازنویسی باینری ویندوز 10 ( در جهت تبدیل کردن اش به ویندوز رایگان و کوچک و سریع )   قدری باینری  هم  اینجا بنویسم .  خالی از لطف نیست .


تدریس باینری ( زبان ماشین) به دلایل مختلف ، به مراتب آسانتر و جذابتر از  زبان اسمبلی است .


قرار شد من به شما ثابت کنم که باینری قابل فهم است و انسان می تواند زبان ماشین را بفهمد و حرفهای طرفداران اوپن سورس که دشمن باینری هستند را باطل کنم .


خب باید به عرضتان برسانم که باینری فقط زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک زبان همه منظوره می باشد . مثلا من می توانم تمامی مطالب پستهایم را به زبان ماشین ( باینری) بنویسم . هم جذاب و شیرین است و هم می تواند نوعی رمزنویسی باشد .

هم اینکه اینطوری شما خیلی سریع می توانید  باینری را متوجه شوید چون بعد از هر قطعه کد باینری ترجمه ی فارسی اش را نیز می نویسم .


ولی برای اینکار لازمست که از کمترین تعداد کدهای زبان ماشین استفاده کنم چون متاسفانه هر کاراکتر زبان فارسی با  دو کد زبان ماشین تطابق دارد و اینطوری  ، مطالب پستهایم  بسیار طولانی می شوند.


به همین جهت  اگر یک وقت هوس کردم  با زبان ماشین  مطلب بنویسم سعی می کنم از کمترین تعداد کد زبان ماشین استفاده کنم تا اذیت نشوید و حوصله تان سر نرود .


نکته ی مهم: برای برنامه نویسی و  مهندسی معکوس یا تولید یک فایل متنی ،  کدهای زبان ماشین را باید مستقیما در ستون وسط  هگز ادیتور  بنویسید  تا نتیجه ی کارتان را در ستون راست هگز ادیتور ببینید .


شما از هر هگز ادیتور دلخواهی می توانید برای نوشتن مطالب به زبان ماشین ، استفاده کنید .

ولی من ترجیحا از  برنامه ی  C32asm که هم هگز ادیتور است هم  اسمبلر و هم دیس اسمبلر و هم ری اسمبلر  ،  استفاده می کنم. چون قرار است ویندوز را دستکاری کنم پس باید  ابزار  برنامه نویسی با زبان اسمبلی را نیز دراختیار داشته باشم لذا این برنامه از سایر هگز ادیتورها  بهتر و مناسبتر است .


در اولین فرصت ، نسخه های کاملا اوریجینال  و دست نخورده ی   ویندوز 10  و ویندوز سرور 2019 را دانلود کرده و کار بازنویسی را روی سیستم شخصی ام انجام می دهم . قرار است این دو ویندوز با یکدیگر ترکیب شوند و یک ویندوز جدید دست ساز  را با کمک زبان ماشین  ایجاد کنم که البته توانایی نصب روی سیستم را نیز داشته باشد .


نکته ی مهم: خوشبختانه  در برنامه نویسی با زبان ماشین ، هیچ نیازی به کامپایلر و اسمبلر و لینکر  نداریم . زیرا همه ی اجزای نرم افزار ، حتی اسمبلر بصورت دستی  و توسط خودمان نوشته می شوند . یعنی کل برنامه با دست نوشته می شود و بعد نتیجه را با نام دلخواه و با پسوند  exe  یا  dll  یا sys  یا ....  ذخیره می کنم .  به همین راحتی ویندوز،  بازنویسی و قابل استفاده می شود .


کاربردهای زبان ماشین بسیار زیاد است :


1- برنامه نویسی (ساخت نرم افزار جدید )

2- مهندسی معکوس ( بازنویسی مجدد  نرم افزار قدیمی)

3- فارسی سازی محیط نرم افزار ( برای کاربران ایرانی)

4- بهینه سازی معماری نرم افزارها ( در جهت افزایش کارایی و سرعت و ایمنی )

5- کوچک کردن نرم افزارها ( نوعی از بهینه سازی محسوب می شود)

6- برطرف کردن حفره های امنیتی و نقاط ضعف ( عدم نیاز به انتی ویروس )

7- نوشتن محتوای عادی در درون یک فایل ( مثلا  نوشتن یک متن به زبان فارسی و البته بصورت غیرمستقیم )

8- ساختن همه نوع فایل با همه نوع پسوند و فایلهای بدون پسوند (سیستم عامل کامل)

9- ساختن فایلهای کاملا خالی ( برای مقاصد خاص)

10- رمزگشایی از سیستم عامل و پردازنده ی کامپیوتر

11-  رفع مشکلات سیستم عامل و سخت افزار

12- ریکاوری کردن فایلهای حذف شده

13- ردیابی  ردپای ویروس و تروجان و کدهای مخرب (آنتی ویروس انسانی)

14- چک کردن سیستم عامل و سخت افزار در جهت اطمینان از عدم هک

15- استفاده از یک زبان مشترک برای صحبت کردن با کامپیوتر و انسان !!

16-طراحی و ساخت سیستم عاملهای بسیار ریز و سریع و عجیب و غریب

17-..........


عملا کاربردهای زبان ماشین بسیار بسیار زیاد هستند و من فقط تعداد اندکی از این کاربردها را  ذکر کردم.

به این کد زبان ماشین که در مبنای هگزادسیمال و در ابتدای این پست نوشتم خوب نگاه کنید :


C8E4C7E320CECFC7


بنظر شما این کد  دقیقا با کدامیک از  عبارتهای   این پست  مطابقت دارد ؟؟؟


راهنمایی 1 : من همیشه این عبارت  را در پستهایم می نویسم .


راهنمایی 2 : از کد  20 برای ایجاد فاصله بین دو لغت استفاده می شود . پس این کد درواقع به دو لغت  فارسی ترجمه می شود .


راهنمایی 3 : از کد  C7  برای نوشتن  حرف  ا (حرف  آ   بدون کلاه ) استفاده می شود.  پس پایان هر  لغت  با حرف   ا  نوشته می شود.


اگر بتوانید این کد را به زبان فارسی ترجمه کنید آنوقت متوجه می شوید که زبان ماشین از زبان اسمبلی آسانتر و ساده تر  و جذابتر و قویتر و شیرین تر و خالصتر و تمیزتر  است و با ان هرکاری که دلتان بخواهد می توانید انجام دهید  و لذت ببرید.


لطفا در کامنت ها ،   ترجمه ی فارسی این کد زبان ماشین را  برایم ارسال کنید (یک سرگرمی جالب) .


و اما سوال  اصلی  اینجاست : من چطوری  ویندوز را کوچکتر و ایمن تر می کنم ؟؟؟


جواب:  خب معلوم است دیگه ! .  تک  تک فایلهای ویندوز که پسوندهای  exe ،  dll  ،  sys   دارند را با کمک برنامه ی  C32asm بازکرده و بعد فضاهای خالی (کدهای 00 زبان ماشین )  و سکشن های اضافی را حذف کرده و   با دست آدرسدهی می کنم و فقط یک سکشن می سازم . سپس نتیجه را ذخیره می کنم . به همین سادگی ، این فایلها  کوچکتر وفشرده تر و ایمن تر می شوند  و ویندوز 10 ، کوچکتر و سریعتر و سبکتر می شود و حافظه رم را  کمتر اشغال می کند  و امنیت ویندوز  بیشتر می شود .

می بینید که اینکار چندان هم سخت نیست . فقط کمی صبر و حوصله می خواهد که من سعی می کنم در مدت یکسال(دقیقا  365 روز )  اینکار را آرام آرام و با خونسردی و آرامش انجام دهم .


من یکسال دیگه  ، اگر خدا اجازه داد و زنده باشم و مشکلی برایم پیش نیاید  ، نسخه ی فشرده و ایمن و سبک  ویندوز را که ترکیبی از ویندوزهای 10 و سرور 2019  می باشد  آماده  کرده و در این وبلاگ  آپلود می کنم .

کافیست  مدت  1 سال ( دقیقا  365 روز )  صبر کنید تا من اینکار را با دقت و بدون خطا انجام دهم .  در طول این مدت  ، هرچند وقت یکبار پستهایی را برای رمزگشایی کدهای زبان ماشین ،  نوشته و منتشر می کنم .

از پست بعد ، کدهای زبان ماشین را  برایتان رمزگشایی می کنم . انشاء ا....


+


موضوعات وبلاگ وحیدمی :

من  در تمامی پستهای وبلاگ وحیدمی ، سعی می کنم لااقل یک اشاره ای به موضوعات این وبلاگ داشته باشم . به همین دلیل برای تمامی پستهای این وبلاگ ،  تمام جعبه های موضوعات  وبلاگ  شامل  Idea ،  Assembly  ،  vahidmy  ، Music  ، Binary ، OS ، Weblog ، IT   ؛  را تیک می زنم که البته در دنیای وبلاگنویسی،  این رفتار ؛   کاری مضحک  و بی معنا و غیرحرفه ای محسوب می شود  ولی من به این قواعد و استانداردهای وبلاگنویسی اهمیت نمی دهم و دوست دارم هرطور که دلم می خواهد وبلاگنویسی نمایم و آزاد باشم . لذا  همینقدر که یک اشاره ی کوچک به این موضوعات در همین پاراگراف شد ،  از نظر خودم ، کافی است !!

من تافته ی جدابافته هستم و به سبک خودم وبلاگنویسی می نمایم  و به استانداردهای دنیای وبلاگنویسی اهمیت نمی دهم و برایم مهم نیست که مخاطبان پشت سرم چه می گویند . من به اشتهای مردم غذا نمی خورم و نگران حرف و حدیثهایی که مردم پشت سرم در می آورند نیستم و بی خیال و خونسرد هستم .

من رسومات  کهنه ی دنیای  وبلاگنویسی و مرزهای علم را جابجا می کنم !!

از نظر من ضرورتی ندارد که محتویات یک پست با موضوع مربوطه همخوانی داشته باشد لذا مجبور نیستم در تمام پستها در رابطه با  موضوعات وبلاگ ام  ، مطلب بنویسم . همینقدر که در همین پاراگراف که در تمام پستها انرا کپی  و الصاق می نمایم ، به این موضوع اشاره کردم از نظر خودم کفایت می کند !!


از نظر شما اینکار نوعی ترول گری و اسپم سازی است ولی من اهمیت نمی دهم که اینکار اسپم می باشد یا نه . می توانید پشت سرم هرچه قدر خواستید حرف بزنید و مرا مسخره کنید و به من بخندید ولی من اصلا اهمیت نمی دهم  .


این پاراگراف در تمامی پستهای وبلاگ وحیدمی  توسط خودم ، عینا الصاق و تکرار می شود .


+وحید محمدی -  وبلاگ  وحیدمی


https://vahidmy.blog.ir